Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]cdti Przegrzany silnik cdti
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Nie Sty 06, 2013 09:11
[R75]cdti Przegrzany silnik cdti
Autor Wiadomość
zaku4 



Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 14



  Wysłany: Sob Sty 05, 2013 01:30   [R75]cdti Przegrzany silnik cdti
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich, nie znalazłem nic o przegrzaniu diesla ,więc otwieram nowy temat. Mieszkam w Anglii kupiłem ostatnio okazyjnie r75cdti bez większych oględzin. Wracając do domu autostradą przy prędk. ok 120 silnik zaczął słabnąć i hamował zachowywał sie jak by zupełnie nie było paliwa. hamował hamował aż w końcu wyhamował do zera i zgasł. Na początku nie spojrzałem nawet na wsk. temper. pomyślałem że to brak paliwa i że to wsk paliwa jest popsuty pokazywał 1/4. stojąc na poboczu chciałem jak najszybciej odjechać i po kilku krotnym kręceniu odpalił, przejechałem kilkaset metrów i dopiero wtedy zobaczyłem że wskażnik temperatury pokazuje prawie max (wskazówka była pomiędzy przedostatnią kreską a czerwoną kontrolką która zresztą się nie świeciła) ujechałem tak jeszcze do najbliższego zjazdu ok 500m auto znowu zgasło, odczekałem dłuższy czas zobaczyłem że nie ma płynu chłodniczego poszedłem do sklepu kupiłem wode weszło ok 2l, na początku miał troche problem z odpaleniem dałem spokuj ale po ok 0,5 godz odpalał już normalnie. Więc ruszyłem dalej do domu (miałem jeszcze jakieś 3-4 km) pod koniec temp znowu rosła ale puszczałem na luz do tego włączał się wentylator i jakoś dojechałem wskazówka podniosła sie jedynie nieznaczne ponad połowę. Tak jak myślałem woda znowu wyleciała też ok. 2 l. Auto było lekko puknięte bo był wymieniany zderzak zobaczyłem to dop. na drugi dzień. wydaje mi się że może chłodnica przecieka albo jakiś wąż się rozłączył, nie ma też ogrzewania -zero. Teraz moje pytania czy silnikowi coś mogło się stać (odpala normalnie nie kopci ładnie pracuje) nie jeżdziłem bo nie mam ubezpieczenia ale na postoju silnik ok. No i dlaczego nie ma ogrzewania?
Ostatnio zmieniony przez zaku4 Sob Sty 05, 2013 10:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 05, 2013 01:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xp_sekus_xp 



Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 11



Wysłany: Sob Cze 25, 2016 19:01   

Jeżeli masz taki problem to moim zdaniem jest to typowa awaria układu chłodzenia. sprawdz przedewszystkim pompe !, następnie termostat, zablokował się może wymienić na nowy i dobrze odpowietrz układ, pamiętaj na niektórych wężach są korki takie czarne do odpowietrzenia, sprawdź tez czy w układzie chłodzenia nie ma jakiś syfów może coś się zablokowało i dlatego jest marne chłodzenie.
 
 
zaku4 



Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 14



Wysłany: Czw Gru 01, 2016 22:55   

Witam, nie wierze ze ktoś odp. (po ponad 3 latach dobre) Nie pisałbym ale tak się składa że nadal śmigam tym Roverkiem, więc trochę o nim opowiem. O ile jeszcze jezdzicie takimi autami bo tu w uk to już raczej przezytek, jeszcze z rok a bede sie czuł jak w antyku hehe. A raczej ten rok jeczcze pojezdze, bo osiągi, spalanie są nadal zadowalające nawet w porównaniu z nowszymi autami. Problem który opisałem 3 lata temu chyba nie był na tyle poważny bo auto jezdzi do tej pory mimo że nie jest oszczędzane, choć mechanicznie raczej dbam. Do tego pomykam na tuning box-ie już jakieś 30 tys mil i jest ok. (wiecęj dymu z rury nic poza tym) spalanie w trasie mniejsze tak to takie samo, a poprawa dynamika naprawdę odczuwalna -polecam, a nazywa się toto synergy czy jakoś tak już nie pamiętam, bym musiał zajrzeć pod maskę. Jedyny tuning box polecany na angielskim forum, ale raczej nie do kupienia w Pl. Naprawy to jedynie zawieszenie średnio raz w roku, super auto szkoda że niema następcy. Pozdrowienia dla wszystkich no i Wesołych Świąt
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 02, 2016 00:02   

Wzajemnie, synergy to tylko tradycyjny rezystor ;) na robionych mapkach obywamy sie bez niego ;) wzajemnie wesołych na zielonej wyspie
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Silnik nie odpala -CDT/CDTi
Hadziaj22 Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Lis 05, 2016 20:20
MaReK
Brak nowych postów [R75] Silnik gaśnie - CDT/CDTi
michalbielski Rover serii 75, MG ZT 46 Nie Wrz 07, 2014 20:45
Norbi84
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [cdt czy cdti] automat
dzienix21 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Mar 12, 2013 09:37
apples
Brak nowych postów [R75]Zmiana map cdt na cdti
adas07072a Rover serii 75, MG ZT 26 Sro Maj 06, 2020 23:34
mrkz
Brak nowych postów [R75] CDT a CDTI - Różnice
tomcy Rover serii 75, MG ZT 47 Pią Lut 15, 2008 11:13
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink