Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Leaving i Coming Home z halogenów.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Leaving i Coming Home z halogenów.
Autor Wiadomość
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

  Wysłany: Wto Sty 14, 2014 00:57   [R75] Leaving i Coming Home z halogenów.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich serdecznie.

Dzisiaj chciałbym pokazać wam mój mod odnośnie odprowadzania do domu przez halogeny.

Na początek opiszę w skrócie co zrobiłem a potem przedstawię wszystko ze zdjęciami i opisem.

Wymyśliłem sobie że chciałbym mieć coś takiego, że po zamknięciu/otwarciu samochodu z kluczyka/pilota zapalały(rozświetlały) mi się przednie światła przeciwmgłowe razem ze światłami w podsufitce i gasły też razem z nimi.
Do tego wystarczył jeden przekaźnik, ale po chwili stwierdziłem że to będzie bez sensu bo kiedy będę robił cokolwiek co spowoduje włączenie się świateł w podsufitce, przeciwmgłowe będą świecić się razem z nimi, czy to na postoju czy też podczas pracy silnika i wtedy wpadłem na pomysł żeby założyć drugi przekaźnik który po przekręceniu kluczyka od razu wyłączy pierwszy przekaźnik i w teraz kiedy mam przekręcony chociaż raz kluczyk w stacyjce to bawiąc się światłem w podsufitce przeciwmgłowe mi się nie włączą.

Do zrobienia tego potrzebne nam są 2 przekaźniki które mają 5 nóżek 12V 20A i troszkę przewodów:)
Parę zdjęć :)



na zdjęciu są 2 sklejone do siebie przekaźniki i wstępnie połączone, widać diodę zenera po to aby prąd szedł tylko w jedną stronę, dioda założona jest już na wyjściu przekaźnika i idzie kabelkiem do przekaźnika przednich przeciwmgłowych




tu widać puszkę z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maską, nam będzie potrzebny ten czarny w rzędzie obok zielonego i żółtego bo to jest przekaźnik od załączania przeciwmgłowych.





po wyciągnięciu musimy zrobić miejsce na kabel, który zostanie przylutowany do nóżki na, którą przyjdzie impuls z przekaźnika i załączy przeciwmgłowe




po przylutowaniu u włożeniu, pasuje idealnie więc nie ma obaw że wypadnie czy wyskoczy.


po ułożeniu kabla


po owinięciu taśmą izolacyjną. Ten brązowy to + na klemę, będzie nam dawał + na przeciwmgłowe.
Ten z końcówką niebieską to - i jest połączony do obu przekaźników.


po ułożeniu i zakręceniu wszystkiego

Film :)
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be


P.S dzięki rafalmis za podpowiedź gdzie mogę znaleźć + po przekręceniu 1 stacyjki :)
Ostatnio zmieniony przez scareface Wto Sty 14, 2014 15:34, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 14, 2014 00:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:04   

O Boże ;)

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=67555 - zachęcam do zgłębienia tematu.
Tam opisane przez HarryVip możliwość zmiany tego co zrobiłeś przy ingerencji w instalację fabryczną auta, przez zmianę jednego bajtu w EEPROMie. Dowolność ustawienia każdych świateł z osobna jak i wszystkich na raz ;)

Jedyna opcja, której w LSMie nie ma, to Welcome Light - otwarcie z pilota i zapalnie świateł zewnętrznych.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:10   

MaReK, Litości :) jakoś kompletnie się nie znam na programowaniu i jest to dla mnie czarna magia dlatego zrobiłem coś takiego, chociaż przyznam szczerze, że nawet nie myślałem żeby tego poszukać ...
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:16   

scareface napisał/a:
MaReK, Litości :) jakoś kompletnie się nie znam na programowaniu i jest to dla mnie czarna magia dlatego zrobiłem coś takiego, chociaż przyznam szczerze, że nawet nie myślałem żeby tego poszukać ...

E tam się nie znasz. Robisz to co już zostało zrobione, albo robią to Tobie inni, za pośrednictwem forum ;) Taka rzeźba w instalacji jest fajna, dopóki nie sprzedasz auta ;) Ty wiesz co i jak, a następny użytkownik będzie się bujał w razie jakiś problemów. Z resztą czy Twój mod można wyłączyć, gdyby się okazało że akumulator dogorywa i chcesz go max. oszczędzić? ;)

W sumie o welcome lights myślałem i chyba da się to zrobić w najnowszym poliftowym module od BMW E46. Muszę poczytać w wolnej chwili...

Pamiętaj, że przy elektronice w R75 należy być ostrożnym ;)
Jak coś się zewrze w skrajnych wypadkach możesz uwalić moduł w aucie - np. BCU, albo EWS.

Pozdrówki,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:16   

Marek ale tu masz taki bajer :mrgreen: ze w tym momencie halogeny działają jako Living i Coming Home z kluczyka/ pilota.
Marcinjutro jestem u ciebie pproszę o przygotowanie przekaźników :-D :-D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:23   

rafalmis1 napisał/a:
Marek ale tu masz taki bajer :mrgreen: ze w tym momencie halogeny działają jako Living i Coming Home z kluczyka/ pilota.

Tak jak napisałem - WL - powitanie światłami po otwarciu auta, to fajna opcja, ale dostępna w wyższych modułach LSM, chociaż nie wykluczone, że po przestawieniu kilku bitów zrobi się i u nas. Opcja odprowadzania do domu po naciśnięciu zamknięcia - zbędna - skoro jest fabryczny follow, który możesz kontrolować.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:25   

MaReK napisał/a:
Pamiętaj, że przy elektronice w R75 należy być ostrożnym ;)


wiem :/ kiedyś też coś kombinowałem z kierunkami parę razy zrobiło szybkie zwarcie, odpaliłem auto, zaczęło cykać jak by panewkę obróciło, spalanie chwilowe pokazywało 48l, okazało się, że na szczęście spaliły się tylko 3 bezpieczniki od silnika, po ich wymianie nawet centralka zaczęła działać :D

wyłącznika tego jeszcze nie mam ale to 5 min roboty, założę jeszcze bezpiecznik i będzie git. R75 będę jeszcze długo miał więc coś czuje że kabelków będzie w nim więcej niż seryjnie ma :P ale komputerem wole się nie bawić bo przy moim szczęściu zawsze wychodzi tak, że jestem stratny :/
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:26   

Pełne klosze z tyłu też da się zrobić LSMem ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:28   

MaReK napisał/a:
po przestawieniu kilku bitów

przeraża mnie to ... :P

[ Dodano: Wto Sty 14, 2014 01:28 ]
MaReK napisał/a:
Pełne klosze z tyłu też da się zrobić LSMem

wiem :P ale nie stać mnie żeby ktoś mi to robił a sam się za to nie będę brał
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:32   

scareface napisał/a:
wiem :P ale nie stać mnie żeby ktoś mi to robił a sam się za to nie będę brał

A ile to kosztuje? Oprócz chwili strachu :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:42   

MaReK, uprzedzam Cię, że po głowie chodzi mi jeszcze:
1. doświetlanie zakrętów z halogenów,(mają się powoli rozjaśniać i przyciemniać), po wbiciu kierunku. Do tego musi działać poniżej 50km/h, jak jest powyżej to przestaje działać i podczas włączenia awaryjnych halogeny mają się nie świecić.
2. podczas wbicia jeden raz kierunku ma mi sam migać jeszcze 3 razy

Na razie kompletuje układy, schematy i pewnie w tym roku będę z tym działał, o ile wcześniej tego nie rozgryziesz :P
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:42   

MaReK, a jaki dokładnie jest potrzebny program i jaki kabel. Bardzo proszę o link z allegro :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:50   

scareface napisał/a:
1. doświetlanie zakrętów z halogenów,(mają się powoli rozjaśniać i przyciemniać), po wbiciu kierunku. Do tego musi działać poniżej 50km/h, jak jest powyżej to przestaje działać i podczas włączenia awaryjnych halogeny mają się nie świecić.

Do zrobienia jeśli wepniesz się w szynę i odczytasz sobie aktualną prędkość (chociażby z zegarów). Jednak tutaj możesz już wpłynąć niechcący na cała instalację ;) Tego LSM nie zrobi, nie wiem czy BMW polfitowy też to ogarnie. Niektóre auta mają czujnik na maglu i wystarczy obrót kierownicy o ileś stopni żeby załączyć daną lampę.

Cytat:
2. podczas wbicia jeden raz kierunku ma mi sam migać jeszcze 3 razy

Poliftowy moduł z BMW ma to chyba w standardzie... tak mi się coś przypomina.

Działaj, działaj :) To będzie z pewnością unikat ;)

[ Dodano: Wto Sty 14, 2014 01:50 ]
rafalmis1 napisał/a:
MaReK, a jaki dokładnie jest potrzebny program i jaki kabel. Bardzo proszę o link z allegro :wink:

Myślę, że prostszy będzie BMWScanner 1.4.0.
Chociaż można zmian dokonać tym od INPA.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:51   

MaReK napisał/a:
Działaj, działaj :) To będzie z pewnością unikat ;)

taaa a potem znowu będzie "o Boże'' :D i z*eba na dzień dobry, że już to jest :D :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 01:55   

scareface napisał/a:
taaa a potem znowu będzie "o Boże'' :D i z*eba na dzień dobry, że już to jest :D :)

Oczywiście ;) Ale teraz już wiadomo, że Twój R75 to królik doświadczalny ;)
Gorzej, jak ktoś naśladując Ciebie, będzie chciał zrobić to samo i popali sobie moduły w aucie ;)

Ja nie będę takich wodotrysków robił nawet programowo. Prędzej przesiądę się na auto, które już takie rzeczy ma w standardzie. Jedyne czego teraz oczekuje od LSM'a po updacie na ten od BMW:

- cały klosz z tyłu (DIMMUNIGN)
- pulsowanie światła STOP przy awaryjnym hamowaniu
- (jeśli jest ) to Welcome Light
- (jeśli jest) 3x mrugnięcie po dotknięciu manetki kierunkowskazów
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 02:27   

MaReK napisał/a:
Gorzej, jak ktoś naśladując Ciebie, będzie chciał zrobić to samo i popali sobie moduły w aucie ;)


wszystko co robię i dokumentuję w jakiś sposób, staram się tłumaczyć tak prosto, żeby każdy sobie z tym poradził. Ciężko jest mi brać odpowiedzialność za kogokolwiek kto nie umyślnie dotknie plusa i minusa, ale wydaje mi się, że skoro ja to sam zrobiłem i wszystko jest ok to kto inny też sobie z tym poradzi :)
Kolega wysłał mi coś takiego :)

gotowe, pewne i ma w większości to co ja chce :)
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Wto Sty 14, 2014 10:07   

scareface, pełen szacunek za pomysłowość i wprowadzenie w życie. Każda modyfikacja wnosi według mnie coś ciekawego co tylko upiększa nasze R :)
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 10:57   

szpynior napisał/a:
scareface, pełen szacunek za pomysłowość i wprowadzenie w życie. Każda modyfikacja wnosi według mnie coś ciekawego co tylko upiększa nasze R :)


dziękuję za miłe słowo :) dzisiaj w układ wepnę jeszcze bezpiecznik i fotorezystor, żeby przekaźniki działały tylko jak zacznie się robić ciemno :) i będzie full wypas wtedy :)
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Wto Sty 14, 2014 13:19   

Straszne druciarstwo.

Poza tym przyczepię się do nazwy: leaving a nie living.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 13:35   

Myślę, że można by to zrobić za pomocą nowoczesnej technologii.
Całość mógłby ogarniać jakiś scalak i byłaby też opcja programowania tego.

Jest jeden człowiek na naszym forum - ADIMistrzu - który mógłby się takiego zadania podjąć. Mimo wszystko, nadal trzeba byłoby się wpinać w instalację samochodową. Chyba, żeby zrobić to na zasadzie przejścia wtyczki/gniazda od LSMu.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Włącznik halogenów
tofi68 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Lis 19, 2009 18:21
dukat11
Brak nowych postów [R75] Montaż halogenów przeciwmgielnych
robo Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Paź 22, 2017 13:20
stee-zoo
Brak nowych postów [R75] Podłączenie halogenów - schemat
r1 Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Cze 11, 2008 15:18
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Montaż przednich halogenów przeciwmgielnych
Kouek Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 17, 2009 09:32
Kouek
Brak nowych postów [Rover 75]Montaż halogenów, problem z przekaźnikiem.
MatiNitro Rover serii 75, MG ZT 31 Wto Sty 27, 2015 19:15
HarryVip



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink