Forum Klubu ROVERki.pl :: Podwyższenie wartości auta sprzed kolizji.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyższenie wartości auta sprzed kolizji.
Autor Wiadomość
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 22, 2012 16:30   Podwyższenie wartości auta sprzed kolizji.

Witam,
Tydzień temu miałem niemiłą przygodę z passatem. Spisane oświadczenie i ściąganie odszkodowania z OC sprawcy.

Nie dostałem jeszcze odszkodowania, ale dowiedzialem się na infolinii jaką kwotę chcą mi wypłacić. Otóż wyliczyli, że moje auto przed szkodą było warte 2900zł :shock: . Wrak wycenili na 550 zł i do wypłaty 2350zł. Co jest dla mnie żałosne..

Mam Rovera 200 1,4 Silverstone w bardzo dobrym stanie. Rzeczoznawca sprawdzał wszystkie elementy czujnikiem lakieru i oprócz jednego nadkola wszystko było jak z fabryki.. Uważam ze 2900 za ten model to stanowczo za mało. Jak mam się od tego odwołać i jak udowodnić, że był więcej wart?

Dodaje jeszcze zdjęcia dla pokazania stanu sprzed wypadku.
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 22, 2012 16:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lis 23, 2012 08:41   

Lisus napisał/a:
Jak mam się od tego odwołać i jak udowodnić, że był więcej wart?
Musisz dotrzeć do katalogów wartości aut Eurotax (możesz spróbować wycenić przez net http://www.eurotax.pl/P/index.php) i tam odnaleźć swoja wersje wg silnika i wyposażenia jak i stanu auta i napisac ze wg ciebie auto jest warte tyle a tyle i że było w nienagannym stanie co jeszcze podwyższa jego wartość i załączyc najlepiej skany z katalogu. Zrobiłem tak z Suzuki Swift i z wartości 2900 cena skoczyła na 4300 i od tej kwoty policzyli.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 24, 2012 09:01   

sknerko napisał/a:
możesz spróbować wycenić przez net http://www.eurotax.pl/P/index.php

Niestety nie ma tam 200-tek ;/
Wczoraj dostałem juz kasę od ubezpieczalni, teraz czekam aż dosane kosztorys. Wysyłają go pocztą czy na maila?
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lis 25, 2012 01:21   

różnie, mnie wysłali na maila

[ Dodano: Nie Lis 25, 2012 01:21 ]
postaraj sie u jakiegoś ubezpieczyciela albo w urzędzie skarbowym może pozwolą skserować katalog
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lis 26, 2012 21:57   

No niestety nawet jak 200 w skarbowce beda mieli to silverstone raczej już nie :) Często katalogi ich nie uwzględniają wersji "rzadkich" i trzeba sie kłócić co nie jest łatwe
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lis 27, 2012 11:12   

chudson napisał/a:
Często katalogi ich nie uwzględniają wersji "rzadkich" i trzeba sie kłócić co nie jest łatwe
Widziałem katalog w US u mnie bo potrzebowałem jak mi w R200 łupnął koleś i były w nim wersje silverstone, mam też kumpla co pracował przy tych wycenach i u niego w kilku katalogach były różne wersje R zależnie od wyposażenia. Kiedyś miał katalogi w domu niestety już nie ma :sad: bo tam już nie pracuje i nie mam możliwości sprawdzenia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 14:28   

A ja się tak tylko przyczepię że "sprzed wypadku" a tu zdjęcia z lipca 2010 roku :D ale domyślam się że wizualnie nic się nie zmieniło ;)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 20:48   

sknerko napisał/a:
Widziałem katalog w US u mnie bo potrzebowałem jak mi w R200 łupnął koleś i były w nim wersje silverstone

Czyli jak pójdę do US to powinni mi to udostępnic?
Wydryszek napisał/a:
A ja się tak tylko przyczepię że "sprzed wypadku" a tu zdjęcia z lipca 2010 roku ale domyślam się że wizualnie nic się nie zmieniło

Dokladnie, nic sie nie zmienilo :wink:

Dostałem takie pismo od Warty. Nie wiem skąd oni wzięli w ogóle wersje tego Rovera "seria 2" ?

Jest jeszcze opcja, zeby isc prywatnie do rzeczoznawcy na wycene, ale czytalem ze koszt to okolo 300 zł, co w moim przypadku chyba mija się z celem..
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 23:26   

To chyba im się coś "pomerdało" delikatnie mówiąc....chyba że o P2 im chodziło ale cena byłaby spooooro wyższa :D

Miałem niezłe boje z Wartą i pisz odwołanie, bez żadnego rzeczoznawcy na razie...jak Ci się uda to idz do US i poproś...chyba nie mają obowiązku ale jak się uśmiechniesz to Pani w okienku za ten uśmiech może bardzo pomóc w uzyskaniu informacji.

Dodatkowo chyba na stronie eurotax 10zł kosztuje pełna wycena jednorazowa samochodu, można chyba nawet smsem zapłacić czy przez PayU i w ciągu godziny masz wycenę w PDF i zobaczysz ile na prawdę auto warte a taką wycenę z eurotaxu już mozna jako podkładkę dołączyć z pytaniem co to za wycena Warty...

Nie napisze nic wiecej dzisiaj bo juz mozg mi nie pracuje ale mam nadzieję pomogłem lekko nadać kierunek i dalej sobie poradzisz...

[ Dodano: Wto Lis 27, 2012 23:26 ]
Jeszcze jedno...zeskanuj wycenę szkody bo dostałeś zapewne 2-3 kartki...usuń swoje dane i umieśc gdzieś skan albo zdjęcie kolejnych stron, powinno tam być wyszczególnienie modelu auta z wersją nadwozia, "generacją", wyposażeniem i listą uszkodzonych elementów wraz z wyceną ewentualnej naprawy jeśłi nic sie nie zmieniło.
Dodatkowo jak cokolwiek Ci sie uszkodziło podczas zdarzenia, zgłoś to, rachunki za lawetę, parking czy tego typu sprawy też muszą zwrócić kase.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 28, 2012 16:30   

Dzieki Wydryszek, wezme Twoje rady po uwage ;) Musze jechac do US jak tylko bede mial czas..

Cytat:
Jeszcze jedno...zeskanuj wycenę szkody bo dostałeś zapewne 2-3 kartki...usuń swoje dane i umieśc gdzieś skan albo zdjęcie kolejnych stron, powinno tam być wyszczególnienie modelu auta z wersją nadwozia, "generacją", wyposażeniem i listą uszkodzonych elementów wraz z wyceną ewentualnej naprawy jeśłi nic sie nie zmieniło.

Tylko że ja nic wiecej nie dostałem ;/

[ Dodano: Sro Lis 28, 2012 16:30 ]
Wydryszek napisał/a:
Dodatkowo chyba na stronie eurotax 10zł kosztuje pełna wycena jednorazowa samochodu, można chyba nawet smsem zapłacić czy przez PayU i w ciągu godziny masz wycenę w PDF i zobaczysz ile na prawdę auto warte a taką wycenę z eurotaxu już mozna jako podkładkę dołączyć z pytaniem co to za wycena Warty...

Wlasnie to sprawdzalem i niestety trzeba 128zł placic.. ;/


Będąc dzisiaj w jednej z galerii zauważylem stoisko jednej z ubezpieczalni, podszedlem zapytac czy moze mi wycenic wartosc mojego samochodu. Pani bardzo miła więc nie bylo problemu i podstawowa wersja (bo nie miala silverstona) bez skóry, klimy itp.. wyszło 3450zł ;o
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lis 29, 2012 13:46   

w odwołaniu napisz że miałeś limitowana wersję silverstone w stanie "fabrycznym" i z skórami i co tam jeszcze masz i że wyceniasz wartość auta na min: tu podaj średnią rynkowa cenę z np. allegro (widziałem R200 silverstone za ponad 5000 pln) i że katalogi wycen nie uwzględniają takich wersji i takie tam, powinni coś dopłacić. A pani w ubezpieczalni na jakim katalogu się opierała? Swoją drogą zapytaj w Warcie jak wycenili by tobie jak byś chciał AC i na tej wycenie możesz bazować
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 15:02   

sknerko napisał/a:
Swoją drogą zapytaj w Warcie jak wycenili by tobie jak byś chciał AC i na tej wycenie możesz bazować

Dobra myśl ;)

Byłem też dzisiaj w US i widziałem katalogi (niestety pani nie pozwolila mi ich skserowac) , nie bylo tam także silverstona. A zwykłą 200 z tego roku i prawie 2x takim przebiegiem jak moja była wyceniona na 4300 ;)
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lis 30, 2012 15:53   

Lisus napisał/a:
A zwykłą 200 z tego roku i prawie 2x takim przebiegiem jak moja była wyceniona na 4300
To i tak grubo lepiej ja wycenili, zapamiętałeś jaki to był katalog? bo wtedy można w odwołaniu sie na taki powołac i niech oni sobie w takim katalogu szukają
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 10:20   

IMHO kasę za rzeczoznawcę powinni Ci potem zwrócić. Zadzwoń do PZM i się zapytaj.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 23, 2012 13:19   

Odwołanie wysłałem 14.12, ile mają czasu na odpowiedz?
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Gru 25, 2012 15:19   

nie ma terminów, jak się ogarną to odpowiedzą, jak za długo to trza się upominać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Prawo do odszkodowanie za utrate wartości auta po stłuczce
dodatkowo do odszkodowania na naprawe auta
pajda Prawo i ubezpieczenia 4 Nie Sty 24, 2010 14:50
Perez
Brak nowych postów wycena wartości samochodu EUROTAX i tym podobne
dobryziom Prawo i ubezpieczenia 7 Czw Kwi 14, 2011 19:55
dobryziom
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Po kolizji.
Nie jestem zadowolony z wyceny szkody.
Korczus Prawo i ubezpieczenia 31 Wto Cze 15, 2010 10:54
maniaq
Brak nowych postów Po kolizji z dziurą
Cherman Prawo i ubezpieczenia 5 Pon Lut 23, 2009 09:49
Cherman
Brak nowych postów Jaki czas na przejerestrowanie po kolizji??
LeX Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Gru 20, 2009 23:09
polofix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink