Forum Klubu ROVERki.pl :: Planuję.. MG ZS 180 z KV6 2.0 lub 2,5 - R75 i MG ZT też ok..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Planuję.. MG ZS 180 z KV6 2.0 lub 2,5 - R75 i MG ZT też ok..
Autor Wiadomość
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Sob Mar 23, 2013 17:44   Planuję.. MG ZS 180 z KV6 2.0 lub 2,5 - R75 i MG ZT też ok..

Hej

Jako użytkownik R400 polubiłem się z tym autem - mam je od 2009 i zrobiłem nim 90k od tego czasu - jak się kupi nienajgorszy egzemplarz (mój miał swoje za uszami) i dba to jest to fajne auto, ale niedobór mocy, krótka skrzynia i głośność powoduje moją pewną irytację.
Generalnie nadszedł czas, w którym musiałbym wrzucić sporo kasy w auto i sam koszt napraw przekroczyłby jego wartość rynkową, więc planuję dojeździć auto, następnie je zezłomować i sprawić sobie coś innego.
Jak widać w temacie mam pewien plan, jednak mam kilka pytań:

1. Czy MG ZS jest lepiej wytłumione od R400? Mój był dosyć głośny...
2. Czy mechanizm "dopychania" szyb jest taki sam? Jeśli tak to czy nie ma problemu z uszczelkami?
3. Jak rdza w tym aucie? Poprawili tylne nadkola?
4. Jak z częściami? Czy z MG są większe problemy niż z Rkami?
5. Ogólne wrażenia odnośnie tego auta, na co zwracać uwagę?

Chętnie się zapoznam z wszystkimi uwagami...
Ostatnio zmieniony przez staffer Wto Kwi 09, 2013 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 23, 2013 17:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 10:17   

staffer napisał/a:
1. Czy MG ZS jest lepiej wytłumione od R400? Mój był dosyć głośny...

na seryjnym wydechu było wg mnie cicho, ale w porównaniu do R75 jest głośniej.

staffer napisał/a:
2. Czy mechanizm "dopychania" szyb jest taki sam? Jeśli tak to czy nie ma problemu z uszczelkami?

?? mam swojego 3 rok i nie mam żadnego problemu ani z szybami ani uszczelkami.

staffer napisał/a:
3. Jak rdza w tym aucie? Poprawili tylne nadkola?

Nie ma problemu z rudą w ZSach.

staffer napisał/a:
4. Jak z częściami? Czy z MG są większe problemy niż z Rkami?

Nie, co prawda kosztowniejszy jest rozrząd do V6, musisz się liczyć, że trzeba kupić 6 a nie 4 świece i to do tego platynowe, jest 6 cewek zapłonowych (3 bezpośrednio na świecach, 3 z kablami), wchodzi więcej oleju i płynu chłodniczego. To są takie podstawowe różnice w stosunku do Kserii. Na pewno KV6 jest dużo bardziej dopracowanym i mniej awaryjnym silnikiem. Nie ma hgf dla przykładu. Do tego nie ma też problemu z diagnostyką komputerową, bez problemu łączy się przez OBD większość skanerów. Skrzynia jest fajnie zestopniowana, dłuższa. Z racji wyższej mocy i momentu jeździ się fajnie od samego dołu. Miałem taki motor w ZS, rodzice mają w 75 (4 rok) i bardzo sobie je chwalimy, jak rodzicom padła cewka zapłonowa to auto na 5 cylindrach (full bagażnik + przyczepa kempingowa) wróciło 500 czy 600km o własnych siłach.

staffer napisał/a:
5. Ogólne wrażenia odnośnie tego auta, na co zwracać uwagę?

Czy motor "rechocze, klekocze itp" - czyli dobrze znany VIS. Te auta mają niby niskie ceny, ale większość z nich jest mocno "dojechana". Jak policzyc koszt rozrządu, sprzęgła itp, to wyjdzie na to, że lepiej kupić droższe ale doinwestowane auto.

Największą zaletą ZS'a jest to jak jeździ. A jeździ po prostu świetnie. Zresztą pokonasz kilka zakrętów to zrozumiesz - bajka ;)
 
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Nie Mar 24, 2013 11:27   

Odnośnie silniczków VIS i "klekotania" kolektora dolotowego czytałem, tak samo jestem świadomy 2 koła za rozrząd :)

Pytanko, czy spotkałeś się (lub ktoś inny) z tym autkiem?
http://otomoto.pl/mg-zs-1...-C25649910.html

Przebieg wygląda, jakby ktoś 1nkę cofnął, ale 200k na budziku mnie nie przeraża, byle auto ogólnie było zadbane...

Co do szyb - objaw był taki, że szyba przy domykaniu wypychała drzwi na zewnątrz i tylko 1 z uszczelek przylegała do szyby (zewnętrzna lub wewnętrzna). Miałem tak zanim obiłem moje drzwi i na forum ludzie też o tym piszą...
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 12:15   

staffer napisał/a:
tak samo jestem świadomy 2 koła za rozrząd

jak się postarasz to częśći 900-1000zł, robocizna 300-600 :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 13:36   

staffer, To jest prawdopodobnie samochód, który był już tu opisywany wczesniej. Sprzedawał go wówczas prywatny właściciel z Krakowa i cena zjechała do około 7000 zł z tego co pamiętam. Padło podejrzenie o światła z anglika z R45.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=77567
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Nie Mar 24, 2013 14:35   

Ok, dzięki za cynk, mam cały ciepły sezon na wymianę auta, więc nie ten, to inny. Akurat MG ZS byłby spoko, w R75 nie chciałem się pakować, ale jak będzie dobry egzemplarz to nie będę narzekał.

@Markzo
Opcja 1200 jest przy założeniu że mamy znajomego mechanika, który to zrobi dla nas praktycznie po kosztach. Ja nie mam takie opcji, a od 1600 do 2000 niedaleko :)

Z ciekawostek:
http://tablica.pl/oferta/...c8689a4;r:15;s:

Jak sądzicie? Silnik i skrzynia dogorywają? Bo w tej cenie jest aż podejrzany - no chyba że prawy bok bity..
Ostatnio zmieniony przez staffer Pon Mar 25, 2013 01:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 18:43   Re: Planuję/Myślę intensywnie nad MG ZS 180 z KV6 2.0 lub 2,

staffer napisał/a:

1. Czy MG ZS jest lepiej wytłumione od R400? Mój był dosyć głośny...
2. Czy mechanizm "dopychania" szyb jest taki sam? Jeśli tak to czy nie ma problemu z uszczelkami?
3. Jak rdza w tym aucie? Poprawili tylne nadkola?
4. Jak z częściami? Czy z MG są większe problemy niż z Rkami?
5. Ogólne wrażenia odnośnie tego auta, na co zwracać uwagę?

Chętnie się zapoznam z wszystkimi uwagami...


odp 1 IMHO nie mozna mowic o dobrym wytlumieniu tego auta. jednak to konstrukcja rodem z lat 90.

2. pierwsze slysze o takiej przypadlosci, moze twoje uszczelki, prowadnice cos byly nie sprawne ?

3. moj 2002 nie ma rdzy na nadwoziu, slady rdzy na podwoziu, ale to normalne, nic co by chrupalo.

4. Z czesciami ogolnie podobnie jak do reszty R, ale z tego co ostatnio mowil tomi to Valeo zakonczylo pordukcje sprzegla, wiec moze z tym byc problem, bo inni producenci tez sie wycofywali.

5. Vis, ale to male piwo, bardziej klapki w kolektorze, bo silniczek ogarniesz tanim kosztem, klapki jak wytra sie to juz wyzsze koszta. Pozostale rzeczy jak w kazdym innym aucie, buda prosta to podstawa + naped, skrzynia, silnik, sprzeglo... zawieszenie czy inne pierdoly to eksploatacyjne rzeczy do ogarniecia.

IMHO jak masz 400 to szukaj ZS 2.5, bo w r i 2.0 nie bedziesz czul przeskoku - 2.0 nie usprawiedliwia spalaniem osiagow, nie porywa.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Pon Mar 25, 2013 01:20   

W ZSie podoba mi się, że nie jest przeładowany elektroniką ani gadżetami - ręczna klima mi wystarcza, ABS również, byleby całość chodziła niezawodnie..

Wolałbym 2,5, na forum czytałem opinie, że dopiero 2,5 daje uczucie przeskoku. Inna kwestia, że tyczyło się to głównie R75, czyli auta z większą nadwagą niż ZS..
_________________
Był R400
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 05:42   

2,0v6 było w 45 tylko i to z automatem ;) ZS miał tylko 2,5 177KM. Na pewno jest prostszą konstrukcją od 75, nie ma tak awaryjnego i drogiego układu sprzęgła (nowa pompka z wysprzęglikiem od LR kosztuje coś 240zł) i nie ma tej zasranej dwumasy ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 14:37   

http://otomoto.pl/mg-zs-2...-C28475324.html

Czy ktoś wie coś na temat tego autka?

Pytanie nr 2: czy wiecie gdzie w pobliżu jest warsztat, w którym możnaby sprawdzić porządnie to autko?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 16:44   

Już kilka lat się sprzedaje, różne lampy z przodu (zs miał ori z pomarańczowym kierunkiem) więc jedna lampa od 45tki. Fele też nie ori. Brakuje dokładki z przodu, która zawsze była w wersji 180, lewy halogen taki jakiś dziwny, więcej z fotek nie powiem ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 20:45   

Co powiesz na tego? :
http://otomoto.pl/mg-zs-m...-C28640469.html

Też sprzedaje się już od dłuższego czasu, ale właściciel wznawia ogłoszenie raz na jakiś czas.
Ze zdjęć nie wygląda źle.
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 20:47   

Dzięki za wskazówki, porównałem go z tym:
http://otomoto.pl/mg-zs-m...-C28640469.html

I widzę o jaką dokładkę chodzi z przodu. Różne kierunkowskazy + zderzak - potencjalnie przód robiony
BTW ten zdaje się wyglądać lepiej.

Szkoda, że w przypadku tego bydgoskiego nie mogę nawiązać kontaktu - mam tam blisko, w dodatku miałbym gdzie go sprawdzić..
Ostatnio zmieniony przez staffer Nie Kwi 07, 2013 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 22:48   

staffer, tego w Siedlcach mogę obejrzeć. Mam rzut beretem.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:09   

Jeśli chciałoby się Tobie to byłbym bardzo wdzięczny - obawiam się tylko, że to strata czasu jest biorąc pod uwagę nieoryginalne części z przodu..


[ Dodano: Pią Sie 09, 2013 19:09 ]
Odświeżę temat, bardziej dla innych szukających auto - dodzwoniłem się (co samo w sobie było pewnym osiągnięciem) do właściciela R45 KV6 z automatem z mojego postu wyżej - wg jego opisu auto miało być w dobrym stanie, niby nawet zgodził się na spotkanie u mechanika (w Bydgoszczy, więc nie musiałby niewiadomo jak daleko jechać), zabookowałem godzinę, odpisałem do niego o tym i ... cisza. Od tego momentu 0 kontaktu. Auto nadal jest wystawione, tym razem ciut zjechał z ceną..
Aktualny link do oferty: http://tablica.pl/oferta/...html#8e211c8051
(nie wrzucam zdjęć, bo są identyczne jak w moim poście wyżej)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Planuje kupić
czikarito Chcę kupić ROVERka 59 Wto Kwi 09, 2013 08:46
NoPE
Brak nowych postów [214]Planuje zakup - pomożecie?
Teges5 Chcę kupić ROVERka 2 Czw Maj 22, 2014 00:02
Teges5
Brak nowych postów czy ktoś wie coś o tym MG? :) planuję zakup
Novamente Chcę kupić ROVERka 7 Pią Lis 01, 2013 07:58
mike-l
Brak nowych postów [Rover 200 1,4 103 KM] Planuje kupić
Pablinho1990 Chcę kupić ROVERka 2 Czw Mar 28, 2013 07:09
szoso
Brak nowych postów [R75] Planuję zakupić CDT -> CDTi
nfservices Chcę kupić ROVERka 7 Czw Kwi 04, 2013 14:37
nfservices



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink