Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] 2003, dostępność części, awarie ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS] 2003, dostępność części, awarie ?
Autor Wiadomość
twjastra 



Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 1



Wysłany: Wto Paź 09, 2012 13:59   [MG ZS] 2003, dostępność części, awarie ?

Witam,

mam szansę kupić zadbanego MG ZS z silnikiem 2,5 V6 (kv6) z przebiegiem podobno 140 tys km. Interesuje mnie natomiast jak wygląda zawodność tych aut i tego silnika? Co najczęściej siada i jaka jest dostępność części? Z tego co wyczytałem, dużo komponentów jest kompatybilnych z Hondą Civic (zawieszenie? układ kierowniczy?), no i z Roverem 400. Pytam się szczególnie o rynek części, gdyż Rover już nie istnieje i boję się, że może być z tym ciężko?
Generalnie co posiadacze mogą powiedzieć mi o tym aucie i czy zdarzają się niespodzianki natury technicznej, których naprawienie nastręcza dużych problemów (sprowadzanie części, ceny)?

Przeszukałem forum i poczytałem na ten temat, również w j. angielskim ale wiadomo tamtejsze fora opisują sytuację na wyspach. A info z pierwszej ręki jest aktualne i pewniejsze.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 09, 2012 13:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 09, 2012 14:10   

silnik taki sam jest w Land Roverach więc i części są a wiele tez pasuje od Kia bo tam też ten motor był montowany. zawiecha tak jak w Roverach i częściowo Hondach. Generalnie nie ma wiekszych problemów z częściami gorzej z mechanikami co umieją to auto robić
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 15:49   

mówisz o tym z Rzeszowa ? ;) jak coś to moge pomoc w oględzinach, bo mam dokładnie takiego samego, nawet kolor ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Paź 09, 2012 16:15   

Markzo, jak bys mogl podjechac to byl bym wdzieczny bo od 4 dni sie zastanawiam sie czy jechac w sumiemam w jedna strone ok 160 km ale znajac zycie domyslam sie co bedzie a jak mas zblisko i bys mogl to byl bym wdzieczny abys rzucil okiem pozdrawiam:)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 16:23   

ok obejżę go jutro/pojutrze:) jak coś to odezwij się do mnie na komorke (880-300-660) koło 18 jutro/pojutrze to Ci via tel zdam relacje.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Paź 09, 2012 16:36   

Markzo napisał/a:
ok obejżę go jutro/pojutrze:) jak coś to odezwij się do mnie na komorke (880-300-660) koło 18 jutro/pojutrze to Ci via tel zdam relacje.


oki jak cos jutro zadzownie :) wiesz na co patrzec przedewszystkim blacharski jak jest i silnik skrzynia :) bo reszta to pikus jest:)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 16:37   

miałem V6ke przez prawie 2 lata w ZS a w 75 3 rok leci takze spoko ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Paź 09, 2012 20:51   

a spali to lacia ?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 15:32   

Oglądałem tego czarnego ZS z Rzeszowa:
http://regiomoto.pl/ofert...U51210032147883
ogłoszenie z allegro/otomoto znikło.

Auto wizualnie źle nie wygląda - pare wgniotek, na masce większa, sporo rys. Ale jakos się trzyma kupy. Za to spore zaskoczenie to szyby - różnią sie latami produkcji i producentami, przednia nie ma wybitego roku ( na 99% zamiennik). Reszta ma wybity rok 1 lub 2, więc i rocznik auta (2003) może być rokiem modelowym a nie produkcji. Odstaje uszczelka szyberdachu (wyraźnie) oraz uszczelka szyby kierwocy. Przebieg można włozyć między bajki - auto ma książkę i ostatni udokumentowany przegląd jest przy przebiegu ponad 170 000km, tymczasem na liczniku mamy 140kkm. Wnętrze wyprane, brak ori dywaników materiałowych, wyarty do gołej blachy pedał sprzęgła, lewarek jak w ikarusie - podniesiony o jakies 4-5cm, ma luz i obdarty mieszek. Fotele troche wysiedziane, stan taki jak na fotach - popękane miejscami i chyba z 2 dziurki są.

Motor odpalił od strzała, pracował równo. Jednak z przedniej głowicy na wysokości krótkiego paska rozrządu słychać wyraźne metalowe stuki, po lekkim dodaniu gazu (tak aby ruszyły visy) "gra muzyka" - klekot okrutny. Po przyłożeniu ręki do silnika czuć wypadające zapłony, co chwile nim poszarpuje. Na rurze wydechowej biały osad. W komorze silnika ogromna ilośc rdzy, na wielu elementach osprzętu jak i samego silnika. Nalot po myciu też jest (białe plamy na aluminium) + jakiś lepki osad np na fajkach świec przedniej głowicy (które wyglądały mi na fabryczne, jeszcze nie zmienione). Mocno skorodowane koła pasowe i spręzarka klimy, ogólne spory syf pod maską. Tarcze wyglądały znośnie, opony w przyzwoitym stanie.

Nie miałem za dużo czasu, czy jest bezwypadkowy ciężko mi ocenić, bo spasowanie elementów i kolory są ok, ale te szyby z różnych lat i odstające uszczelki troche niepokoją. Największym dla mnie minusem jest stan komory silnika. Widać, że ktoś o to nie dbał, ale żeby aż tak rdza się zadomowiła to po prostu kosmos :/ No i donośny klekot - visy trzeba robić na gwałt.

mam nadzieję, że pomogłem ;) pozdro!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 10, 2012 17:21   

Markzo, podziekowal, duze piwo dla Ciebie, tak czulem wlasnie ze takie to autko bedzie ehhh a ja wlasnie wrocilem z wycieczki z radomia bo niby igle 75( dla taty) a okazalo sie ze zjezdzona a cena kosmos i do tego malowana 3 elementy na szybko zobaczone ehhh chybanie da sie kupic cos ladnego ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 75 dostępność części
Lukas90 Chcę kupić ROVERka 10 Pon Lip 16, 2018 11:43
cyborg
Brak nowych postów [R400,416,420 ] Dostepnosc czesci
damianekstn Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lis 28, 2015 11:11
sTERYD
Brak nowych postów MG ZR 1.4 2003 r.
wald0 Chcę kupić ROVERka 7 Wto Kwi 22, 2014 20:44
bociannielot
Brak nowych postów [ MG ZR ] 2,0 TDI, 2003
Zgon Chcę kupić ROVERka 1 Pon Paź 13, 2014 10:44
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 45] 1.8 Lpg 2003.11 BIAŁYSTOK
rover4511 Chcę kupić ROVERka 9 Nie Maj 15, 2016 21:08
rover4511



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink