Forum Klubu ROVERki.pl :: Którędy najlepiej do Włoch (Forli) z Polski (Rzeszów)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Którędy najlepiej do Włoch (Forli) z Polski (Rzeszów)
Autor Wiadomość
nuvolapl 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 18



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 18:00   Którędy najlepiej do Włoch (Forli) z Polski (Rzeszów)

Cześć wszystkim.

Forum przeglądam od dłuższego czasu jednak zarejestrowałem się dopiero teraz bo liczę na waszą pomoc. Nie wiąże się ona stricte z Roverkiem ale to właśnie nim chce wyruszyć w drogę.

Planuję podróż do Włoch (Forli). Sam pochodzę z Podkarpacia. Interesuje mnie którędy najlepiej i najoszczędniej pojechać. Czy na całej trasie będę mógł spokojnie zatankować LPG.

W poprzednim roku byłem we Włoszech i jechałem najprostszą drogą. To jest taką którą wygenerowało google maps (Rzeszów, Kraków, Cieszyn, Brno, Wiedeń, Padwa, Forli). Całość autostradami i to właśnie o nie chodzi. Koszt autostradą przez włochy jest ogromny i chciałbym go zminimalizować. Macie jakieś ciekawe opcje?

W tym roku przejechać chciałbym przez Słowacje do Austrii i po staremu.

Pozdrawiam
Chmura B.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 22, 2012 18:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 18:25   

Hejka, :wink:

Jechac na Krakow i Brno to niezły hardcore, daleko i długo schodzi :neutral:

Jak jedzies od nas z podkarpacia smigaj na przejscie Barwinek , potem Slowacja (Svidnik, Presov, Poprad, Ruzemberok, Banska Bystrica, Zvolen, i do Brastilava) potem Austria na Kittsee i dalej A6 do Wiednia, S1 raz dwa w kierunku na Graz i do Sloweni do Maribor, Lubjana i potem w kierunku Trieste tylko trzeba wczesniej skrecic na Gorizia i potem do Venecia i dalej juz mozesz jechac drogami lokalnymi :)

Moj rekord z Strzyzowa do Wiednia to droga co wyzej opisalem 5,5godz z postojami 2x :mrgreen: I jedz noca bo w dzien tragedia u nas i po Slowacji zanim sie do Presova dojedzie i duzo misiakow.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
nuvolapl 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 18



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 17:25   

Piszesz, żeby po wlocie do Austrii jechać przez Słowenię... Nie lepiej już do końca do Villach? Z tego co czytałem na innych forach sporo kosztują tam winiety za przejazd autostradami.

We Włoszech są (przyzwoite) dwupasmówki oprócz autostrad? Dużo więcej trudu jest przy jeździe takimi?
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 17:38   

nuvolapl, Wiesz pytanie jest tylko takie ile kosztuje Autostrada z Villach od wloskiej strony na dol do Udine :)

Bo na Słowenii masz winiety jak w Austrii na 10 dni :) Kosztują w Słowenii 15€ a w austro cos 7,80€, a robisz za tym mniej kilometrow i paliwo na Slownii jak jedzies Dieslem jest wszedzie, obojetnie czy miasto czy autostrada 1,32€.

Bylem w tamten weekend akurat znów w Chorwacji wiec zdecydowanie wole jechać przez Słowenię :wink: Super widoki, i tanie paliwo :wink:

[ Dodano: Sro Maj 23, 2012 17:36 ]
Aha widzę ze masz LGP :D W Słowenii było po 0,78€

[ Dodano: Sro Maj 23, 2012 17:38 ]
A co do dróg lokalnych to ja trochę śmigałem nie autostradami ale tylko regiony Trieste, Udine, Lignano :) Da się jechać ale za szybko to nie idzie :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
nuvolapl 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 18



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 17:56   

W tamtym roku z granicy Włosko - Austriackiej do Forli (dokładnie Cesena) zapłaciłem ~30€. Moim zdaniem jest to sporo tym bardziej, że z powrotem znów tyle samo. Na czasie mi tak bardzo nie zależy więc rozważam omijanie autostrad we Włoszech. Mówisz, że jeździ się przyzwoicie więc pozostaje mi oszacować ile więcej będzie kosztowało mnie paliwo.

Już teraz wielkie dzięki za rozmowę :)
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 18:03   

nuvolapl, No to dosyć sporo z Maut w Italia :) Wiec omijaj akurat autostrady jedz tamtędy sobie ładnie wybrzeżem i super widoki sa :)

Jak masz czas to zwiedź sobie w Słowenii Postojna Jama i jedz do Tolmin :)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
nuvolapl 



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 18



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 18:08   

PS: Od Tarvisio do Ceseny (mniej więcej Udine - Forli) jest krótsza droga bocznymi niż autostradami - kwestia korków i stanu nawierzchni... chyba zaryzykuję :) tym bardziej, że trasa wygląda na ciekawszą w krajobrazy. Dłużej wychodzi raptem o 2-3 godziny.

Tak więc z Polski przez Słowację i Austrię pojadę w ten sposób a przez włochy tak.

W prawdzie wyjazd mam dopiero za miesiąc ale jak dojadę na pewno zdam krótkie relacje.

Dzięki serdeczne, pozdrawiam.
Chmura B.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 19:08   

nuvolapl, No to jak tobie lepiej :) powodzenia życzę w każdym bądź razie :wink: Tylko z LPG jest bieda w Austrii :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Sro Lip 11, 2012 20:20   

hej nuvolapl,
No i jak tam wyprawa się udała?

Akurat trafiłem na Twój wątek na forum, a sam planuję wyjazd do Włoch. Co prawda kawałek dalej, bo do Ascoli Piceno, ale większość trasy jest taka sama.

Zastanawiam się czy warto nadrabiać drogi i czasu omijając płatne autostrady. Ile w sumie trzeba zainwestować w ten temat w danym kraju przez który się przejeżdża.

Byłbym wdzięczny za info jak w końcu pojechałeś i którymi trasami.

Z góry dzięki!
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wyjazd do Włoch
maryba Offtopic 12 Sro Maj 25, 2011 17:27
maryba
Brak nowych postów Wyruszam na urlop... ale którędy?
TrAViShOn Offtopic 6 Pon Mar 26, 2012 00:12
TrAViShOn
Brak nowych postów Trasa Warszawa-Sandomierz, którędy ?
Pawkaz Offtopic 5 Wto Wrz 20, 2016 11:54
Pawkaz
Brak nowych postów MS WRC-Rajd Polski
Gość Offtopic 7 Sro Lip 01, 2009 13:45
ploomy
Brak nowych postów Roewe wchodzi do Polski!
Mayson Offtopic 18 Czw Kwi 01, 2010 22:17
IInvit



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink