Forum Klubu ROVERki.pl :: [R820Ti] Cewka, kopułka zapłonowa, palec aparatu zapłonowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R820Ti] Cewka, kopułka zapłonowa, palec aparatu zapłonowego
Autor Wiadomość
ggalach1 




Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: Łuków



Wysłany: Wto Mar 19, 2013 16:16   [R820Ti] Cewka, kopułka zapłonowa, palec aparatu zapłonowego
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich. Tak jak w temacie mam problem z gazem, mianowicie auto czasami nierówno przyspiesza, poszarpuje, schodząc z obrotów też zdarza się, że zatelepie. Raz na jakiś czas zdarzało się też, że dosłownie rzuciło autem w czasi jazdy tak jakby odpalić na biegu bez sprzęgła. Silnik 2.0 200km. Gaz sekwencja stag300. Wymieniłem na nową listwę wtryskową gazu no i jest o wiele lepiej ale wina na pewno leży jeszcze po stronie zapłonu (cewka, palec, kopułka). Nie mogę znaleźć tej części nowej nigdzie. Tutaj moje pytanie: czy może ktoś wymieniał te części i wie od czego je można dopasować? Bo nauczyłem się że do tego auta trzeba sporo części dopasowywać od innych marek/modeli. I czy ktoś może polecić jakie świece założyć do tego auta z gazem?
Byłbym wdzięczny. Na benzynie auto płynie pięknie ale ten gaz już trochę irytuje.

PS. Jeszcze jedno zapytanko. Czy u was w coupe powyżej 100km/h w środku też słychać pęd powietrza jakby któraś szyba była niedomknięta? Ten typ tak ma czy ja mam coś z uszczelkami w drzwiach?
Swoją drogą niewiele chyba tych aut zostało bo od czasu do czasu zerkam na forum i niewiele się dzieje.
Pozdrawiam :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 19, 2013 16:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3634
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 17:35   

ggalach1 napisał/a:
Wymieniłem na nową listwę wtryskową gazu no i jest o wiele lepiej ale wina na pewno leży jeszcze po stronie zapłonu (cewka, palec, kopułka). Nie mogę znaleźć tej części nowej nigdzie.


Przeciez ona jest bardzo podobna do tej stosowanej w malych roverach w silnikach serii K

Zreszta wchodzac na np. tomateam.pl w sklepie online wpisz "kopułka" w/g specyfikacji pojazdów, wychodzi na to ze sa takie same. Stawiam że to samo tyczy się palca i cewki, zreszta kumpel jezdzi juz pare lat z cewka WN od poloneza
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 19:54   

Cewka zapłonowa to była różna chyba w 800, więc pytanie jaką ma kolega.

Szumieć będzie ale dmuchać imo nie powinno, wg mnie przez lusterka może wiatr walić bo cała ich konstrukcja jest dość kiepska, więc albo je jakoś wytłumić albo zalać całkowicie silikonem bo w sumie nie wiem dalej po jaką cholerę składają się pod wiatr. Wydaje mi się też że wieje czasami gdzieś z przodu od strony ścianki grodziowej, warto by tam też sprawdzić.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Sro Mar 20, 2013 08:18   

Najbardziej winny wiatrów w aucie jest szyberdach powyżej 160 km/h można oszaleć .
 
 
 
ggalach1 




Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: Łuków



Wysłany: Sro Mar 20, 2013 14:34   

Jak się zrobi cieplej to muszę się temu przyjrzeć i tym zająć. Nie zamirzam auta się pozbywać bo sporo w nie już włożyłem. Powyżej 160 rzeczywiście mało głowy nie urywa. Raz mi się zdarzyło w okolicach 200 przejechać to praktycznie radia nie słyszałem przez ten szum i ryk tłumika. Swoją drogą chętnie bym zobaczył drugie takie auto, sedana kiedyś na trasie spotkałem ale drugiego coupe jeszcze nie :)
Widzę że AndrewS mieszka w moich powiedzmy okolicach bo w Puławach ale z tego co widzę on też ma sedana :-)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 10:12   

Cewka, kopułka, świece, kable i palec rozdzielacza się bezproblemowo dostepne.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R820Ti] Wydech
Perez Rover serii 800 9 Wto Maj 10, 2011 12:33
paff
Brak nowych postów [R820Ti] Grający zawór??
klin18 Rover serii 800 13 Sro Lip 25, 2012 07:13
klin18
Brak nowych postów [R820Ti] Demontaż maglownicy
Yog-Sothoth Rover serii 800 2 Czw Maj 03, 2012 00:07
Yog-Sothoth
Brak nowych postów [R820Ti] Ciśnienie paliwa
Perez Rover serii 800 28 Wto Maj 24, 2011 19:59
Marrkus
Brak nowych postów [R820ti] Czerwony kolektor wydechowy
rover820rs Rover serii 800 1 Nie Sie 26, 2012 21:55
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink