Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Reflektory - odbłyśnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Reflektory - odbłyśnik
Autor Wiadomość
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 07:15   [R75] Reflektory - odbłyśnik
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Podczas wymiany żarówki od postojówek chciałem bardziej wcisnąć obsadkę i ..(Odblask) ta część do której się wkłada żarówka jakby zeskoczyła z jakiegoś zaczepu i teraz mam rozregulowane światła.
Czy to jest uszkodzenie czy też są jakieś zaczepy z których zeskoczył odblask?
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 22:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 04, 2008 07:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jaro01 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2005
Posty: 27
Skąd: Nowy Sacz



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:13   

Powinna być zamontowana na zaczepach .

U mnie prawa lampa nie miała regulacji wysokości i po zdemontowaniu zderzaka i wykrenceniu całej lampy delikatnie wcisnąłem na zaczep jadno mocowanie . Jest trochę ciasni no i to jest plastik więc trzeba uważać . Ale da się zrobić.

pozdrawiam
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:51   

Potwierdzam.
Odbłyśnik w reflektorze jest zawieszony na trzech kulowych zapinkach. Dwie stałe a jedna podpięta do ramienia silniczka regulującego wysokość oświetlenia drogi.
Jeśli tylko spadło z zaczepu można wpiąć bez rozbierania reflektora. Jeśli jednak urwał sie zaczep to pozostaje wymiana reflektora lub jego rozbiórka (oddzielenie szkła od tylnej obudowy), trudna ale możliwa, i po naprawie- zespawaniu pęknięcia, ponowne sklejenie rozbebeszonego reflektora silikonem czy specjalną masą do tego celu.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
jaro01 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2005
Posty: 27
Skąd: Nowy Sacz



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:36   

Ja musiałem rozebrać reflektor . Jakoś zaczep na uchwyt kulowy nie chciał wskoczyć.
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 14:58   

Dzięki pomęczę się dziś i dam znać co z tym fantem zrobiłem.
 
 
Lukasinio 




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: Addlestone, UK



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 22:51   

ja za nic w świecie nie moge odpowiednio włożyć żarówki od świateł mijania... ale w sobote ( przed MECZEM oczywiście!!!!!!! :twisted: ) pewnie sie pomęczę z nią!
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Czw Cze 05, 2008 08:17   

Udało się faktycznie tylko wyskoczył odblask wystarczło odpowiednio zmusić go(przy użyciu śrubokręta włożonego do otworu na żarówkę świateł postojowych i zastosowaniu dźwigni) do wskoczenia na swoje miejsce i jest ok. jeszcze raz dziękuję z poradę. a co do wymiany żarówki świateł mijania to najtrudniej założyć jest zabezpieczenie ( sprężynkę) ale jak to się uczyni to drugi raz robi sie to na pamięć.
Ale należy pamiętać o prawidłowym włożeniu żarówki.
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 09:41   

Olo12 napisał/a:
Ale należy pamiętać o prawidłowym włożeniu żarówki.

Bo.... jeśli wetknie się ją źle/krzywo/na silę lub wsadzi się zarówkę "za złotówkę w promocji" to można jej później nie wyjąć ;)))
Piszę z doświadczenia ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lip 25, 2008 20:31   

hmm widze ze mam kolejny problem... ehh
bylem dzisiaj na wywarzeniu kol bo mi cos kiera latala i od razu poprosilem o sprawdzenie swiatel bo wczoraj wieczorem cos mi nie pasowalo... i wykrakalem :(
swiatlo prawe (od srodka patrzac) jak stwierdzil facet zarowka jest wsadzona do gory nogami... ale swieci poprawnie ponoc, pomijajac fakt ze za diabla nie mozna jej ruszyc :(
lampa lewa jak stwierdzil facet jest skopana tzn cale to szklo w srodku od swiatel sie rusza i nie mozna jej ustawic :( domyslam sie ze jest to problem ktory opisany jest powyzej?!
jakie jest najlepsze rozwiazanie!?kupno innej lampy?warto sie bawic w zdejmowanie zderzaka i rozbieranie lampy?!tym bardziej ze nie mam bladego pojecia o tym i jak cos nie tak pojdzie to i tak bede musial kupic nowa lampe hehe jest sens eksperymentowac?!

pzdr
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lip 25, 2008 22:32   

jak żarówka może byc wsadzona do góry nogami?? :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 26, 2008 00:02   

AkUu napisał/a:
ale swieci poprawnie ponoc, pomijajac fakt ze za diabla nie mozna jej ruszyc :(

Da się wyjąć, ale nagmerać się i naklnąć trzeba konkretnie - mi udało się w końcu wyjąć cienkim stalowym prętem zakrzywionym w haczyk - na ślepo wsadziłem go pod zarówkę i podważyłem - ale zajęło mi to z 30 min ;))))
Na deszczu ... :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 14:38   

Panowie podpowiedzcie bo mam ten sam problem i już się szykowałem do kupna nowej lampy albo rozbiórki .... po stłuczce przestała mi działać regulacja lampy po stronie kierowcy ... z tego co czytam temat może dotyczyć tego kulkowego mechanizmu i teraz pytanie czy zaczep od regulacji znajduje się w takim miejscu, że da się go wymacać ? jak sprawdzić czy zaczep jedynie spadł? no i jakie jest ryzyko, że przy próbie wciśnięcia go na swoje miejsce przy użyciu dźwignie zaczep nie wskoczy na swoje miejsce a uszkodzi się lustro ? czy lustro w zaczep trzeba wciskać w konkretnej pozycji czy gniazdo zawsze znajduje się bezpośrednio za zaczepem ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czy te reflektory są europejskie ?
manuel Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lip 13, 2015 11:09
prebenny
Brak nowych postów [R75] Zamglone reflektory
lukasz5992 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lip 08, 2010 22:18
gustav.pl
Brak nowych postów [R75] Reflektory przód
slepy_hso Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 22, 2009 07:35
sogreg1
Brak nowych postów [R75] Reflektory ksenonowe
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 06, 2008 10:46
patrysgn
Brak nowych postów [R75] Reflektory angielskie na polskkie
emerka Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Sty 25, 2011 00:21
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink