Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Problem z wydechem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Problem z wydechem
Autor Wiadomość
nospa 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 31



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 22:28   [R200] Problem z wydechem
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jestem tu świeżak :)
A teraz jeśli chodzi o mój problem, sprawa jest następująca, R200 nabyłem już jakiś czas temu i od razu po kupnie zauważyłem, że sobie popierduje więc dużej filozofii nie trzeba było żeby stwierdzić, że wydech jest dziurawy.
Jeździłem tak jakiś czas, ale to co jest teraz to pikuś w porównaniu ze wcześniejszym stanem, słychać, że wydech jest już mocno zmęczony, w dodatku zaczął troche wisieć i przy przejeździe przez większe dziury zwyczajnie zaczepia o asfalt.
Dzisiaj też zauważyłem, że jakby silnik osłabł, tzn. nie tyle co osłabł co tracił moc na obrotach powyżej 5500rpm, czy przyczyną może być to, że ten wydech jest już mocno rozklekotany czy to może być (oby nie) coś innego? Wcześniej nie spotkałem się z takim problemem.
Prawdopodobnie jutro lub pojutrze wjade na kanał i obbadam sytuację, jeśli okaże się, że nie opłaca się spawać to czeka mnie wymiana wydechu. Tutaj rodzi się moje pytanie, jeżeli chodzi o wymianę wydechu to od razu decydowałbym się na jakiś sportowy, moglibyście mi coś polecić dobrego i solidnego? Jestem gotowy zapłacić te pare stówek więcej, pod warunkiem, że to będzie solidny wydech.
Z góry dziękuje, pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 06, 2012 22:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 11:09   

nospa napisał/a:
Dzisiaj też zauważyłem, że jakby silnik osłabł, tzn. nie tyle co osłabł co tracił moc na obrotach powyżej 5500rpm, czy przyczyną może być to, że ten wydech jest już mocno rozklekotany czy to może być (oby nie) coś innego? Wcześniej nie spotkałem się z takim problemem.

Jak najbardziej. :wink:
nospa napisał/a:
Tutaj rodzi się moje pytanie, jeżeli chodzi o wymianę wydechu to od razu decydowałbym się na jakiś sportowy, moglibyście mi coś polecić dobrego i solidnego? Jestem gotowy zapłacić te pare stówek więcej, pod warunkiem, że to będzie solidny wydech.

Jeśli zależy ci tylko na dźwięku to zmień tylko tłumi końcowy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
nospa 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 31



Wysłany: Sob Gru 08, 2012 12:28   

Niestety obawiam się, że w gre wchodzi jedynie wymiana całego kompletnego wydechu, bo nie najlepiej to wszystko wygląda..

Na dźwięku nie specjalnie mi zależy, celuje raczej w poprawe osiągów, o ile sportowy wydech da rade coś zdziałać w tym kierunku.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 12:53   

Wymiana wydechu niewiele pomoże a jeśli to różnica będzie niezauważalna. :cry: Wszelkie chwyty marketingowe sprzedawców typu tłumik podnosi moc o 10% to mit. Może i podnosi ale trzeba by wymienić kompletny układ wydechowy i to dobrej marki a do tego układ dolotowy a to już spory wydatek. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Co do tłumików sportowych to mogą być one uciążliwe dźwiękowo przy większych prędkościach ponieważ jak wiadomo nasze Roverki nie należą do najlepiej wyciszonych.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
nospa 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 31



Wysłany: Sob Gru 08, 2012 13:28   

Więc w takim razie chyba nie ma sensu inwestować w sportowy wydech skoro to praktycznie nic nie daje, z drugiej strony kolego masz racje, tłumik sportowy mógłby być troche uciążliwy zwłaszcza w trasie, więc chyba lepiej sobie darować taką inwestycję :/
 
 
Gutek-145 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: Jedlina-Zdrój



Wysłany: Sob Gru 08, 2012 13:54   

Wiec wymien tylko sobie ten tłumik ktory masz uszkodzony albo lepiej jesli da sie to zaspawaj koszt okolo 20do 30 zł nowy tłumik wzależności od tego jaki to tłumik czy początkowy czy srodkowy czy koncowy to ceny sa rozne co do początkowego to zależne od tego czy masz wyjście dwururkowe czy jedno z kolektora pozostałe 2 zamykaja sie w cenie do 150 zł i i do tłumikow polecam wymienic uszczelki a i jesli tłumik też jakos juz mocniej wisi przy ziemi to dobrze gumy wymienic
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 15:44   

Dodam jeszcze że oryginalny tłumik końcowy do rover 214 ma strasznie brzydką końcówkę wydechu, wygląda jak rurka od kaloryfera :razz: Jeśli zależy Ci na wyglądzie to dokup końcówkę tłumika.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
nospa 



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 31



Wysłany: Czw Gru 20, 2012 09:24   

Poleciało pomógł dla kolegów robsson78 i Gutek-145, dzięki :)
Jutro lub pojutrze odstawiam samochód do mechanika, miałem możliwość podjechania na kanał i obejrzenia tego wydechu, na szczęście okazało się, że tylko środkowy tłumik jest oberwany, i trzymał się na samej gumie przez co był tylko 10 cm nad ziemią więc został "fachowo" złapany drutem, żeby nie było przykrych niespodzianek :) . Szczęście w nieszczęściu bo już podejrzewałem, że tłumik jest gdzieś jeszcze urwany w okolicach kolektora :shock:
Przy okazji wymiany środkowego tłumika wymienie też wszystkie uszczelki i gumy, ot tak dla świętego spokoju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [214 si 97] Ubywa olej, wyrzuca go wydechem
poziomkaZ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Lip 18, 2011 20:32
poziomkaZ
Brak nowych postów [R200,1.1,98 r.] Problem z SRS
rafal506 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Cze 25, 2010 13:12
rafal506
Brak nowych postów [R200] PROBLEM Z ABS
sacharko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 83 Pon Mar 13, 2017 08:40
sebeks
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r]LPG W ROV 200 PROBLEM
Goff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lis 20, 2008 13:41
Goff



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink