Forum Klubu ROVERki.pl :: Zrób to sam pomysł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zrób to sam pomysł
Autor Wiadomość
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 08, 2013 23:47   Zrób to sam pomysł

Witam wszystkich.

Jeśli źle piszę lub założyłem niepotrzebnie temat prosze nie przeklinajcie mnie od razu a spróbujcie zrozumieć iż nie mam zbyt dużego doświadczenia z jakimkolwiek forum( to jest pierwsze na którym piszę ).

Mam pomysł na stworzenie rubryki Zrób To Sam takie jakie jest na stronie klubowej, tyle że zrobić to na forum. Mianowicie chodzi mi oto aby w owej rubryce przedstawiać pełne opisy wykonywanych modyfikacji. Wiem że istnieje Workshop Manual, ale w nim aby czegoś konkretnie się dowiedzieć trzeba przeczytać wiele stron. Przykładem takiego tematu może być sprawdzenie webasto gdzie jest pełen opis i dołożone zdjęcia i z pomocą i uwagom innego użytkownika forum, a temat wg. mnie jest kompletnie wyczerpany

Wiele osób pyta o wiele rzeczy jak to zrobić np. dokładka tempomatu, a ktoś kto to robi może wykonać zdjęcia i opis krok po kroku jak to wykonać. Poprosić kolegów z forum aby ewentualnie dołożyli swoje cenne uwagi i temat kompletnie wyczerpany ląduje w postaci opisu na forum.

Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze znajdzie się ktoś kto i tak będzie musiał o coś dopytać, ale to może zrobić w istniejących tematach. A póki co to formuowicze zwłaszcza ci nowi pytają zwykle o to samo, bo nikomu się nie chce czytać wielu stron( no i żona nie będzie nawijać idziesz spać? dlugo jeszcze? żart oczywiście).

Pozdrawiam.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 08, 2013 23:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 11:10   

Na forum można znaleść takie informacje
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 14:22   

Pawkaz masz oczywiście rację. Ja sam to stwierdziłem w pierwszym poście, ale chodzi też o to ,że zanim je znajdziesz na forum to ci troche czasu zabierze a poza tym wpisz w szukajce poszukiwaną frazę, słowo to i tak ci wyskoczy mnóstwo tematów w kategoriach od blacharki poprzez elektronikę po silnik.

Po co tracić cały dzień na szukanie potrzebnych informacji jak można w godzinę przeczytać artykuł który zawiera je wszystkie. ;)
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 15:29   

Na forum civic klub polska jest takie coś i działa. No ale tam nie ma takich informacji na stronie klubowej.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 15:30   

Pingiel, cały czas powstają takie rzeczy na forum.
Masz coś co Cię konkretnie interesuje?
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 15:55   

W odnieseniu do R75 od razu mozna znalesc :
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63958
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:37   

Dokładnie Pawkaz o to mi chodziło. Przepraszam za niedopatrzenie moje aczkolwiek nazwa tematu " Artykuły z którymi warto się zapoznać " trochę mi nie pasuje bo może dotyczyć czegokolwiek. Przypominam sobie teraz że kiedyś jak zarejestrowałem się na forum, to te artykuły czytałem. Temat do zamknięcia. Przepraszam za niepotrzebne założenie tematu. :ups:
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink