Forum Klubu ROVERki.pl :: [620Ti] Wyciek z silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620Ti] Wyciek z silnika
Autor Wiadomość
antonio3 



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 105
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 11:52   [620Ti] Wyciek z silnika
Typ: GSi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam Kolegów;

Mój Ti ma już zrobione ponad 230 tysięcy. Sporo w nim zrobiłem. Wsadzone masę czasu i pieniedzy. Sprzedawać nie warto, zlomować szkoda więc pozostaje kontynuować obraną drogę :)

Ostatnio pokazał mi się spory wyciek (zaznaczyłem strzałką). Podejrzewam, że to uszczelka pod głowicą puściła. Znawcą nie jestem, ale mam zapał.
A sam wyciek - spory i to bardzo. Widać po odpaleniu silnika jak zaczyna sie wylewać olej.
Czuję, że trzeba będzie rozebrać pokrywę, ściągnąc głowicę i wymienić uszczelkę.
Chcę to zrobić sam - tzn - to co dam radę zrobić samemu. Na tym samochodzie uczyłem sie wszystkiego i chcę spróbować dalej.

Czytałem kilka postów i rodzi się pytanie, czy głowice trzeba planować, czy nie? Bo podobno jej planowanie zwiększy kompresję a dla tego silnika nie jest to wskazane.
Czy ktoś z Was przeżył podobny temat? Może pomóc coś podpowiedzieć?

I zmierzając do sedna, czy przy okazji warto iść dalej i zobaczyć co w silniku piszczy, czy skupić się tylko na wymianie uszczelki i śmigać dalej.

Czy wymieniać od razu rozrząd?

Widzę, że cieknie teżz z uszczelniaczy wałków (to te plastikowe "dekielki"), które jak widzę są jeszcze przyklejone silikonem - więc nie wiem czy tak ma być, czy nie.

Czy należy kupić nowe szpilki wymieniając uszczelkę?
I co wogóle kupić by nie okazało się w połowie roboty, że czegoś brakuje.

Zbliża sie mozolnie wiosna - o ile wogóle nadejdzie :) i chciałbym coś pogrzebać.
Dziękuję z góry za pomoc.

Darek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 11:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 16:40   

Nie znam się na Ti, ale tam chyba jest kanał olejowy z pompy olejowej na wałki rozrządu więc myślę, że uszczelka pod głowicą do wymiany. Jeśli chodzi o szpilki głowicy nie koniecznie musisz je wymieniać, aczkolwiek kiedyś w peugeocie 406 2szt się urwały przy dokręcaniu bo były przegrzane (dokręcane równo kluczem dynamometrycznym w odpowiedniej kolejności i siłą na 3razy). Głowice się planuje, aby ponownie nie wydmuchało uszczelki pod nią. Rozrząd bym radził wymienić bo to jedna robota, a będzie bezpieczniej jak dawno nie wymieniałeś. A jeśli tak to zaleca się za każdym razem nowy pasek rozrządu włożyć (nie zakładamy 2razy tego samego paska-teoria a praktyka pewnie inna)
 
 
thorm 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 85



Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 07:29   

szpilek nie wymieniaj bo w ti są krutkie śruby i są przewidziane na 3 wymiany uszczelki w swoim wymieniłem uszczelkie i nie planowałem głowicy jezdzę jusz 7 miesięcy i jest ok a nie oszczędzam swojego jezdzę nawet na 1 do 6 tys. uszczelka z przesyłką 150 zł orginał angielska co do rozrządu to masz tylko pasek wielokilinowy i napinacz ja wymieniłem tylko pasek pompę wody masz na osobnym pasku, firma rover wiedziała co robi w tym silniku pozbyła się pompy wody z rozrządu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620ti] Wymiana silnika
Wolan95 Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Lip 06, 2018 15:01
tomii620si
Brak nowych postów [620Ti] Strojenie silnika
antonio3 Rover serii 600, Honda Accord 7 Sro Lip 11, 2012 23:10
antonio3
Brak nowych postów [620Ti] Remont silnika
antonio3 Rover serii 600, Honda Accord 46 Czw Wrz 15, 2016 18:58
adam_26
Brak nowych postów [620Ti] Nierówna praca silnika
greg-si Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Sie 22, 2012 18:42
greg-si
Brak nowych postów [620ti] dławienie silnika podczas dodawania gazu
jakubrutkowski Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Maj 04, 2012 15:23
EE9



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink