Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600Si] Od czego te złączki - ABS?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600Si] Od czego te złączki - ABS?
Autor Wiadomość
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 18:16   [R600Si] Od czego te złączki - ABS?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,

od dłuższego czasu borykam się z brakiem ABSu. Wszystko zaczęło się jak zrobiło się ciepło. Początkowo kontrolka ABS zapalała się co jakiś czas jednak pomagało ponowne uruchomienie silnika. Z czasem kontrolka zaświeciła się na dobre i nie gaśnie. Oczywiście ABS nie działa. Sprawdziłem czujniki i pierścienie ale wyglądały na całe. Dodam jeszcze, że parę razy podczas gwałtownego hamowania kontrolka zgasła i ABS się uruchomił. Potem działał jeszcze przez chwilę i znowu padał. Dodatkowym objawem był fakt, że podczas chwilowej "dyspozycji" był tak czuły, że łapał nawet przy lekkim hamowaniu (np. podczas dojeżdżania do świateł przy 20 km/h) i minimalnym dotknięciu hamulca. Postanowiłem zlokalizować złącze diagnostyczne. Niestety, mimo rozebrania deski rozdzielczej - zarówno od strony kierowcy jak i pasażera oraz tunelu środkowego nigdzie jej nie znalazłem (powinna być obok złącza diagnostycznego komputera). Odkryłem jednak dwie inne kostki - okrągła obok złacza diagnostycznego a druga pod kolumną kierownicy.

Wie może ktoś od czego one są? Może ta okrągła jest właśnie od ABSu?

Pozdrawiam
Drool

PS. Dodam jeszcze, że posiadam układ ABS opisany w suplemencie instrukcji. Diagnostyki dokonuje się osobnym złączem 5-stykowym.
Ostatnio zmieniony przez Drool Pon Cze 20, 2011 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 20, 2011 18:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 21:05   

ja nie mogłem zdiagnozować złączem ale problem znalazłem miernikiem. Jak masz miernik to sprawdź na stykach czujnika jaki jest ich opór. Powinno być ok 0,7-1 ohm. sprawdź też czy na jednym ze styków jest masa.
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 23:19   

Zlaczem diagnostycznym abs sprawdzisz :) Podejrzewam, ze wyswietli Ci brak cisnienia w zbiorniku absu

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 23:19 ]
http://www.honda.cba.pl/samodiagnostyka_abs.html
 
 
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 23:30   

[quote="tomason"]Zlaczem diagnostycznym abs sprawdzisz :)

Jak zwieram złącze diagnostyczne to lampka ABS nie reaguje. Z tego co się zorientowałem to ten sposób dotyczy tylko układu przed liftem. Po lifcie został zmieniony układ ABS, który różni się budową (poprzedniego Rovera miałem z 95 roku i był zupełnie inny układ - taki ze zbiorniczkiem na płyn. Teraz mam pompę bez zbiorniczka - foto). Do nowego układu jest osobne złącze diagnostyczne.

[quote="tomason"]Podejrzewam, ze wyswietli Ci brak cisnienia w zbiorniku absu

Wiesz może jak sprawdzić czy jest ciśnienie? Trzeba jechać do warsztatu, czy można to zrobić samemu?

rami1000 - w tygodniu sprawdzę miernikiem:)
Ostatnio zmieniony przez Drool Pon Cze 20, 2011 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 23:34   

Jak to przepraszam moj blad :wink: Miales napisane 620 wiec myslalem, ze masz przedliftowego.
Nie wiem jak sprawdzic cisnienie u mnie byl taki sam objaw i taki blad mi wyswietlilo
 
 
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 23:38   

Spoko :grin: W sumie to muszę zmienić opis :razz:

Może spróbuje przepompować płyn hamulcowy przez układ. I tak powinienem to zrobić, żeby go wymienić i porządnie odpowietrzyć jeden zacisk bo po regeneracji coś kiepsko łapie.
 
 
Marianek-83 



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: 18296



Wysłany: Sro Mar 13, 2013 09:27   

mam problem z absem nie swieci sie kontrolka co moze byc przyczyna
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 13, 2013 10:23   

Marianek-83 napisał/a:
mam problem z absem nie swieci sie kontrolka co moze byc przyczyna

a działa czy nie działa?
spalona żarówka lub celowo wyjęta, żeby się nie paliła
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 25, 2014 19:41   

Odkąd kupiłem samochód świeci mi się kontrolka ABS. Wczoraj na przeglądzie dali mi 2 tygodnie na poprawienie sprawy (dziwne, bo nie ma wymogu, aby samochód posiadał ABS).

Przeczytałem tutaj sporo już tematów, rozmawiałem z BlackD i dzisiaj wstępnie dobrałem się do samochodu.

Idąc tropem tego tematu z FAQ: https://www.roverki.eu/po...lnik-hondy.html znalazłem wtyczkę diagnostyczną. Zrobiłem zworkę i włączyłem zapłon. Kontrolka ABS cały czas świeciła, ale zapaliła się kontrolka "sprawdź silnik". Po wyjęciu zworki ta kontrolka zgasła.

Czy ja coś źle zrobiłem, że nic nie mrugało czy jakiś poważniejszy błąd?

Wyczytałem, że nowe R600, po lifcie mają w innym miejscu moduł diagnostyczny więc może nie tam się podłączyłem? W jednym ze starych tematów ktoś wrzucił takie zdjęcie: https://forum.roverki.eu/files/herc1_534.jpg Nie ogarniam go do końca. To znaczy, że taka wtyczka jest też po prawej stronie pasażera...?
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Mar 26, 2014 07:25   

pbskarpy napisał/a:
Wyczytałem, że nowe R600, po lifcie mają w innym miejscu moduł diagnostyczny więc może nie tam się podłączyłem? W jednym ze starych tematów ktoś wrzucił takie zdjęcie: https://forum.roverki.eu/files/herc1_534.jpg Nie ogarniam go do końca. To znaczy, że taka wtyczka jest też po prawej stronie pasażera...?
U mnie jest po prawej, ale tą wtyczką raczej nie odczytasz błedów ABS. Możesz sprawdzić.
Kasowanie natomiast polega na wyjęciu bezpiecznika abs na 3 sekundy.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 26, 2014 18:32   

Dziękuję za małą pomoc, ale także za wprowadzenie kolejnej niepewności ;)

Bo przecież nawet w tym temacie piszą o wybłyskaniu błędów. Z tego co wyczytałem na forum, to podobno tylko w Ti nie ma takiej możliwości... Czyli jak jest w końcu?

I dlaczego napisałeś "raczej" ? :)

Czy mam rozumieć, że pozostaje mi tylkojakis komp w warsztacie? Nie będę ukrywał, że na 20 warsztatów tylko w 5 powiedziano, że się mogą temu przyjrzeć, ale nie gwarantują sukcesu...

A gdzie jest ten bezpiecznik ABS? Bo może jak się go wyłączy to wtedy juz sie nie zapali. I przegląd mi klepną

Na zdjęciu zębatka i czujnik prawego koła. Lewe wygląda identycznie. Kable wszystkie w super stanie.

[ Dodano: Sro Mar 26, 2014 18:32 ]
up
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Mar 26, 2014 19:45   

pbskarpy napisał/a:
Bo przecież nawet w tym temacie piszą o wybłyskaniu błędów. Z tego co wyczytałem na forum, to podobno tylko w Ti nie ma takiej możliwości... Czyli jak jest w końcu?
Ja sie nie sugeruję forum tylko serwisówką Rovera.
W/g niej masz system ALB/ABS 5. W nim nie ma możliwości ręcznego wybłyskania błędów. A piszę raczej, bo osobiście nie sprawdzałem (też mam ten sam).
pbskarpy napisał/a:
A gdzie jest ten bezpiecznik ABS?
A zajrzyj pod nogi kierowcy lub pod maskę. Na pokrywkach skrzynek z bezpiecznikami pewnie będzie napisane.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 26, 2014 23:05   

Znalazłem, wyciągnąłem i... chyba nic. Pytanie czy po wyciągnięciu tej małej wtyczki powinna zgasnąć kontrolka ABS? Bo mi nie zgasła w ogóle. Zero reakcji. Odczekałem kilkanaście sekund i nic. Cały czas świeci.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Mar 27, 2014 07:24   

Znajdź w okolicy warsztat z KTS Boscha. W sieci warsztatów Bosch sevice mają. U mnie wołają za podpięcie 60 zł. KTS bez problemu ogarnia ABS w naszych autach.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 14:03   

Nie dojechałem do KTS Boscha, bo ode mnie jakieś 25 km. Ale byłem dzisiaj u trzech mechaników, którzy się podjęli. Żadnemu się nie udało, ale jeden z nich, który robi tylko sprawy elektryki (podłączał nie raz Rovery 600) i diagnostyki powiedział, że gdziekolwiek bym nie pojechał to sie nie uda. Bo najprawdopodobniej coś nie trybi w elektronice i nie dopuszcza systemu do sprawdzenia. W poniedziałek ma zacząć ogarniać furkę pod tym kątem.

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2014 14:03 ]
Oki, zrobione. Kontrolka już nie świeci i... ABS działa poprawnie. Pan mechanik, sprawdził przede wszystkim całość pod względem połączeń i jakichś tam obwodów. Kurcze nie pamiętam dokładnie co zrobił (słowo wypadło mi z głowy), ale wspominał coś o wiązce ABS, że coś tam grzebał.

Generalnie na tą chwilę wszystko jest OK - ABS jest. Ale facet zaznaczył, że przez jakiś czas powinienem sprawdzać czy i w jakich okolicznościach mi się znów zapali ta kontrolka. Trochę mnie to przeraziło, bo wyszło na to, że chyba do końca nie jest pewien czy wszystko będzie ok. Albo on coś zrobił na "chwilę" albo po prostu miał na myśli inne problemy w przyszłości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600Si] Problemik z ABS-em
lukasz29rsl Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Gru 07, 2011 20:42
marthinez
Brak nowych postów [r600si] rozporka kielichow z jakiego auta dobrac?
mateooo25 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Wrz 10, 2016 17:05
tomii620si
Brak nowych postów [r600si] przerywa silnikiem do 2 tys obrotow potem jest ok
mateooo25 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Wrz 17, 2012 20:36
KatoSBE
Brak nowych postów [R620Ti] Z czego wtryskiwacz
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 17 Sob Lis 30, 2013 16:58
tomii620si
Brak nowych postów [R620] Do czego ta kostka?
Matbia Rover serii 600, Honda Accord 14 Nie Lut 20, 2011 11:32
karasbp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink