Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Grzeje sie DZIWNE
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Grzeje sie DZIWNE
Autor Wiadomość
pyzavader 



Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Konin



  Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 14:52   [R200] Grzeje sie DZIWNE
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam we wcześniejszym temacie który poruszyłem o tym że Rover grzeje mi się po 10 minutach myślałem że wszystko już jest okej
Link do tematu:
http://forum.roverki.eu/v...p=709812#709812

Lecz chyba jednak się myliłem problem nadal został lecz pod inną postacią a więc wymieniłem termostat, nowy korek od zbiorniczka wyrównawczego sprawdziłem czy nie ma CO2 w zbiorniczku wszystko okej, ogólnie samochód nie grzeje mi się i wszystko jest okej mogę przejechać 100 km lecz gdy przekręcam pokrętło na powietrze zimne ( ale nie włączam nawiewu tylko wystarczy że przekręcę samo pokrętło) auto zaczyna się gotować, i wzrasta temp. na wskaźniku i jak przekręcę pokrętło na ciepłe po chwili wszystko wraca do normy, bardzo dziwne moim zdaniem że samo to pokrętło ma aż takie znaczenie. Jest to nie zależne czy ustawie ze ma powietrze krążyć z wnętrza auto czy z silnika, wystarczy przekręcić tylko pokrętło. Ja teraz sam cały czas jeździłem z przekręconym na ciepłe i to od ostatniego posta jeździłem tak i było okej, dziewczyna pojechała i po prostu przekręciła i wyszło wszystko na jaw że jednak nie jest wszystko do końca dobrze.
Ktoś wie co to może być ktoś spotkał się z czymś takim ?
Co uruchamia przekręcenie pokrętła tylko zmienia obieg powietrza gdzieś tam w kanałach czy ma jakieś powiązanie z elektroniką.
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 14:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 15:14   

Hmm. Dziwna sprawa. Tym pokrętłem otwierasz zawór nagrzewnicy. Ca za tym idzie zwiększasz pojemność układu chłodzenia. Sprawdzałeś nowy termostat czy otwiera się w gotującej wodzie ?? Ja tu widzę trzy powody, Niedrożna w 100% chłodnica, termostat który nie otwiera się do końca, albo wcale, albo HGF.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
pyzavader 



Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Konin



  Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 15:32   [R200] Grzeje sie DZIWNE

Tego nie wiem, to robił mechanik, wymieniał termostat, jakbym teraz wymienił termostat byłby to już 3 po ostatniej wymianie dostałem ten stary termostat to jakaś bez firmówka ten co teraz mam to nazwy nie pamiętam, jak dziś z rana wyjechałem na pokrętle na zimno to po 8 min już się burzyła woda w zbiorniczku jak przekręciłem na ciepło to aż było słychać że woda gdzieś ucieka spływa i wszystko wraca do normy po jakiś paru minutach wróciło do normy. Mechanik powiedział że może wyciągniemy termostat i zobaczymy czy tak samo będzie się zachowywał bez a jeden proponował mi przewiercenie termostatu sam już nie wiem
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 15:38   

pyzavader napisał/a:
jak dziś z rana wyjechałem na pokrętle na zimno to po 8 min

Wygląda na to, że rzeczywiście termostat może się nie otwierać. Wymontujcie go całkiem i sprawdźcie czy problem będzie się powtarzał.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 15:56   

Sprawdź poprawność zamontowania węży układu chłodzenia. Takie jaja dzieją się jak ktoś źle podłączy bypass nagrzewnicy. Poszukaj w moich postach, bo już kilku osobom pisałem jak to powinno wyglądać...

Edit: http://forum.roverki.eu/printview.php?t=80881

To powinno Cię trochę naprowadzić. Na stronie klubowej masz schemat układu chłodzenia w ośmiozaworowych K-series. Porównaj to z tym, co widzisz u siebie pod maską.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] Grzeje się.
unpredictablee Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Sie 12, 2009 19:58
unpredictablee
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98r] grzeje się
Sub_One Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Sty 20, 2010 17:34
Perez
Brak nowych postów [R200 1.4 16v] Grzeje się
bula21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 35 Pon Lip 05, 2010 19:14
tomo63
Brak nowych postów [R200 Vi 97'] Słabo grzeje ;/
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Sty 06, 2009 15:17
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink