Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF] Drążek zbieżności tył
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF] Drążek zbieżności tył
Autor Wiadomość
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

  Wysłany: Czw Cze 21, 2012 13:46   [MG TF] Drążek zbieżności tył
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2002

Cześć,
Muszę kupić drążek zbieżności na tył i za chiny ludowe nie wiem jak to się nazywa po angielsku. Wydaje mi się że jest to "track control arm" ale nie jestem pewien. Załączam rzuty tylnego zawieszenia TFa.
Czy ktoś może to zweryfikować?
Pozdrawiam,
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 21, 2012 13:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Sob Cze 23, 2012 23:08   

Dokładnie tak jak piszesz "Track Control Arm", przykładowa aukcja na ebay: http://www.ebay.co.uk/itm...=item45fd167e89 (do Trophy)

Tydzień temu miałem jedną wymienianą w serwisie Pana Pawła Midowicza ;)
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 18:19   

Dzięki za odpowiedź. Coś mi się wydaje, że podałeś link do elementu który nazywa się "Lower Link" - oznaczony nr 5 na drugim rysunku od góry. Jest on sporo krótszy od "Track Control Arm".
Teraz to już zgłupiałem - wygląda na to, że sprzedawcy na ebayu nie stosują się do fabrycznego nazewnictwa. Dla nich wszystkie drążki idące do koła to Track Control Arm :???:
To może inaczej... Tylne zawieszenie stuka z prawej strony np. przy przejeżdżaniu progów zwalniających lub wjechaniu w dziurę. Który z tych elementów jest do wymiany?
- Lower Link - http://www.ebay.co.uk/itm/130680148998
...czy może...
- Track Control Arm - http://www.ebay.co.uk/itm...0-/260995309008

Tak na marginesie to do TFa od roku 2004 wsadzano Lower Linki nieregulowane: http://www.ebay.co.uk/itm/130680148998 - ponoć bardziej trwałe. Starego typu nie można już dostać (używane owszem) więc czeka mnie wymiana obydwu jednocześnie (u mnie siedzą jeszcze te regulowane).

A w ogóle to po czym poznałeś / serwis poznał, że Lower Link jest w twoim MGFie do wymiany? Jakie były objawy? Sprowadzałeś część sam czy serwis Miodowicza miał na stanie?
Ogólnie to cena trochę zabija jak na kawałek pręta :???:
_________________
Gites
MG TF 135 '02
Ostatnio zmieniony przez Gites Nie Cze 24, 2012 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 19:04   

Gites napisał/a:
po czym poznałeś / serwis poznał, że ta część jest do wymiany? Jakie były objawy?

Ogólnie to auto "pływało", dodawałem gazu ściągało w lewo, puszczałem gaz jechał w prawo (lub na odwrót)... w dodatku łatwo to było zdiagnozować, podniosłem tylne koło i ruszając je był wyczuwalny luz, który zobaczyłem właśnie na tym drążku. Ja miałem wymieniony na używkę w super stanie, także problem z luzami i pływaniem auta załatwiony, tylko muszę jeszcze sprawdzić zbieżność.

Nie widziałem wcześniej tych nowych drążków, ciekaw jestem tylko czy pasują też do wcześniejszych modeli.
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 19:07   

T-RoX, edytowałem swój post w momencie kiedy ty pisałeś odpowiedź. Przeczytaj go jeszcze raz proszę bo sam już nie wiem co jest grane z tymi drążkami.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Cze 24, 2012 20:50   

z twojego zdjecia to track control arm jest od zbieznosci

po co wymieniacie cale drazki jak mozna wymienic tylko koncowki drazkow? a jak potrzebna tuleja gumowo-metalowa z drugiego konca to tez mozna wymienic tulejke?

koncowka drazka prawie na pewno bedzie pasowac z rovera metro
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Cze 25, 2012 17:59   

flapjck1 napisał/a:
po co wymieniacie cale drazki jak mozna wymienic tylko koncowki drazkow?
Fajnie by było tyle że na ebayu sprzedają kompletne drążki. Jeśli znajdziesz mi gdzieś ofertę pasującej końcówki drążka to masz u mnie piwo ;)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Wto Cze 26, 2012 14:02   

Gites, Namieszałeś z tą edycją :twisted: Jednak muszę powiedzieć że w MGF jest inne zawieszenie (patrz zdjęcie poniżej), u mnie był wymieniony widoczny drążek i on w przypadku MGF po angielsku to "Track Control Arm", w twoim widzę jest inaczej bo są 2 i z tego zdjęcia raczej nikt nie oceni który jest do wymiany, bo może być jeden z nich. Radziłbym podnieść auto, lub pojechać na jakieś trzepaki i ruszając kołem sprawdzić na którym drążku są luzy i który powoduje problem, taka będzie najlepsza diagnoza, a później szukać części ew. regeneracja.

flapjck1 napisał/a:
po co wymieniacie cale drazki jak mozna wymienic tylko koncowki drazkow? a jak potrzebna tuleja gumowo-metalowa z drugiego konca to tez mozna wymienic tulejke?

Jak to Pan Midowicz powiedział, "to nie Audi czy Volkswagen, to MG", dopasowanie tulejki w nim nie jest takie proste, gdyż ona jest pływająca, widziałem to i naprawdę dopasowanie to trudna sprawa, pewnie w jakimś większym zakładzie to zrobią, ale szukanie, czekanie, dzwonienie itp. itd. czasem kosztują więcej zachodu niż zmiana na dobrą używkę lub nowy drążek.
Ostatnio zmieniony przez T-RoX Czw Cze 28, 2012 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sro Cze 27, 2012 15:35   

T-RoX, wklejałeś jakieś zdjęcie? ... bo nic mi się nie wyświetla w Twoim poście.
Poza tym mnie nie chodzi o to żeby ktoś patrząc na zdjęcie stwierdził który ma luzy (no bo to jest przecież niemożliwe) tylko żeby w końcu dogadać się co do nazewnictwa. NAzwy wklejone przeze mnie na zdjęcie pochodzą z instrukcji serwisowej do MG TF i tego będę się trzymał. Swoją drogą to 99% sprzedawców na brytyjskim ebayu używa złych nazw (jeden nawet przyznał mi rację po wymianie paru maili ;) ).
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 28, 2012 10:27   

Gites, zdjęcie już jest, coś się nie dodało wcześniej. Ja Tobie nie zarzucam że coś jest nie tak z nazwami, twój opis drążków jest dobry! Chciałem tylko udzielić rady żebyś mógł zdiagnozować co jest co wymiany, a później na ebay'u możesz szukać albo po nazwie albo na identyczny wygląd :wink: skoro sprzedawcy nie wiedzą jak się nazywają rzeczy które sprzedają :lol:
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Czw Cze 28, 2012 16:11   

Dzięki T-RoX. Drążki już zamówione.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
nosek1 




Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 25

MG MGF

Wysłany: Czw Sie 09, 2012 19:32   

NIe wiem czy w tf sa te same drazki ale u siebie w mgf-ie wymienialem ostatnio wlasnie koncowki drazkow z tylu i pasowały bez problemu od rovera 218vvc-zalozone bez problemu,zbieznosc tez ustawiona bez najmniejszych zgrzytow wiec watro zobaczyc i porownac bo moze obejdzie sie bez zamawiania z uk.Pozdrawiam
 
 
Falek 




Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 12



Wysłany: Sob Cze 16, 2018 11:11   

Witam.
Odświeżam temat. Mam luz na obu tylnych drążkach od zbieżności (od strony zwrotnicy/piasty).
Można gdzieś dokupić same te końcówki/sworznie?? na ebay-u tylko całe drążki - ponad 600zł za sztukę :(
Może ktoś z forum ma jakieś inne rozwiązanie lub jakieś używki do obchnięcia?!?

znalazłem coś takiego:https://www.ebay.pl/itm/MGF-REAR-TRACK-ROD-END-LH-RH-BRAND-NEW-OE-QUALITY/261487722199?hash=item3ce1e1fed7:g:DtsAAOxyaURTfz3d
Czy to to??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] ocena zbieżności
fanatyk1 MGF i MG TF 2 Sro Kwi 18, 2018 00:45
flapjck1
Brak nowych postów [USTAWIENIE ZBIEŻNOŚCI MG TF]
JERRY1 MGF i MG TF 2 Wto Wrz 07, 2021 20:09
Malignus
Brak nowych postów [MG TF] Drążek kierowniczy
troyanek MGF i MG TF 7 Pią Maj 05, 2023 21:27
nowy889
Brak nowych postów [MGF] Drążek tylnego zawieszenia (Tuleja-)
SebJaw MGF i MG TF 14 Nie Gru 22, 2013 22:59
troyanek
Brak nowych postów [mg tf] cięzko chodzi drązek skrzyni i linka gazu
nilden MGF i MG TF 4 Pią Paź 10, 2008 17:06
nilden



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink