Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana nawigacji, radia, panelu?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Sro Paź 17, 2012 14:22
[R75] Wymiana nawigacji, radia, panelu?
Autor Wiadomość
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 16:58   [R75] Wymiana nawigacji, radia, panelu?
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam,

To mój pierwszy post/temat na forum więc proszę o wyrozumiałość :)

W ostatnich dniach zainteresowałem się kupnem pewnego Rovera 75, którego znalazłem na portalu otomoto. Stwierdziłem, że wymiana z aktualnego Rovera 25 nie będzie dla mnie miała jakiś znacznych konsekwencji finansowych, a jednak 25 to nie to co 75 ;)

Jest tylko jedna rzecz, która nie daje mi spokoju i o którą chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych kolegów. Przeszukiwałem forum w tej sprawie, ale często natrafiałem na wątki bez zdjęć, a jedynie z określeniami modeli, typów, co nie za wiele mi mówiło o czym jest wątek;) Słabo u mnie z określeniami technicznymi i wiedzą motoryzacyjną (a już w szczególności jeżeli o coś takiego jak jakieś 1-DIN, 2-DIN, nawigacje w samochodzie itd.), więc pozwoliłem sobie skorzystać z jednego zdjęcia z ogłoszenia oraz z filmiku na YT.

Panel nawigacji przedstawia się następująco:
http://oi50.tinypic.com/jsbnrq.jpg

Z tego co widzę nie ma ona odtwarzacza CD, tylko kasety, ale posiada nawigację oraz TV (przynajmniej tak jest w ogłoszeniu).

Chciałbym takie panel, radio, nawigację (nie wiem co trzeba by wymienić) zamienić na coś takiego jak widać na filmiku poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=IDKhr2Qz060

Duży ekran, odtwarzacz CD.

Doradźcie mi proszę co musiałbym kupić, zrobić, aby zamienić panel w tamtym samochodzie na wersję z YT (zakładam, że ta też jest oryginalną od Rovera 75). Jakie mniej więcej koszta byłyby przy takiej zabawie.

Z góry dzięki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 14, 2012 16:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 17:31   

nie jestem pewien, ale a tym filmiku (dzeju, klubowicz z resztą ) ma chyba z BMW wyświetlacz i kosztowało go to ponad 2 tys. Ale coś podobnego można kupić na Ebay angielskim, wygląda identycznie, ale nie wiem na jakim systemie działa. Co do ceny to jakieś 1300zł
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 17:33   

witam, wiec tak

1. to co w ogloszeniu ma oczywiscie CD bo jakbys wgral mape do nawigacji? 99% zmieniarka jest w bagazniku tak jak w tym filmiku na YT
2. to co na filmiku to nie jest oryginal od Rovera tylko radio wlozone prawdopodobnie od BMW, ktos z forum ma takie samo, chyba dzieju, koszt tego od BMW 1-2 tys
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 17:43   

specjalnie dla ciebie znalazłem :D http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79535
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 17:47   

Na innym zdjęciu faktycznie widać, że czytnik w bagażniku jest, ale czy on nie jest tylko do wgrywania oprogramowania do nawigacji? Jeżeli służy też do odtwarzania to czy jest tam prawdopodobnie zmieniarka na kilka płyt, czy tylko na jedną?

Jeżeli chciałbym wymieniać jednak ten panel z przodu to moglibyście podać jakieś aktualne linki jakie parametry taki panel powinien spełniać najlepiej ze zdjęciami, żebym wiedział czego szukać?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 20:14   

W twoim aucie masz panel multimedialny taki jak w BMW (Alpine) z ekranem 4:3
Do tego ekranu w aucie jest podłaczony:
- zmieniarka na 6-cd Alpine w schowku lub w bagażniku
- Radio Philips w bagażniku
- Moduł wideo/TV
- Napęd nawigacji Mk3 (wygląd oraz elektronika taka sama jak w BMW ale oprogramowanie jest inne). Oprogramowanie możesz pomieniać na to z BMW ale tylko poprzez wylutowanie pamięci i zaprogramowanie na stole. Uaktualnienie software z płyty jest niemożliwe w R75
- Opcjonalnie wzmacniacz i głośniki Harman Kardon

Wszystko działa jako jeden zintegrowany system

W bagażniku jest czytnik nawigacji (nie jest to tylko czytnik jak w mk2 tylko kompletny moduł nawigacji z napędem)

jeżeli chcesz podmienić ekran na ten większy 16:9 to musisz niestety podmienić moduł wideo/TV na taki który daje 16:9 obraz. inaczej będziesz i tak miał obraz 4:3

Wszystko pasuje z BMW E46

Są dwa rodzaje paneli 16:9 w BMW. Pierwszy najprostszy z kasetą za panelem, drugi z CD

Aby lepiej wykorzystać ekran 16:9 przydała by się nawigacja mk4 (DVD), która pokazuje w 3d itd

Jak kupisz panel z CD to chyba nie będzie działało CD bo będzie się gryzło z radiem, które będzie szukać kasety. Nie jestem na 100% pewien.

Ale jak widzisz to są dodatkowy i nie małe koszta

używane na allegro

ekran 16:9 1000zł
moduł wideo 500zł
napęd mk4 1000zł

W takiej cenie raczej zdecydował bym się kombajn Dynavin lub http://www.cargpsdvd.com/...adio-DVB-T.html
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:07   

To na You Tube jest od bmw, jeżeli wejdziesz w mój profil to zobaczysz mój panel radiowy dedykowany specjalnie do R75 z nawigacją. Ten mój jest lepszy ponieważ ma podświetlenie takie samo jak R75 co wyglada jak fabryczny. Koszt tego to 2300 - kupione na e-bay. Montaż bez najmniejszego problemu łącznie ze sterowaniem z kierownicy.

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 20:57 ]
Tu masz zdjęcie mojego panelu

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 21:00 ]
a to nawigacja od razu z językiem polskim i mapami Polski

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 21:07 ]
Tu masz link na taki panel http://www.alibaba.com/pr...layer_with.html
 
 
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:12   

Kirk, mógłbyś podać jakiś link do tego zestawu (rozumiem, że nie kupiłeś tylko panelu)? Pieta napisał, że trzeba kupić 3 rzeczy, rozumiem, że ty kupiłeś je w zestawie jakimś?

Słuchajcie, wiem, że się staracie, ale ogólnie i tak na razie średnio kumam.

Jeszcze raz zaznaczam, że to nie mój samochód tylko taki, na który się namierzam. Niestety z tego powodu nie mogę dostarczyć wersji softu itd. Nie wiem nawet czy to ma jakieś znaczenie:/

Postaram się napisać co do tej pory zrozumiałem:
Moduł nawigacji i napęd siedzi w bagażniku i żeby włożyć tzw. dużą nawigację (takie określenie znalazłem podczas szukania) to trzeba wymienić napęd oraz jakiś moduł wideo, który nie wiem gdzie jest:P

Postarajcie się mnie zrozumieć, że jeżeli mam sobie ewentualnie ten samochód kupić to chciałbym włożyć jakąś nowszą nawigację z dużym ekranem i żeby miała ona czytnik CD (może być DVD ale nie musi) i żeby nie trzeba było płyt wkładać w bagażniku:P Druga sprawa to kompletny mój brak wiedzy w zakresie elektroniki i kabli. Jeżeli musiałbym przeciągać jakieś nowe kable przez cały samochód to byłbym średnio szczęśliwy... Jeżeli jednak wymiana tej nawigacji co na YT lub tej którą wrzucił Kirk ogranicza się do zmiany napędu w bagażniku, wyjęcia starego panelu i włożenia nowego to proszę mi to napisać, a jeżeli nie to wyprowadzić z błędu ;)
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:18   

Link podałem- jest przed zdjęciami "alibaba....

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 21:18 ]
Jeżeli zakupisz taki model jak ja mam i jaki podałem w linku nic więcej nie trzeba robic tylko wyjąc stare radio i na to miejsce wstawic ten panel radiowy - wszystko już jest w środku wgrane a do tego jest oczywiście DVD a płyty wkładasz w ten panel w górnym miejscu - nic już lepszego ani łatwiejszego się nie dostanie a wrażenia kolosalne :mrgreen:
 
 
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:21   

a jak wygląda sprawa aktualizacji tych map?
Ostatnio zmieniony przez mrozik Nie Paź 14, 2012 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:28   

Nawigacja jest na małej karcie SD która jest w panelu - wyjmujesz ją z tego miejsca gdzie jest napisane SD i możesz sobie ją wymienic na swoją nową wgraną jaką chcesz
 
 
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:30   

kirk50 napisał/a:
Nawigacja jest na małej karcie SD która jest w panelu - wyjmujesz ją z tego miejsca gdzie jest napisane SD i możesz sobie ją wymienic na swoją nową wgraną jaką chcesz


Ok, ale jaką nawigację mogę sobie wgrać? Automapę, tomtom? Rozumiem, że Windows 6.0 CE jest na stałe w panelu i tylko kwestia dogrania aplikacji z mapami, tak?


znalazłem takie dwie pozycje na ebayu:
http://www.ebay.pl/itm/7-...=item27c384e00a
http://www.ebay.pl/itm/7-...=item27c384efcc

To jest chyba to samo co u Ciebie, ale z przesyłką powinno wyjść koło 1500-1600zł.
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:39   

Dokładnie, ja mam mapę TOMTOM ale i ta oryginalna jest naprawdę w miarę aktualna i nigdy nie było problemu żeby czegoś nie znalazła poza tym grafika też jest super

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 21:33 ]
No to co znalazłeś na ebay jest dokładnie tym samym

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 21:34 ]
ja kupowałem wcześniej jakieś 1,5 roku temu i było chyba wtedy jeszcze trochę drożej, teraz widzę potaniały - więc nie ma na co czekac tylko brac :wink:

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 21:39 ]
Teraz po dokładnym sprawdzeniu linka jaki podałeś to jest miejsce gdzie ja kupowałem - HongKong tylko jeszcze musisz do tego doliczyc cło 530 zł
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 22:15   

kirk50, patrze patrze i patrze i patrze i oczu nie mogę nacieszyć, tak pięknie to wygląda :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 22:21   

http://www.autocarplaza.c...ps-can-bus.html
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 22:31   

Rafalmis...ja też....cały czas jak mam.... :mrgreen: :grin: :>
 
 
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Nie Paź 14, 2012 23:19   

Kirk, musiałeś podpinać jakąś nowa antenę do nawigacji, ciągnąć jakieś nowe kable gdziekolwiek, czy wszystko da się podłączyć do starej instalacji?
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 00:00   

Nic nie trzeba robic...mi antenę podpięto pod deską w miejscu gdzie jest radio więc nie trzeba ciągnąc żadnych przewodów...naprawdę u elektryka zajęło to pół godziny pracy :wink:
 
 
mrozik 



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 11



Wysłany: Pon Paź 15, 2012 07:21   

Ok, w takim razie dziękuję za pomoc :) Myślę, że jeżeli kupię auto to zdecyduję się na takiego gotowca - mało problemów i wygląda naprawdę super :) Jeżeli ktoś chciałby coś dodać w tym temacie to zapraszam, może się zawsze przydać.

Aha, jeszcze tylko ostatnie pytanie. Czy wszystkie takie zestawy od BMW E46 (link do jednego podał Pieta: http://www.cargpsdvd.com/...adio-DVB-T.html ) pasują do Rovera 75?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 08:44   

mrozik napisał/a:
Postaram się napisać co do tej pory zrozumiałem:
Moduł nawigacji i napęd siedzi w bagażniku i żeby włożyć tzw. dużą nawigację (takie określenie znalazłem podczas szukania) to trzeba wymienić napęd oraz jakiś moduł wideo, który nie wiem gdzie jest:P


Moduł nawigacji i napęd to ta samam skrzynka montowana w bagażniku
Jak chcesz mieć duży ekran 16:9 to tnie trzeba wymieniać napędu. Na standardowym mk3 będzie działać, natomiast trzeba wymienić moduł wideo/TV który jest w bagażniku obok radia, abyś miał obraz 16:9

To co podałem w linku to nie jakiś zestaw tylko kompletny gotowiec dedykowany do BMW, montowany zamiast tzw. "board monitor" , czyli zamiast twojego ekranu. Taki zestaw pasuje pod warunkiem ze kupisz przejściówkę. BMW miały radia Becker, Alpine lub Philips.Przed zakupew trzeba podpytać o przejściówkę do konkretnej instalacji jaką masz w R75.

Z podłaczeniem gotowców nie jest tak łatwo.
kirk50, pewnie miał u siebie radio tzw. low-line harmony. To jest kompletne radio montowane w desce rozdzielczej, ktore ma z tyłu gniazdo pod głośniki zmieniarkę itd. Podłaczenie w tym wypadku jest proste. Wystarczy kupić gotowca z odpowiednimi wtyczkami lub przejściówką i podłaczasz pod orginalną instalację za radiem
Jak kupisz R75 z sysytemem High-line i ekranem 4:3. Wtedy, to co masz na desce to tylko monitor pokładowy, który jest podłaczony do reszty w bagażnku. Radio w tym wypadku masz w bagażniku, więc jak kupisz nowego gotowca to będziesz go musiał podłaczyć jakimś długim kablem do wiązki która jest w bagażniku.

Kup najpierw auto, potem będziesz się martwił. Wszystko jest do zrobienia jak masz na to fundusze.

Sam kiedyś chciałem zrobić upgrade do 16:9 i navi mk4 ale jak policzyłem to wedłóg mnie jest to nie opłacalne. Audio (radio i głośniki) w R75 jest marne. Nawigacja, nawet mk4 już mocno przestażała i mało praktyczna.
TV wogóle nie używam a niedługo nie będzie sygnału analogowego i tyle z oglądania.
Postanowiłem zostawić system tak jak jest w oryginale.
Jeżeli bym miał się zdecydować na upgrade to koniecznie do wymiany bagażnikowe radio na BMW Beker BM54 professional, świetnie gra. Niestety używka jest droga i są to podobno radia bardzo awaryjne.

Jak widzisz szkoda zachodu, lepiej kupić Chińskiego gotowca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R75] Wymiana panelu nawigacji/tv na LCD?
patrysgn Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 25, 2012 22:56
MiReK
Brak nowych postów [MG ZT-T] Nie "widzę" radia w dużej nawigacji
rafet Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pon Lut 23, 2009 12:06
rafet
Brak nowych postów [R75] wymiana dużej nawigacji na radio 1 DIN
rafalmis1 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Sro Kwi 01, 2015 17:30
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną
sobierw Car-audio, nawigacje, radia CB 59 Pią Maj 06, 2016 18:38
Sintram



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink