Forum Klubu ROVERki.pl :: Gazodiesel
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Gazodiesel
Autor Wiadomość
Mundekk 




Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Gru 02, 2012 22:51   Gazodiesel

http://www.groupon.pl/ofe...1_0_0_337&a=407 - co o tym myślicie?;p Słuszałem już o gazie do diesla, głównie do ciężarówek i podobno działa ale tamte instalacje kosztowały grubą kase a tutaj prawie darmo. Ma prawo to działać, miał ktoś z Was styczność z takimi wynalazkami?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 02, 2012 22:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 22:54   

Oplaca sie jak masz spalanie powyżej 14litrow/100km, poniżej długi czas amortyzacji i mały zysk jak na osobówki :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mundekk 




Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Gru 02, 2012 22:56   

Tylko że tutaj ten gaz jest za 100zł więc czy rzeczywiście będzie się długo zwracać? Druga sprawa to też niby większa moc, czyli lpg by służyło zamiast vnt :P
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 23:09   

Tylko co kosztuje 99zł? za 99zł masz bon wart 800zł czyli 701zł taniej, a teraz popatrz ile kosztuje instalacja LPG do diesla... Podpowiem, instalacja kosztuje od 6-10K zł w zależnośc od auta. Do osobówki pewnie z 6-7K do ciężarowych bliżej 10K. Biorąc spalanie takiego idt średnie z 6l to zaoszczędzisz 3,5zł na 100km. Żeby zwróciło sie 7Kzł musisz zrobić 100x2000 czyli 200K km... właśnie na takich naiwniaków co myslą, ze instalacje dostaną za 99zł oni liczą, kupujesz grupona lecisz na montaż,a oni, że biorąc pod uwagę bon płacisz tylko 6 200zł :rotfl:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 23:59   

Ale jest też zakup i montaż pełnej instatalcji za 1699zł.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 00:02   

Do samochodów benzynowych.... powoli tracę wiarę w nasz gatunek :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 00:09   

Kurcze faktycznie, powoli tracę wiarę w siebie. Ostatnio też wkleiłem na FB łańcuszek o prawach autorskich :/
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 06:55   

_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 07:30   

Mam coś dla ciebie :D
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
bizon 




Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 09:45   

Te grupony to trzeba 3 razy czytac i najlepeiej najpierw zadzwonic do owego sprzedawcy czy uslugodawcy. kieyds praqwie sie nabralem jak byl kupon do restauracji o wartosci 99zl za 9zl, spojrzalem na strone tej restauracji i najtansze danie 149zl.
a kumpel kupil kiedys full serwis klimatyzacji i jak dzwonil sie umowic na termin, to jak slyszeli ze z grupona to go zbywali ze nie maja terminow, ze wszystko poumawiane na styk. laskawie przyjeli go w ostatnie dni waznosci kuponu
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 09:55   

Gaz do diesla się nie opłaca, spalanie będziesz miał dużo wyższe, rozmawiałem z kolegą gazownikiem o tym, dać się da ale to nic korzystnego...

Co do sekwencji, 4ta generacja na org. częściach zaczyna się z montażem od około 2500-2700zł (benzyniaki) w zależności od warsztatu, mowa o dobrym warsztacie gdzie wszystko jest na tip top. (wiadomo są i auta gdzie potrzebna jest inna instalacja wtedy cena jest wyższa). Więc za to 1700 pewnie szalu nie ma wcale...

A co do grupona, kupiłem tam 2razy i 2 razy się zawiodłem, reklamowałem...

- zdjęcia mega promocja, profesjonalna firma z Warszawy, konkretna strona i oferta wywołująca zdjęcia dla wielu "gwiazd czy pseudo celebrytów - nie na widzę tego słowa", zdjęcia były po 29gr na dobrym papierze Kodak Edge coś tam...

wysłałem im do wywołania 1300 zdjęć, nie dość, że przesłano mi około 800 tylko, reszta zaginęła to otrzymałem zdjęcia na papierze cienkim jak kartka papieru, trzymając z jedne strony zdjęcie się kładło jak bibuła, na połowie zdjęć twarze = pikseloza, jak bym nie wiedział, że ja to ja to bym siebie nie poznał... kolory przesycone, ogólnie totalna masakra...

skończyło się na pismach, Rzeczniku Praw Konsumenta, firma widziała, że nie odpuszczę to w ramach przeprosin wywołała zdjęcia raz jeszcze, dołożyłem jeszcze 300 dodatkowych (całość trwała 2 miesiące użerania) wszystkie wywołano i przesłano na porządnym papierze, wyraziste i ładne, takie jak powinno być...

2ga sprawa, mycie metodą parową, środek, ogólnie full pakiet - odbieram auto, a tam pełno smug (źle dotarte na sucho) zastanawiało mnie czy tak ma wyglądać umyte auto, lepiej je sam domywam gąbką na działce... obszedłem auto kilka razy pokazałem 3-4 miejsca gdzie po przejechaniu palcem był czarny (kratki grilla, pod lusterkiem, halogeny...) nawet ich od sztuki nie przetarł...

opisałem sprawę, zrobiłem zdjęcia, groupon oddał mi pieniądze... warsztat proffesjonal Auto-Spa mnie wykpił, i powiedzieli, że co ja chce od takiego starego auta, panie ile to auto jest warte itp. była awantura, bo mówię nie odpuszczę...

3cia sprawa kolegi (sylwester Słowacja super cena, hotel 4 gwiazdki...) miało być 7-8dni narty, wyciągi, śniadania i obiadokolacje w cenie, + zabawa sylwestrowa...) okazało się, że hotel to pensjonat który nie był użytkowany od kilku lat, otwarty na ich przyjazd, stęchlizna, wilgoć, nawet nie posprzątane przed wyjazdem... w dniu przyjazdy każdy żądał reklamacji, spisano protokoły i powrót do domu, dobrze, że jego mama jest szefem radców prawnych w dużej firmie, szybko poszło pismo i firma z groupona oddała prawie wszystkie koszta...

jeden wielki syf i naciąganie... najlepiej kupować gotowy produkt/rzecz, którego cenę możemy porównać z ceną w sklepie, wtedy może i to jest promocja
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 10:19   

Ja nie wiem może mam takie szczęście ale jeszcze się nie zawiodłem na gruponie i za każdym razem wszystko było ok

Co do gazu w dieslu opłaca się w ciągnikach siodłowych i ogólnie ciężarówkach które co najmniej 35l wchłaniają poniżej to kalkulacja jest dość zimna koszt w ciężarówce od 8-12 nawet 15 tyś zależnie od silnika
spalanie gazu z np 50l ropy spala 60-75l gazu oszczędność jest ale przy dużych ilościach i pojemnościach
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 03, 2012 18:58   

Pływak napisał/a:
Mam coś dla ciebie :D
Obrazek


Zaprasza w moje strony :D Pól od czorta razem możemy polatać po nich ;-) No i nie zapominajmy też o o innych członkach klubu zapewne też będą chcieli po polu polatać :D
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
rafal506 




Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 21:10   

Pływak napisał/a:
Mam coś dla ciebie :D
Obrazek

"Auta" z gazem też na pole:lol:
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 10:22   

Się porobiło :)
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink