Forum Klubu ROVERki.pl :: [ MG ZT-T ] Woda w kabinie od strony pasażera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ MG ZT-T ] Woda w kabinie od strony pasażera
Autor Wiadomość
najnowszy85 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 202
Skąd: Pruszkow

Rover 200

  Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:43   [ MG ZT-T ] Woda w kabinie od strony pasażera
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam ! Klasyka gatunku , tzn. woda ( prawie jak na Narodowym :/ ) Pojawiła się ona od strony pasażera z przodu i z tyłu . Moje spostrzeżenia , że raczej leje się gdzieś od słupka A .
Po zdemontowaniu uszczelki oraz plastików zauważyłem że mokra jest wewnętrzna strona osłony znajdującej się przy nogach pasażera od strony drzwi ( pod nią idzie wiązka z kablami ) .Po podniesieniu wykładziny przy progu JEZIORKO a w nim cały pęk kabli . Wybrałem wodę staram się osuszyć trochę te miejsca ,ale nie wiem jaki tego powód. Po wertowaniu forum typowanie winowajcy : odpływy , spinki podszybia , nieszczelności blachy ? Lewa strona sucha jak pieprz . Dodam fotki . Ps dlaczego od tej "gorszej " strony nie jest zaślepiona okrągła guma a od drugiej suchej tak ? Jak wyglądają te cholerne odpływy . AUTO Z SZYBERKIEM . Proszę o pomoc

Mój kolego niedoli , posiadaczu r 75 , moderatorze APPLES nie wywalaj mojego posta z podpisem : temat 1000/500 razy na forum - zamykam , bo jako ze jestem laikiem chcę aby ludzie którzy mieli podobne problemy wypowiedzieli się . Dziękuję z góry :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Paź 21, 2012 13:45   

masz szyberdach??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 21, 2012 14:49   

obstawiam szyberdach
tutaj napisałem gdzie są odpływy
Mi wyleciały dwa przewody.
http://forum.roverki.eu/v...ight=szyberdach

masz wszędzie pełno błota. Trochę zapuszczone to wszystko.
Po przepychaj wszystkie odpływy. Ten u góry koło węża od spryskiwaczy i koniecznie te na dole w grodzi - jeden pod siłownikiem hamulca, drugi koło filtra kabinowego

tu masz zdjęcia odpływów w grodzi
http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20
 
 
najnowszy85 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 202
Skąd: Pruszkow

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 02, 2012 11:26   

Mam Szyberdach . Ale w tzw. miedzy czasie , udrożniłem spływy w grodzi stało tam jakieś 1,5 cm wody . Przepchałem wszystkie 4 szt. Usłyszałem dźwięk spuszczanej wody z wanny :) .zastanawiam się czy składać wszystko do kupy , czy poczekać czy się coś wydarzy jeszcze .... Ps : po złożeniu słupka B od strony pasażera z pasami okazało się że pas się nie naciąga co mogłem zepsuć ?

[ Dodano: Pią Lis 02, 2012 11:26 ]
Przepchanie odpływów woda nadal zbiera się w aucie . Czym to jest spowodowane ?
Czy może się odstawać przez progi , przez te dziury po plastikach ??
Gdzie idą odpływy z szyberdachu ?
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 08:36   

Mam ten sam problem, poradziłeś sobie z tym kolego? Ktoś pomoże nim zdemoluje cały samochód? ;)
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 10:57   

Otwórz szyberdach, wlej do odpływu trochę wody z butelki i patrz czy nie przecieka gdzie dołem przy słupku A, obserwuj również czy woda wlana do odpływu szyberdachu wypływa pod samochodem przy kole. Pomocne może być zdjęcie/odgięcie podłogi.

Jeśli nie wypływa najpewniej wężyk wypadł z takiej gumowej rurki, który jest pociągnięty w słupku A, czasami tamta guma parcieje i wężyk wypada - u mnie tak było z dwóch stron + pod kierownicą przy pedałach :D Miałem jezioro z dwóch stron, zrobiłem nowe odpływy i od tamtej pory susza.
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 11:07   

Jak to wszystko wysuszyłeś? Daj mi kilka wskazówek jak to wszystko ogarnąć, bo na samą myśl mnie skręca...
 
 
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sie 23, 2016 18:49   

arleta90, z podłogą walczyłem najdłużej i trochę siły trzeba użyć by ją odgiąć. Schła przez prawie tydzień, na szczęście było ciepłe lato w zeszłym roku. Wodę wypompowałem wężykiem zasysając :D Było jej na tyle dużo, że się dało, najtrudniej było tę gąbkowatą podłogę dobrze wycisnąć - tu pomagały jakieś stare szmaty i ręczniki. Dużo szybciej i efektowniej byłoby wyciągnąć całą podłogę z auta - tego nie próbowałem.

Jak już wspomniałem sprawdź najpierw te odpływy z szyberdachu - u mnie nimi najwięcej wody naleciało. Prześledź mój stary temat z przed ponad roku może jakieś informacje okażą się pomocne - ewentualnie pytaj. Link do tematu: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=99330
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 23, 2016 20:33   

Też miałem problem u pasażera, teraz mam u kierowcy ech ;/ w rogi szyberdachu wlać wody trochę na próbę i zobaczyć gdzie ciecze. Trzeba się nieźle nagimnastykować żeby tam się dostać. Zdjąć osłonę od bezpieczników i szukać przy nadkolu rurki, ja miałem kawałek biały. A wylew poza auto jest za tym plastikowym nadkolem.
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 24, 2016 11:49   

Wczoraj się za to wzięłam, faktycznie leciało przez wężyk z szyberdachu. Rozkręciłąm schowek, boki i oto co widzę...wężyk sobie wisi. Przedłużyłam, zaizolowałam i wcisnęłam w ściankę w rurkę, która wystawała. Teraz zostało mi suszenie samochodu...póki co stoi na słońcu z otwartym szyberdachem, a ja pracuję. Wieczorem mam zamiar podłączyć farelkę i grzać ile się da. Poźniej wrzucę kilka zdjęć z roboty, może komuś się przyda w lokalizacji tego nieszczęsnego wężyka....
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 24, 2016 19:32   

Takie suszenie nic nie da.

Pianka pod wykładzina ma okolo 5-7 cm grubości i wchłania zadziwiające ilości wody
_________________
75 Red Edition
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sie 25, 2016 09:01   

Więc jedyne co zostaje to rozmontować całą podłogę i ją wyjąć...Moglibyście mnie poinstruować krok po kroku jak to zrobić? Przyznam, że to będzie mój "pierwszy raz" i nie wiem jak się za to zabrać. Bo rozumiem, że odchylenie wykładziny żeby był dostęp powietrza też nic nie da...?
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2016 19:32   

Jak masz mokrą podłogę tylko z jednej strony to można w słoneczny dzień próbować odkręcić fotel porozpinać listwy progowe, odchylić dywan z pod kanapy, odczepić zaczepy w nogach i podnieść do góry dywan żeby porządnie wysuszyć na słońcu. Jak woda była po obu stronach to poleciłbym wyciągnąć dywan całkiem, to jest najlepsze rozwiązanie co i jak -> [R75 All] Workshop Manual ROVERki.pl -> Demontaż wykładziny
_________________
:pisze:
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Maj 12, 2017 11:47   

Witam ponownie :D W tamtym roku woda leciała mi od strony pasażera przewodami z szyberdachu. Ostatnio po deszczu zauważyłam, że kapie mi od strony kierowcy. Wczoraj zaglądałam pod kierownicę, jest tam mnóstwo kabli, nie chciałabym aby doszło do jakiegoś zwarcia. Woda nie leje się strumieniami, ale widać, że kapie. Myślicie, że to drugi odpływ z szyberdachu? Jest w ogóle drugi? Jakieś inne pomysły?
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 12, 2017 16:04   

Musisz otworzyć szyber i tam w odpływy lać wodę po rogach np z węża i się przekonasz :P jak nie szyber to sprawdź czy nie ma wody w podszybiu :P
_________________
:pisze:
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 627
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pią Maj 12, 2017 21:47   

arleta90 napisał/a:
Myślicie, że to drugi odpływ z szyberdachu? Jest w ogóle drugi?

Tak, jest drugi a nawet trzeci i czwarty. Są dwa odpływy z przodu szybra i dwa z tyłu, prawy i lewy.
Musisz odkręcić przednie nadkola (od strony grodzi), pod nimi są końcówki odpływów,
ja obciąłem je o 2-3 mm i wyczyściłem, węże w kabinie pogrubiłem taśmą izolacyjną i wcisnąłem
w gumy odpływów. Za tylne jeszcze się nie zabierałem, są drożne.

adam_26 napisał/a:
lać wodę po rogach np z węża i się przekonasz

Lepiej z butelki i to powoli.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przeciek w kabinie u pasażera
k0nkretny95 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Sie 22, 2021 12:55
tomi_zog
Brak nowych postów [R75]Woda w kabinie
krasin Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Paź 06, 2017 00:27
christopher7
Brak nowych postów [R75] Nie działa ogrzewanie od strony pasażera
Marcink00 Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Sty 30, 2016 17:52
PiotrVN
Brak nowych postów [R75] Cieknie z klimy od strony pasażera
cabal Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Sie 17, 2015 18:56
cabal
Brak nowych postów [R75]Woda w kabinie i bagażniku
roverr Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 03, 2015 14:12
karol77787



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink