Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200] Biegi nie wchodzą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200] Biegi nie wchodzą
Autor Wiadomość
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



  Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 19:29   [Rover 200] Biegi nie wchodzą
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Wczoraj po zapaleniu auta wrzuceniu biegu na wsteczny , samochód ruszył do tyłu kiedy postanowiłem wrzucić 1kę uż nie mogłem jej wrzućić ani żadnego biegu.
Kiedy samochód jest zgaszony wszystkie biegi wchodzą, wrzucę np. 1 wcisnę sprzegło i zapalę silnik auto stoi puszczam sprzegło auto rusza i jedzie ale biegów innych nie mogę wrzucić.Zgaszę auto wrzucę wsteczny i wcisnę sprzegło i odpalę silnik po puszczeniu sprzegła auto rusza.
Sprawdziłem linkę sprzegła jest dobra. :cry:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 19:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:10   

a jak sprzęgło ? jak wciśniesz sprzęgło masz metaliczny dźwięk ?
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:12   

dozowacz, w jaki sposób sprawdziłeś linkę sprzęgła? ja u siebie miałem taki problem ale w końcu przestało mi wysprzęglać całkiem - rozwaliła się tarcza, wygląda jakby nie wysprzęglało Ci do końca, jeśli nie linka to trzeba rozebrać i sprawdzić czy sprzęgło jest ok
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:17   

Harry napisał/a:
a jak sprzęgło ? jak wciśniesz sprzęgło masz metaliczny dźwięk ?
NIE tylko cisza

[ Dodano: Wto Kwi 02, 2013 20:17 ]
Kozik napisał/a:
dozowacz, w jaki sposób sprawdziłeś linkę sprzęgła? ja u siebie miałem taki problem ale w końcu przestało mi wysprzęglać całkiem - rozwaliła się tarcza, wygląda jakby nie wysprzęglało Ci do końca, jeśli nie linka to trzeba rozebrać i sprawdzić czy sprzęgło jest ok
Wymontowałem ,wizualnie sprawdziłem ,chodzi w pancerzu dobrze nie zacina się ale jazdy niema.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:20   

dozowacz napisał/a:
Wymontowałem ,wizualnie sprawdziłem ,chodzi w pancerzu dobrze nie zacina się ale jazdy niema.


spróbuj podłożyć trochę podkładek żeby bardziej naciągnęło, jeśli masz samoregulator to on mógł się zepsuć, spróbuj jak masz od kogo podmienić linkę, bo sprzęgło to już droższa zabawa, najlepiej wykluczyć na 100 proc linkę, wizualnie możesz sprawdzić czy kura jajo zniosła ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



  Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:24   

Zrobiłem małego myka i włożyłem na linkę przy łapie dwie grube podkładki , jakaś różnica sie zrobiła coś tam wchodzi ale wtedy sprzegło puszczam i zero reakcji nie jedzie

[ Dodano: Wto Kwi 02, 2013 20:24 ]
Kozik napisał/a:
dozowacz napisał/a:
Wymontowałem ,wizualnie sprawdziłem ,chodzi w pancerzu dobrze nie zacina się ale jazdy niema.


spróbuj podłożyć trochę podkładek żeby bardziej naciągnęło, jeśli masz samoregulator to on mógł się zepsuć, spróbuj jak masz od kogo podmienić linkę, bo sprzęgło to już droższa zabawa, najlepiej wykluczyć na 100 proc linkę, wizualnie możesz sprawdzić czy kura jajo zniosła ;)

łapa wtedy nie wraca do końca i niema jazdy. :mad:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:31   

dozowacz, to zwracam honor ;) linka faktycznie odpada, pozostaje Ci chyba tylko rozbieranie sprzęgła, musiało się coś rozlecieć, u mnie tarcza się rozleciała i zablokowała w docisku, gdzie początkowo miałem tak jak Ty. Tego raczej nie wywróżysz trzeba rozbierać, chyba że ktoś ma jakiś pomysł
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:34   

Kozik napisał/a:
dozowacz, to zwracam honor ;) linka faktycznie odpada, pozostaje Ci chyba tylko rozbieranie sprzęgła, musiało się coś rozlecieć, u mnie tarcza się rozleciała i zablokowała w docisku, gdzie początkowo miałem tak jak Ty. Tego raczej nie wywróżysz trzeba rozbierać, chyba że ktoś ma jakiś pomysł

Dobrze jest jak właśnie podpowie tak jak ty :D A mam pytanie sam wymieniałeś sprzegło? Bo szukam i nie mogę znaleść jak rozpołowić
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:45   

dozowacz, musisz odkręcić łapę trzymającą skrzynię, opuścić silnik i wyciągnąć skrzynię, wtedy wykręcisz sprzęgło, bez kanału ciężko będzie, jak odkręcisz podstawę akumulatora to będziesz widział wszystko

[ Dodano: Wto Kwi 02, 2013 20:45 ]
dozowacz napisał/a:
A mam pytanie sam wymieniałeś sprzegło?


hehe parę razy skrzynię wyciągałem sam, ale niestety w Krakowie nie miałem dostępu do kanału więc musiałem dać do P. Midowicza usługa jak na Kraków tania, ale jakbym miał kanał to kosztowałoby mnie to samo sprzęgło ;) do 214 sprzęgło jest tańsze niż do mnie
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



  Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:46   

Kozik napisał/a:
dozowacz, musisz odkręcić łapę trzymającą skrzynię, opuścić silnik i wyciągnąć skrzynię, wtedy wykręcisz sprzęgło, bez kanału ciężko będzie, jak odkręcisz podstawę akumulatora to będziesz widział wszystko

Dziękuję za pomoc odezwe się jutro jak dokonam próby demontażu.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:56   

dozowacz, najpierw odkręć podstawę akumulatora, dobierzesz się wtedy do poduszki skrzyni, potem demontujesz co Ci przeszkadza i finał ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 17:36   

Po wielkich bojach skrzynia wyjęta z auta :D . Przyczyna awarii auta wyszła:Pękła na pól tarcza dociskowa :mad: . Teraz musze zamówic komplet i do dzieła. Kiedy wykonam naprawę poinformuję was, licze że to bedzie czwartek :grin:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 17:51   

a jakiej firmy miałeś sprzęgło gdzie Ci tarcza pękła? mi tarcza nationala się rozleciała
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
dozowacz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 73
Skąd: maniów



Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 18:00   

Kozik napisał/a:
a jakiej firmy miałeś sprzęgło gdzie Ci tarcza pękła? mi tarcza nationala się rozleciała

witam
sprzegło było firmy VALEO , pytasz gdzie tarcza pękła? tarcza metalowa dociskowa , rozleciała się na pół :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [biegi ciężko wchodzą - rover 220 SD]
Lukasz00 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Kwi 22, 2010 11:40
iwan00
Brak nowych postów [rover 214i]biegi ciężko wchodzą
adinek221 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Kwi 04, 2013 11:21
adinek221
Brak nowych postów [214 si 1.4 KAT] Biegi nie wchodzą
cloud_62 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Gru 06, 2007 20:06
PHJOWI
Brak nowych postów [200] Ciezko wchodza biegi
Harry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sob Wrz 15, 2012 12:49
brkzzz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink