Forum Klubu ROVERki.pl :: Sprzedaż samochodu i kontynuacja OC przez nabywce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż samochodu i kontynuacja OC przez nabywce
Autor Wiadomość
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 09:54   Sprzedaż samochodu i kontynuacja OC przez nabywce

Witam!

Przyjmijmy że sprzedaję Swój samochód, OC jest podzielone na Raty (Liberty Direct) termin drugiej raty to listopad. Sprzedając samochód muszę zgłosić do ubezp. że sprzedałem auto i zmienił się właściel? Czy będe musiał zapłacić drugą ratę ubezp. jeśli sprzedam auto przed terminem spłąty drugiej raty? Czy istnieje jakaś możliwość że kupujący płaci sam tą drugą ratę i ubezp. zostaje do końca terminu? Ale chyba musi je przepisać na swoje dane?
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 09:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 10:17   

Matbia napisał/a:
Sprzedając samochód muszę zgłosić do ubezp. że sprzedałem auto i zmienił się właściel?
:taa: Tak.

Matbia napisał/a:
Czy będe musiał zapłacić drugą ratę ubezp. jeśli sprzedam auto przed terminem spłąty drugiej raty?
:nie: Nie.

Matbia napisał/a:
Czy istnieje jakaś możliwość że kupujący płaci sam tą drugą ratę i ubezp. zostaje do końca terminu? Ale chyba musi je przepisać na swoje dane?
Może przepisać ubezpieczenie na siebie i wtedy dalej je kontynuować lub może je wypowiedzieć i wykupić sobie inną polisę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 12:26   

tronsek napisał/a:
Matbia napisał/a:
Czy istnieje jakaś możliwość że kupujący płaci sam tą drugą ratę i ubezp. zostaje do końca terminu? Ale chyba musi je przepisać na swoje dane?
Może przepisać ubezpieczenie na siebie i wtedy dalej je kontynuować lub może je wypowiedzieć i wykupić sobie inną polisę.


jeśli będzie chciał przepisać to będą chcieli pewnie zrobić rekalkulację na jego przypadek, wiek, zniżki, adres itp
 
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 13:27   

No to dzięki za odpowiedzi.

A teraz druga strona, Ja kupuje auto w którym jest ubezpieczenie do sierpnia 2013 roku, ja mam wszystkie zniżki itd. ubezpieczalnia robi rekalkulacje i poprzedni właściel płacił więcej niż bym ja płacił czy ubezp. zwraca mi coś? :D
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 13:34   

Matbia napisał/a:
poprzedni właściel płacił więcej niż bym ja płacił czy ubezp. zwraca mi coś?
:nie: Nie. Jeżeli już to zwraca temu kto płacił pieniążki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 20:40   

tronsek napisał/a:
Nie. Jeżeli już to zwraca temu kto płacił pieniążki.

Nie koniecznie, jeżeli poprzedni właściciel nie wystąpi o zwrot to ty dostaniesz zwrot ale jest haczyk jeżeli on nie zapłacił np. drugiej raty to ty musisz ja zapłacić i ew. kontynuować po rekalkulacji. Przypadkiem przydarzyły mi się obie sytuacje i raz dostałem zwrot za poprzedniego właściciela a drugim razem kłócę się z TU, że mi wcisnęli ubezpieczenie którego nie chciałem i miałem dwa a nie zapłaciłem za poprzednika.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 11:17   

No własnie, kupiłem auto z ubezp. w PTU Pierwsza rata jest opłacona do Lutego. Teraz mam iść do PTU i co zrobić?? a dodatkowo spytam o coś jeszcze. Jak jest teraz z opłatami w US. Kupiłem Auto na zwykłą umowę K-S od prywatnego własciciela. Na umowię napisałem 8 tys. zaniżając wartość auta o jakies 4 tyś. czy to przejdzie w US? Albo jak się dobrze wytłumaczyć żeby puścili tą cene... Teraz wypełnia się jakieś PITy w US przy opłacaniu umowy ??
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 11:24   

Matbia napisał/a:
czy to przejdzie w US?
Raczej nie. W US podatek naliczają od wartości rynkowej auta.

Matbia napisał/a:
Teraz wypełnia się jakieś PITy w US przy opłacaniu umowy ??
Tak. Dokładnie nazywa się to deklaracja podatku z tytułu kupna samochodu PCC-3.

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2012 11:24 ]
Matbia napisał/a:
Pierwsza rata jest opłacona do Lutego. Teraz mam iść do PTU i co zrobić??
albo przepisać umowę na siebie i w lutym opłacić drugą składkę, albo wypowiedzieć umowę i wykupić nowa polisę u innego ubezpieczyciela. Masz na to 30 dni od dary kupna auta.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 13:42   

tronsek napisał/a:
Matbia napisał/a:
Pierwsza rata jest opłacona do Lutego. Teraz mam iść do PTU i co zrobić??

albo przepisać umowę na siebie i w lutym opłacić drugą składkę, albo wypowiedzieć umowę i wykupić nowa polisę u innego ubezpieczyciela. Masz na to 30 dni od dary kupna auta.

Przepisanie z rekalkulacją choć czasami nie robią tylko przepisują jak jest. Warto wiedzieć czy poprzednik domagał się albo dopiero będzie, zwrotu składki, jak nie, to zwrócą po rekalkulacji tobie chyba że Ty będziesz miał gorsze warunki w tym TU to będziesz dopłacał. Termin 30 dni jest nie przekraczalny bo jak nic nie zrobisz w tym terminie to polisa poprzednika wygaśnie po tych 30 dniach mimo ze jest do lutego.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 16:46   Re: Sprzedaż samochodu i kontynuacja OC przez nabywce

co do zwrotów/dopłat po rekalkulacji to każda firma ma inaczej. jedni oddają drudzy nie. a trzeci tak jak np PZu kiedyś oddawało ,teraz już nie.
co do opłaty w US to warto jest wiedzieć że taki dopisek na umowie; pojazd kwalifikuje się do napraw blacharsko lakierniczych , jest niepodważalny i wtedy US nalicza te 2% od kwoty na umowie. powiedziała mi to sama pani z US.
 
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 22:01   

polofix napisał/a:
co do opłaty w US to warto jest wiedzieć że taki dopisek na umowie; pojazd kwalifikuje się do napraw blacharsko lakierniczych , jest niepodważalny i wtedy US nalicza te 2% od kwoty na umowie. powiedziała mi to sama pani z US.


Szkoda że teraz się dowiaduje....
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 13:51   Re: Sprzedaż samochodu i kontynuacja OC przez nabywce

polofix napisał/a:
co do opłaty w US to warto jest wiedzieć że taki dopisek na umowie; pojazd kwalifikuje się do napraw blacharsko lakierniczych , jest niepodważalny i wtedy US nalicza te 2% od kwoty na umowie. powiedziała mi to sama pani z US.


Zaniżanie wartości na umowie nie ma (z punktu widzenia kupującego) żadnego sensu, bo w razie jakichś komplikacji może on dochodzić zwrotu pieniędzy wyłącznie do kwoty wpisanej na umowie. Za to z punktu widzenia sprzedającego ma sens jak najbardziej. To taki OT.

M
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 15:07   

Cytat:
Zaniżanie wartości na umowie nie ma (z punktu widzenia kupującego) żadnego sensu, bo w razie jakichś komplikacji może on dochodzić zwrotu pieniędzy wyłącznie do kwoty wpisanej na umowie


to już szczególny przypadek jeżeli ktoś będzie chciał zwrócić auto. Sprzedający jeśli jest osobą prywatną to nie ma obowiązku go przyjąć ponownie. Kupując z komisu, mamy takie prawo i tam trzeba uważać na kwotę jaka jest na fakturze. W tym przypadku nie ma sensu zaniżać, bo i tak nie płacimy podatku od wzbogacenia, bo powinniśmy otrzymać fakturę VAT, która nas z tego zwalnia. Chyba, że znowu inny przypadek, auto kupujemy od 'niemca' w komisie :D
 
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 20:40   

farek napisał/a:
Cytat:
Zaniżanie wartości na umowie nie ma (z punktu widzenia kupującego) żadnego sensu, bo w razie jakichś komplikacji może on dochodzić zwrotu pieniędzy wyłącznie do kwoty wpisanej na umowie


to już szczególny przypadek jeżeli ktoś będzie chciał zwrócić auto. Sprzedający jeśli jest osobą prywatną to nie ma obowiązku go przyjąć ponownie. Kupując z komisu, mamy takie prawo i tam trzeba uważać na kwotę jaka jest na fakturze. W tym przypadku nie ma sensu zaniżać, bo i tak nie płacimy podatku od wzbogacenia, bo powinniśmy otrzymać fakturę VAT, która nas z tego zwalnia. Chyba, że znowu inny przypadek, auto kupujemy od 'niemca' w komisie :D
Swięta prawda!
niezaniżanie wartości auta ma tylko jakiś sens podczas kupna samochodu za con. kilkadziesiąt tys zł.
A oddawanie samochodu powołując się na rękojmię to tylko fikcja! teoretycznie jest to bardzo możliwe, praktycznie to nie. znam wiele takich sytuacji. nigdy nikomu się nie udało.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów sprzedaż samochodu
potrzebuje porady prawnej
DJAUGUST Prawo i ubezpieczenia 13 Czw Sie 27, 2009 18:23
Mayson
Brak nowych postów Sprzedaż samochodu po zmarłym współwłaścicielu
cin1391 Prawo i ubezpieczenia 9 Wto Gru 13, 2016 16:40
longer86
Brak nowych postów Sprzedaż samochodu na około - czy tak można?
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Kwi 09, 2015 17:40
titanum2b
Brak nowych postów Kupno samochodu przez internet?
piotrekcrash Prawo i ubezpieczenia 16 Pią Lis 16, 2012 23:20
PTE
Brak nowych postów Sprzedaż auta bez przerejestrowywania
Julek Prawo i ubezpieczenia 3 Pią Maj 17, 2013 23:05
mikimisz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink