Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kody blędów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kody blędów
Autor Wiadomość
qiver77 



Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 33
Skąd: Bierutów



Wysłany: Pon Lis 28, 2016 20:12   [R75] Kody blędów
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam, co oznaczają te kody błędów P 0268 i P 0271. Toaf wyłapał te kody w silniku. Dodam jeszcze że po nocy jak jest zimny ciężko pali tak jak by chciał załapać ale nie może, dopiero za drugim razem zapala od strzała. Cewki, przewody wysokiego napięcia wymienione na nowe oraz świece ok pięciu miesięcy temu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 28, 2016 20:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pon Lis 28, 2016 20:55   

P0271 - Cylinder 4 injector circuit high : https://www.obd-codes.com/p0271
P0268 - Cylinder 3 injector circuit high : https://www.obd-codes.com/p0268
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Lis 28, 2016 21:09   

Wtryskiwacze do czyszczenia lub wymiany. Do czyszczenia są specjalne preparaty, ale musisz wyjąć wtryskiwacze do tego.

Ewentualnie możesz wlać STP do czyszczenia wtryskiwaczy, ale w przypadku benzyny to rzadko się sprawdza.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 30, 2016 12:36   

AdaskoC napisał/a:
Ewentualnie możesz wlać STP do czyszczenia wtryskiwaczy, ale w przypadku benzyny to rzadko się sprawdza.
co ty gadasz? sprawdza się jak najbardziej, testowane na moich wszystkich 5 autach, ba nawet 6, tyle że szósta to mazda 6. Wlałem do Freela jak kiepsko odpalał i kaszlał strasznie i po 6km przejechanych z STP w baku, wszystko ustąpiło, to był pierwszy raz a teraz praktycznie co drugi bak mam w aucie z STP.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Lis 30, 2016 18:24   

sknerko napisał/a:
co ty gadasz? sprawdza się jak najbardziej, testowane na moich wszystkich 5 autach, ba nawet 6, tyle że szósta to mazda 6. Wlałem do Freela jak kiepsko odpalał i kaszlał strasznie i po 6km przejechanych z STP w baku, wszystko ustąpiło, to był pierwszy raz a teraz praktycznie co drugi bak mam w aucie z STP.


Aplikowałem STP do wielu więcej niż 6 aut ;) dlatego też napisałem:

AdaskoC napisał/a:
w przypadku benzyny to rzadko się sprawdza.


Rzadko to nie znaczy nigdy.

Dlatego należy zacząć od STP. Później jeśli nie pomoże, skończyć na wymianie wtryskiwaczy na takie o małym przebiegu lub czyszczeniu dotychczasowych :)

Praktycznie w każdym Dieslu STP + płukanka silnika i wymiana filtrów z olejami "Stawiało auto na nogi"

W przypadku benzyny różnie to bywało jeśli chodzi o wtryskiwacze. Przed aplikacją STP zalecana jest wymiana filtra paliwa, a nie każdy właściciel 75 chciał tą czynność opłacić(skąpstwo i bezmyślność) :)

W autach z LPG w których było oszczędzane na benzynie, ten problem jest nasilony i nie zawsze taki dodatek do paliwa jest w stanie sobie z tym poradzić.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 01, 2016 08:52   

miałem zawalony bak i pompę w freelanderze czymś czarnym o konsystencji miodu, wymieniłem filtr, wyczyściłem pompę i dało to tyle co umarłemu kadzidło, zalałem butelkę STP na pół baku paliwa i wyjeździłem to i znowu wyciągałem pompę z baku mazidła nie było ani w baku ani w pompie, założyłem nową pompę choć nie musiałem bo stara działała ale jak już kupiłem.... i po roku jeszcze raz zmieniałem filtr bo myślałem że się zawalił i dlatego szarpie znowu ale winne były świece. Filtr po wyjęciu był czysty. dlaczego mam nie uważac że STP nie działą? Oczywistym jest że zapieczone wtryski z auta z LPG będzie tym raczej słabo naprawić ale jak masz syf w baku to STP rozpuszcza idealnie choć trzeba dawkę zapodać konkretną. Mój Freel zrobił o mnie ponad 180kkm na LPG a miał już 160 jak go brałem na samej PB. Mazda tez cudowała i jedna butelka STP rozwiązała problem. R75 zaczął przebierać na nowych świecach, wlaliśmy STP i chodził pół godziny na ozonowaniu na wolnych obrotach - od tamtego czasu jakoś nigdy więcej tego nie robi jeździ only PB
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Kody bledow.
Ivaan Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lis 22, 2017 01:59
tommasino
Brak nowych postów [R75] kody bledow
grota10 Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Sty 17, 2013 13:18
dziuniek
Brak nowych postów [MG ZT] 3 kody bledów jakie sa przyczyny
gandi84 Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Gru 21, 2012 17:29
gandi84
Brak nowych postów [MG ZTT] kilka pytan o kody bledow
dziej076 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lut 25, 2012 23:34
sknerko
Brak nowych postów [R75] Kody usterek.
jesse Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Lip 22, 2011 17:07
krzydec



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink