Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620di] Górne wahacze i dolne sworznie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620di] Górne wahacze i dolne sworznie
Autor Wiadomość
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 23:57   [R620di] Górne wahacze i dolne sworznie
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam.
Moje koło strasznie stuka na nierównościach a nawet przy dodawaniu gazu/hamowaniu silnikiem. Mówię koło, bo słyszę głównie lewe, ale sprawdzałem - prawe też ma luzy, może nawet większe (co raczej nie jest niczym wyjątkowym).
Przestraszony już samą wiedzą na temat następstw wyrobionych sworzni, doszczętnie przerażony zdjęciami kolegów z forum postanowiłem odstawić samochód na weekend i w poniedziałek załatwić sprawę.
Przeczytałem że wymiana górnego sworznia jest kłopotliwa. Postanowiłem więc że wolę dopłacić za części niż za robociznę. Rozumiem że z dolnym nie ma takich problemów (muszę tylko pamiętać o rozmiarze)? Jeżeli się mylę, to proszę - poprawcie mnie.
Mam zamiar w poniedziałek zaopatrzyć się w komplet górnych wahaczy i dolnych sworzni. Byłbym niezmiernie wdzięczny za polecenie jakiś dobrych pozycji. Nie cierpię półśrodków i wahacze za 40 zł sztuka nie przejdą. Powiedzcie mi wybór jakiej marki jest najlepszy (stosunek cena-jakość).
Dodam że jestem z Warszawy i najchętniej części kupiłbym osobiście.
Serdecznie pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 19, 2011 23:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 149
Skąd: Lipno



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 07:39   

Dobre części ma firma 555
Pozdrawiam
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 10:42   

zwróć uwagę na rozstaw śrub mocujących w górnym wahaczu - są dwa rozmiary, w samochodach sprzed liftingu jest węższy (ok 18cm), w tych późniejszych jest szerszy (ok 19cm)
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 15:27   

karolj napisał/a:
zwróć uwagę na rozstaw śrub mocujących w górnym wahaczu - są dwa rozmiary, w samochodach sprzed liftingu jest węższy (ok 18cm), w tych późniejszych jest szerszy (ok 19cm)
We wszystkich jest taki sam - 18cm.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 17:02   

Ja wymieniłem wahacze na Yamato po ok 140zł za sztukę. Czytałem jednak opinię na forum, że użytkownik nie był zadowolony z ich trwałości. Sworznie dolne założyłem firmy 555 i takie będzie Ci polecała większość użytkownikow, ponieważ ja przed wymianą też śledziłem opinie właścicieli 600-tek i większość się właśnie skłaniała ku temu producentowi.
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 17:59   

marthinez napisał/a:
karolj napisał/a:
zwróć uwagę na rozstaw śrub mocujących w górnym wahaczu - są dwa rozmiary, w samochodach sprzed liftingu jest węższy (ok 18cm), w tych późniejszych jest szerszy (ok 19cm)
We wszystkich jest taki sam - 18cm.


marthinez, nie gadaj głupot. Wymieniałem i taki problem mi się trafił.
 
 
Koju 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 350
Skąd: Kozienice



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 18:20   

Nie wiem dlaczego wszyscy nakłaniają do wymiany całych wahaczy za około 150 pln sztuka jak można zamówić same firmowe sworznie po 40 pln.

[ Dodano: Sob Sie 20, 2011 18:20 ]
karolj napisał/a:
w samochodach sprzed liftingu jest węższy (ok 18cm), w tych późniejszych jest szerszy (ok 19cm)

Ja też bym się spierał :P po liftingu raczej z zawieszenia nic się nie zmieniło.
Wszyscy producenci podają od 93' do 99' ten sam rozmiar wahacza.
_________________
Porażka jest szansą na to,aby zacząć jeszcze raz-inteligentniej...
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 18:50   

Koju napisał/a:
Ja też bym się spierał :P po liftingu raczej z zawieszenia nic się nie zmieniło.
Wszyscy producenci podają od 93' do 99' ten sam rozmiar wahacza.



A to się spierajcie ;)


Dla mnie fakt jest jeden - kupiłem wahacze, które miały być do R600, ba - nawet były montowane już w kilku R600. Katalog też mówił, że będą dobre, a potem się okazało, że musiałem kupić drugie. Wtedy sprzedawca się dobrze przyjrzał katalogom i znalazł, że rzeczywiście były dwie wersje.

Chciałem tylko pomóc, ale widze, ze kazdy wie lepiej ;)

Koju: jeśli chodzi o zawieszenie, to sprężyny po liftingu też się nie zmieniły? Bo mi się wydaje, że były 1cm niższe. Chyba nawet w Tomateam mi to potwierdzili, jak szukałem dla siebie sprężyn na przód.
Ot taki przykład, że jednak jakieś zmiany były.
 
 
Koju 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 350
Skąd: Kozienice



Wysłany: Sob Sie 20, 2011 19:46   

karolj napisał/a:
Dla mnie fakt jest jeden - kupiłem wahacze, które miały być do R600

Może właśnie miały być do R600 a dostałeś jakieś inne :P błąd sprzedawcy ?
Jak możesz to daj jakiegoś linka z wyborem wahaczy 18 - 19 cm bo z tego co widzę to nawet od 89 r. do końca produkcji wychodzą takie same pod Accorda.

karolj napisał/a:
jeśli chodzi o zawieszenie, to sprężyny po liftingu też się nie zmieniły?

Zgadza się został opuszczony 10 mm ale chyba to jest cała modyfikacja zawieszenia,reszta to dopieszczenie nadwozia,chromy,drewno itp.

karolj napisał/a:
Chciałem tylko pomóc, ale widze, ze kazdy wie lepiej


Chyba nie wysysamy z palca tylko podajemy fakty jakie wahacze są w sprzedaży do R600 z tego co przejrzałem żaden producent/sprzedawca nie podaje dwóch rozmiarów także Honda wiec coś w tym musi być.
_________________
Porażka jest szansą na to,aby zacząć jeszcze raz-inteligentniej...
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Sie 21, 2011 10:32   

karolj, Porównujesz wahacze od CRX-a, które nieuczciwi sprzedawcy pakują do R600, bo są tańsze.

Te wszystkie o rozstawie 19 cm nie można montować w R600 choć na siłe i tępotę da radę.

EPC jak i Haynes wyraźnie mówi o jednym wahaczu.

I szczerze mówiąc nie znalazłem wahacza dobrej firmy 19 cm oznaczonego jako do R600.
Jakieś śmieszne Teknoroty i inna chińszczyzna ma w katalogach namieszane.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Sie 22, 2011 22:18   

marthinez napisał/a:
karolj, Porównujesz wahacze od CRX-a, które nieuczciwi sprzedawcy pakują do R600, bo są tańsze.

Te wszystkie o rozstawie 19 cm nie można montować w R600 choć na siłe i tępotę da radę.

EPC jak i Haynes wyraźnie mówi o jednym wahaczu.

I szczerze mówiąc nie znalazłem wahacza dobrej firmy 19 cm oznaczonego jako do R600.
Jakieś śmieszne Teknoroty i inna chińszczyzna ma w katalogach namieszane.


marthinez, no właśnie to były Teknoroty (takie złe? naczytałem się dobrych opinii o nich). Poza nimi były też inne firmy, które sprzedawały wahacze i też były dwa rozmiary.

Koju: linka żadnego nie znajdę, bo kupiłem je w sklepie i facet miał papierowe katalogi. Na własne oczy widziałem, dwa rodzaje ;) , ba - latałem wtedy z linijką i mierzyłem różne, jedne miały 18, jedne 19:P
Niestety innych firm z dwoma rodzajami nie pamietam.

A wracając - chyba nie o to chodzi, czy były, czy nie. Skoro rzeczywiscie w R600 montowali tylko 18cm (Accord IV), a w katalogach istnieją też 19cm (accord V) podpisane jako do R600 i ja się naciąłem, to komuś innemu też może się zdarzyć. I należy zwrócić na to uwagę.

Szkoda nerwów i kasy. A w moim przypadku sytuacja wydarzyła się dzień przed wyjazdem samochodem na dłuższą wycieczkę.
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 23, 2011 23:56   

http://allegro.pl/wahacz-...1782094270.html
Kupiłem coś takiego (Denckermann)
Cena przystępna.
Na razie wszystko pasowało i bardzo ładnie pracuje.
Czas pokaże... mam nadzieję to, że nie wywaliłem kasy w błoto.
Pozdrawiam.
 
 
 
prezes_glogow 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 27
Skąd: Wrocław / Głogów



Wysłany: Sro Lis 02, 2011 17:10   

Gegan, jak Ci się ten zestaw sprawuje bo też myślałem nad zakupem właśnie tego. Mechanior mi ostatnio powiedział, że mam luzy na wahaczach i lewą końcówkę drążka do wymiany więc zainteresowałem się tym zestawem, jednak o Denckermannach naczytałem się mnóstwo opinii i wszystkie są skrajne, czyli albo kryrtkują albo wychwalają.
Mi by taki zestaw odpowiadał, bo nie dość, że cena przystępna to i w sumie robię całą przednią zawiechę i na raz jadę zbiezność ustawiać za jednym razem i nie ma potrzeby pieprzenia się i wymieniania po elemencie tylko jeden dzień roboty i po sprawie :D
 
 
Puki66 




Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Boleslawiec



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 06:40   

marthinez napisał/a:
karolj napisał/a:
zwróć uwagę na rozstaw śrub mocujących w górnym wahaczu - są dwa rozmiary, w samochodach sprzed liftingu jest węższy (ok 18cm), w tych późniejszych jest szerszy (ok 19cm)
We wszystkich jest taki sam - 18cm.


Nie prawda :) , są dwa różne rozmiary miałem ten sam problem przy wymianie swoich podałem rocznik a i tak przysłali mi węższe.
 
 
bob1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 88
Skąd: Mielec



Wysłany: Czw Gru 08, 2011 21:37   

We wszystkich Roverkach 600 (nie ważne czy przed czy po lifcie) są te same wahacze (rozstaw mocowania 180 mm), wahacze z Accorda po 93r nie pasują (mocowanie 190mm), mimo że w "mądrych" katalogach wahacze z Accorda po 93r i Roverka to dokładnie te same pozycje.. Mnie po 3 dniach poszukiwania udało się znaleźć pasujące części - wg katalogu przeznaczone do Accorda 90-93r..

Pozdrawiam :)
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 07:59   

Gegan, kolego czemu piszesz, że wymiana górnych sworzni jest kłopotliwa? Własnie niedługo będe się do tego przymierzał.
 
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 18:40   

Gegan napisał/a:
Przeczytałem że wymiana górnego sworznia jest kłopotliwa


bzdura
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 21:22   

Kłopotliwe jest ich tylko znalezienie - odradzam tekonroda - a takie dostaniecie najszybciej - zabawa na krótką metę

Znalezienie czegoś firmowego może być trudne
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 19:53   

ja znalazłem bez problemu z firmy SIDEM, jutro wymiana ;)
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 20:46   

To podaj numery przyda się innym.

Kiedyś też szukałem to znalazłem tylko tekenrody prosto z turcji po kilku miesiącach wylądowały w śmietniku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620 SDI] Sworznie górne
mario1 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Lip 14, 2012 19:36
carlo
Brak nowych postów [R600] Sworznie wahacza, górne tył.
kruszan Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Mar 05, 2013 15:48
Mariusz27
Brak nowych postów [R620] Sworznie górne przód
Perez Rover serii 600, Honda Accord 11 Sob Kwi 11, 2009 20:27
mcteusz
Brak nowych postów [R 618i] Wahacze górne
rusincfh Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Lip 19, 2013 11:47
carlo
Brak nowych postów [R620Ti] Wahacze górne przód
rav020 Rover serii 600, Honda Accord 5 Czw Sty 15, 2015 21:14
Marcin84



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink