Forum Klubu ROVERki.pl :: Miernik prędkości i przyśpieszenia na Androida
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Miernik prędkości i przyśpieszenia na Androida
Autor Wiadomość
brkzzz 




Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 10:57   Miernik prędkości i przyśpieszenia na Androida

Witajcie,
jak w temacie - ktoś testował i poleca jakiś konkretny programik?
Sam ściągnąłem sobie jakieś dwa darmowe i będę testować, ale czytałem, że niektóre z nich mają za małą dokładność do pomiaru np. przyśpieszenia 0-100km/h. Prawda to?
Pomiar odbywa się oczywiście za pośrednictem GPS.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 31, 2012 10:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sie 31, 2012 13:10   

Jeśli chodzi o prędkośc, to czasem korzystałem z aplikacji Saab PhoeniX ... żadnych fajerwerków, ale przynajmniej ładnie wyglada. Ma prędkościomierz, kompas, żyroskop, zegarek. Jeśli chodzi o przyspieszenia, to jakieś programy próbowałem stosować. Race Droid chyba mierzy przyzwoicie prędkosc + przyspieszenie 0 - 100 a z eDyno coś nie mogłem się dogadać ;) Innych na androida nie próbowałem.

Generalnie jak już, to do pomiarów przyspieszeń stosowałem jakiś programik instalowany na WinCE w nawigacji. Niestety nie pamiętam nazwy. Program banalny w obsłudze i w wersji darmowej ma dokładnośc do 0,5 sekundy, ale ma ten plus, że ustawiasz sobie prędkość początkową i koncową pomiaru i po prostu jedziesz .... on sam się włączy i wyłączy i pokaże czas przyspieszenia, wyliczy średnią z kilku pomiarów, a jak nie osiągniesz górnej prędkości to sam się resetuje i zaczyna od nowa .... nic nie trzeba podczas jazdy z nim robić. Wieczorem jak nei zapomnę to sprawdzę jak sie nazywa.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 13:49   Re: Miernik prędkości i przyśpieszenia na Androida

brkzzz napisał/a:
Witajcie,
Pomiar odbywa się oczywiście za pośrednictem GPS.

Nie wiem czy to takie oczywiste bo na androida jest też sporo programów korzystających z akcelerometru wbudowanego w telefony :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
brkzzz 




Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 14:24   

Pływak, napisałem "oczywiście", bo z tego co się zorientowałem, te korzystające z akcelerometru są jeszcze mniej dokładne.

Brt, właśnie o takie coś mi chodzi, żebym wpisał sobie np. pomiar 80-120km/h i żeby program sam wykrył początek pomiaru jako przekroczenie tej 80-tki i koniec przy 120-tu.

Póki co najprzyjaźniejszy wydaje się niejaki UlysseSpeedometer, ale przyśpieszenia ma chyba tylko narzucone (0-60, 0-100 i czas 1/4 mili), więc elastyczności sobie nie zmierzę, ajjj :/
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Bumelant
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 31, 2012 15:03   

Racechrono jest git.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 20:03   

Osobiście używam torque app pro im tam od diagnozy to takich zwskażników jest wszystko.jak ktoś potrzebuje mogę podesłać :)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 14:06   

a na symbian też takie coś idzie dostać?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bumelant
[Usunięty]






Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 13:54   

Na symbian masz właśnie Racechrono lub Tempes GTx ale działa to dopiero dobrze z zewnętrznym gps 10hz.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 16:15   

Remigiusz napisał/a:
Osobiście używam torque app pro im tam od diagnozy to takich zwskażników jest wszystko.jak ktoś potrzebuje mogę podesłać

poproszę ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 16:24   

Remigiusz napisał/a:
Osobiście używam torque app pro im tam od diagnozy to takich zwskażników jest wszystko.jak ktoś potrzebuje mogę podesłać :)

Testowalem to od kilku dni z elmem na BT i jest mega :)
Fajne jest rejestrowanie trasy. Dobrze jest sobie go z wbudowanym GPSem skalibrowac jednak bo u mnie przeklamanie bylo rzedu 20% nie sadze zeby az tak licznik na fabrycznych kolach przeklamywal. W celu pomiaru licznikowego czasu do 100km/h wyrownalem go z licznikowym pomiarem :) Jesli dobrze poda sie dane samochodu typu waga z paliwem/bez z pasazerem czy kierowca to jest w stanie policzyc bhp i moment (momentu mi sie nie udalo dobrze skalibrowac).
Rzeczywisice fajne jest to jest odczyt temperatury plynu. Niestety gadajac z KV6 nie ma temperatury oleju - nie wiem czy jest czujnik temp oleju w ogole w ZSie. Szkoda :(

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2012 16:24 ]
No i alarmy fajnie jest sobie zestawic z obrotami i temperatura plynu. Choc w warunkach pozatorowych w zasadzie bez sensu.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 18:58   

czy w tym app pro idzie zrobić korektę kół? Niestety te programy odczytują wskazania z czujników ABS/ASR (przynajmniej mój od Alfy) i niestety na letnich wskazania mam z dupy bo koła mają inną średnice niż oryginał

kruszon, żeby obliczyć moc trzeba by jeszcze podać współczynnik Cx, prędkość oraz kierunek wiatru i inne pierdoły, a tak on wylicza na oko ile potrzeba mocy zeby auto o takiem asie rozbujac dos etki w takim czasie nie biorąc pod uwage nic więcej. Natomiast samą prędkość przy seryjnych kołach pokazuje w miarę ok ZTCP jak robiłem test programem dedykowanym do AR gdy miałem jeszcze na lato 15" to granica błędu była ok 0,1-0,2 s do setki względem danych fabrycznych.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:00   

Jest mozliwoscvkorekcji. Pisalem ze to robilem. Co donmkocy wiqdomo ze to zabawa bardziej i nie uzyskasz wynikow jak na hamowni ;)
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:04   

To muszę obadać :D Jest też tego normalna wersja na lapki czy tylko na smartfony?

Faktycznie przekłamanie sporę powinno być coś raczej rzędu 5 max 10% u mnie podejrzewam wskazania licznika się teraz niewiele różnią bo same koła przekłamują ok 4% na prędkości w tym sęk, ze wskazania z czujników będą teraz zaniżone o te 4%
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:13   

Z lapkiem jezdzilem z jakims scanmasterem czy czyms takim wlaczonym ale to nie wygodne. chyba tylko na pc mozesz logi z Torque zrzucic i jest apka do ogladania ale nie testowalem tylko gdzies mi sie obilo o wzrok. ;)
Sorki za literowki ale z klmorki pisze a to mega nie wygodne. MaReK! ;)

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2012 19:13 ]
http://torque-bhp.com/wiki/Main_Page
 
 
 
brkzzz 




Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:15   

Testowałem chwilkę tego torque app pro. Robi wrażenie, ale chyba za duży kombajn, jak na moje obecne potrzeby.
Widziałem filmiki na yt jak ludzie mają ten program na czymś wielkości ipada, podłączone to wszystko jakimś chyba złączem diagnostycznym i robi wrażenie... Ale do mojego zwykłego telefonu z ekranem 3,2' mija się trochę z celem ;]

Nie wiem jakie macie systemy, ale w sklepie Androida jest wersja za darmo :)
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 19:23   

Wlasnie sprawdzilem i oprocz predkosci z obd jest predkosc gpsowa i mozna tez monitorowac rozbieznosc jest do tego modul
To co pisalem o kalibracji to kalibrowalm predkosc z obd a nie gps oczywiscie.
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 01:44   

Tutaj jest program:
http://rapidgator.net/file/39923969/rover.rar.html

hasło:
Kod:
roverki.pl
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 23:41   

Ten cały torque czasy mierzy z GPS, OBD czy akcelerometru?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 23:47   

Pływak, z czego ja wiem to mierzy czas z zegara :razz:

Co do prędkości to można ostawić sobie z czego ma brać GPS, czy OBD lub G-sensora. Jest nawet takie okienko co pokazuje odchyl miedzy OBD, GPS i G-Sensora :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 00:09   

Teraz widzę, ze z OBD pokazuje totalne bzdury jeśli chodzi o parametry wiec bierze mi dane z GPSu. Wiecie ile mam do setki? 6,9s :rotfl: :lol: Imho ani do pomiaru, ani do diagnostyki się to nie nadaje z resztą cena na google play mówi sama za siebie torque 15zł. Zabawka dla gadżeciarzy pobawić się można ale tylko tyle bo programem diagnostycznym bym tego nie nazwał ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Aplikacja na Androida
rafalmis1 Offtopic 2 Sro Cze 05, 2013 20:50
MaReK
Brak nowych postów Miernik na szybko z allegro
czy jest rożnica
Gość Offtopic 12 Nie Sty 24, 2010 20:37
Krzysi3k
Brak nowych postów pomoc przy prog. na Androida
Chester Offtopic 0 Pią Cze 07, 2013 10:07
Chester
Brak nowych postów Odcinkowy pomiar prędkości
maciej Offtopic 7 Nie Lip 19, 2015 13:08
macher
Brak nowych postów przestroga dla maniaków prędkości
PHJOWI Offtopic 28 Pon Sie 20, 2007 23:08
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink