Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] tunel srodkowy konsola czy podejdzie od streetwise?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adrian
Pią Sie 24, 2012 12:08
[R200] tunel srodkowy konsola czy podejdzie od streetwise?
Autor Wiadomość
mi-lu 




Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Luboń

Rover 200

  Wysłany: Pią Sie 24, 2012 00:28   [R200] tunel srodkowy konsola czy podejdzie od streetwise?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam was! od dłuższego czasu zastanawiam się nad jakąś zmianą we wnętrzu swojego rr bo drażnią mnie włączniki awaryjek itd... i ten schowek na kasety... no litości...no mi nie pasuje, a że kocham swojego rr oglądałem ostatnio kilka zdjęć i natknąłem się na coś ciekawego,
tunel, konsola od r25 streetwise, niby na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, tapicerka niby taka sama, a o wiele ładniejsza, próbował ktoś takiego przeszczepu? zastanawiam się też nad sterowaniem nawiewem czy podoła? bo elektryczne sprawy na pewno opanuje:) próbował ktoś czegoś takiego? ma ktoś może na sprzedanie taki tunel? z włącznikami zapalniczką i sterowaniem nawiewem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 24, 2012 00:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 09:44   

http://otomoto.pl/rover-s...-C11667595.html
Tutaj zapytaj ile chce za to.

Teoretycznie powinno pasować, chodź mam wątpliwości jedynie co do śrub które trzymają tunel środkowy, chyba w R200/25 są inaczej rozłożone.

Ale kto nie ryzykuje ten nie ma :wink:
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 13:38   

http://allegro.pl/my_page.php?uid=2882241
Niedawno ten sprzedawca miał wystawiony cały komplet takiej konsoli za 250 zł. W skład kompletu wchodziła konsolo środkowa, mieszek, tunel przy ręcznym, przyciski i zaślepki. Z opisu aukcji wynikało, że wszystko nawet wtyczki od przycisków pasowały plug&play.
mi-lu napisał/a:
zastanawiam się też nad sterowaniem nawiewem czy podoła?

To jest identyczne jak u nas, tylko trochę ma inne znaczki od sterowania. No i panel ma pomalowany na czarno.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 01:50   

I nawet drążek od biegów dodawał :] Mi też się wydaje, że plug&play, a czy ładniejsza... Okolice tunelu za bardzo kanciaste jak na resztę wnętrza R200. A rowki w kieszeniach na kasety można zeszlifować, dodać podkładkę gumową i mieć kieszeń na wszystko :)
Jedyne co mi się w wersji SW podoba to półeczka zamiast poduszki pasażera, ale nie mam pewności czy nie była już wcześniej w innych wersjach.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 25, 2012 09:34   

brkzzz napisał/a:
Jedyne co mi się w wersji SW podoba to półeczka zamiast poduszki pasażera, ale nie mam pewności czy nie była już wcześniej w innych wersjach.

Taką półeczkę można też spotkać w R25 i MG ZR. Nie wiem czy też przypadkiem w R200 też nie występowała.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 13:36   

Też ją widywałem w 200 i 25, ale wydawało mi się, że zawsze ludzie sobie sami wstawiali od SW. Pewnie dlatego, że nigdy jeszcze nie widziałem takiej półeczki w 200/25 na materiałach producenta czy podczas testów w prasie.

A w SW największe wrażenie imo robi tylna dwuosobowa kanapa w skórze... ajjjj :D
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 14:05   

Trochę odkopię temat, bo również interesuje mnie zmiana konsoli środkowej na tą ze SW i chciałabym się dowiedzieć, czy pasuje na zasadzie plug&play, czy trzeba coś tam rzeźbić (mam MG ZR'a mk1)?
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pon Lis 02, 2015 16:10   

Generalnie to konsola przedliftowa ze streetwise to mix czyli góra podobna do 25 przed liftem a odcięcie za radiem podobne do tego z polifta.

flow, Jeśli masz 3 drzwiowy samochód to będziesz potrzebowała
1. Konsoli środkowej ze streetwise przedlifta tej ze srebrną górą.
2. Odpowiednie przyciski świateł awaryjnych, przeciwmgłowych, klimy i podgrzewanej szyby bo stare nie podpasują wizualnie.
3. Dolnej części tunelu środkowego gdzie masz dźwignię zmiany biegów i hamulec ręczny.
4. Mieszka dźwigni zmiany biegów (twój jest wyprofilowany pod prostokąt a tamten pod koło)
5. Przełączników elektrycznych szyb.
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 16:28   

Dziękuję za odpowiedź :smile:

Czyli mocowanie są te same? Czy ma znaczenie od ilu-drzwiowej wersji będzie tunel środkowy, czy nie ma między nimi różnicy? I jak z elektroniką, kostki podpasują?
I już czysto praktyczne pytanie - jak zdemontować tę konsolę? Wiem, że jest artykuł (tyczy się wymiany mieszka biegów), ale nie ma w nim informacji jak całkowicie się jej pozbyć, szczególnie tych suwaków.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pon Lis 02, 2015 22:49   

Mocowania i połączenia jak i wtyczki są takie same.
Znaczenie od ilu drzwiowej wersji będzie dolna część tunelu jest takie że w 5 drzwiowym jest miejsce na 4 przyciski do otwierania szyb i prawdopodobnie jest inaczej wyprofilowane miejsce na kubek(w miejscu starej popielniczki obok ręcznego)
Jak zdemontować konsolę ?
Wykręcasz bądź wyciągasz gałkę zmiany biegów, wyciągasz do góry przyciski od szyb elektrycznych, na panelu możesz powyciągać przyciski od przeciwmgłowych itp po prostu ciągniesz do siebie śrubokrętem. Wyciągasz też całkowicie popielniczkę. Na bocznych ściankach są łącznie chyba 4 śruby, góra nad przyciskami jest na zatrzaski dlatego trzeszczy ;d
Nie wiem o jakie suwaki ci chodzi ale jeśli o panel nawiewów to on zostaje.
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 23:23   

BigBoyPL napisał/a:
Nie wiem o jakie suwaki ci chodzi ale jeśli o panel nawiewów to on zostaje.


Właśnie o ten mi chodzi :smile: z pokrętłami i z dwoma suwakami - jeden jest od obiegu, drugiego do dzisiaj nie rozwikłałam. A jakbym chciała go wymienić to jest szansa żeby w prosty sposób go zdemontować, czy dużo zabawy z tym?
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 03, 2015 12:22   

flow napisał/a:
BigBoyPL napisał/a:
Nie wiem o jakie suwaki ci chodzi ale jeśli o panel nawiewów to on zostaje.


Właśnie o ten mi chodzi :smile: z pokrętłami i z dwoma suwakami - jeden jest od obiegu, drugiego do dzisiaj nie rozwikłałam. A jakbym chciała go wymienić to jest szansa żeby w prosty sposób go zdemontować, czy dużo zabawy z tym?


chodzi Tobie o panel nawiewu ?
pod pokrętłami masz śruby
zdejmujesz pokrętła- sa na wcisk, plastik na suwakach tak samo, odkręcasz i gotowe
 
 
 
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Wto Lis 03, 2015 18:09   

Dziękuję za pomoc! :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] ET 49 podejdzie?
memphisto Tuning wizualny 37 Sob Sty 09, 2010 22:41
memphisto
Brak nowych postów [R200 1.4i 98'] Czy felga 7,5 cala podejdzie?
memphisto Tuning wizualny 20 Wto Paź 06, 2009 18:51
Kozik
Brak nowych postów [R200/R25/Streetwise] stan paliwa
Matius Tuning wizualny 147 Czw Gru 28, 2017 03:01
einar
Brak nowych postów [r25 & ZR] Konsola jak w rover 200 BRM
tuners Tuning wizualny 3 Czw Wrz 02, 2010 15:37
tuners
Brak nowych postów [R400] Konsola środkowa z Rovera 45
Artu Tuning wizualny 4 Nie Sie 26, 2012 18:59
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink