Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Chłodzenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Sro Kwi 24, 2013 20:54
[R75] Chłodzenie
Autor Wiadomość
michas2509 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 12



  Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 14:13   [R75] Chłodzenie
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam serdecznie wszytskich fanów Roverków:D

Potrzebuje pomocy odnośnie układu chłodzenia. Być może temet się znowu powtarza ale nie mogę znaleść odpowiedzi do mojego problemu. Rover 75 1.8 benzyna rocznik 1999 Sytuacja wygląda tak:
- Płyn chłodniczy wylewa się przez zbiorniczek wyrównawczy po przejechaniu
ok 5 km w dużych ilościach.
- Temperatura podskakuję do połowy i tak się utrzymuję cały czas.
- Chłodnica jest ciepła u góry zimna na dole.
- Pompa wody jest sprawna
- Nawiew zimny i ciepły w środku jest ok po każdej stronie i u kierowcy i u pasażera.
przyczyną może być korek od zbiorniczka wyrównawczego?? i jak go sprawdzić?? w momencie kiedy dmucham w korek przepływ powietrza jest dość swobodny..... czy t źle czy dobrze?? korek wogóle nie ma napisane na spodzie ani 100 ani 140 jest tylko u góry napis "Do not open when hot" i jest szary a tam gdzie uszczelki ma kolor czarny i jest napisane tylko coś takiego "Reutter PA 66 GF 80"
Wszyscy mówią że to HGF ale nie widać żadnych innych przyczyn olej jest czysty nic nie wypływa z rury wydechowej, płynu z chłodnicy nie ubywa tylko wylewa i płyn jest ciepły.
Pomóżcie proszę mojemu Roverkowi:D
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Kwi 24, 2013 20:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 14:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mateusz91 



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 15:44   

Ja mówię, że to uszczelka pod głowicą czyli tak jak wszyscy U mnie objawy były podobne ale mnie 'mechanicy' zapewniali, że to nie uszczelka, wymieniano mi wszystko termostat dwa razy, pompę wody raz, odpowietrzano pięć razy, uszczelkę wymienili mi na końcu ale było już za późno i właśnie jestem w trakcie gromadzenia funduszy na nowy silnik;] W moim mieście pod długich poszukiwaniach znalazłem warsztat posiadający sprzęt wykazujący obecność co2 w płynie chłodniczym. W skrócie wykazującym uszkodzenia uszczelki;] Poszukaj czegoś takiego u siebie, a tymczasem zadam Ci dwa pytania.

Ubywa Ci oleju?
I jeszcze jedno pytanie chociaż jeśli płyn Ci wylewa to sprawdzenie tego będzie raczej mniej niż bardziej możliwe;] Czy w zbiorniczku wyrównawczym od płynu chłodniczego widać ślady oleju majonezu czy czegokolwiek poza owym płynem?
 
 
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 15:46   

moim zdaniem korek nie trzyma ciśnienia. najlepiej żebyś sprawdził podmieniając go na inny. albo po prostu kup nówke. kosztuje kilkadziesiąt pln.
 
 
 
michas2509 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 12



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 16:06   

Mateusz 91 Oleju ani nie ubywa ani nie przybywa, a w zbiorniczku nie ma żadnych śladów tzw majonezu. A odnośnie Uszczelki pod głowicą to nie ma żadnych objawów tejże usterki oprócz właśnie wywalania płynu na zewnątrz.


Kmisiowy znasz może jakiś dobry sklep internetowy żeby można było kupić nówkę korka za nie duże pieniądze??
 
 
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 22:33   

zobacz u tomiego (www.tomateam.pl) tu masz jakas stara aukcje: http://allegro.pl/korek-z...3067053415.html
 
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 15:10   

.....
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez Adsik Czw Maj 09, 2013 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michas2509 



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 12



Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 16:46   

Dzięki wielkie za info, ale zrobiłem taki mały myk wykręciłem stary kurek przemyłem go benzyną wyczyściłem przedmuchałem osuszyłem i zakręciłem na maksa i powiem wam że dzisiaj zrobiłem ponad 60km i nic ....... ani kropelki płynu jeszcze się nie cieszę do końca bo to dopiero jeden dzień ale wydaje mi się że to właśnie wina korka, a jeżeli tak to niektórzy mechanicy tępi są jak nie powiem co wszyscy odrazu Wymiana uszczelki pod głowicą....... a tu trzeba było tylko troche pokąbinować i można sporo zaoszczędzić.... Teraz tylko muszę podjechać żeby mi mechanik sprawdził czujnik temperatury czy on nie jest walnięty bo normalnie wskazówka dochodzi do połowy a potem ani się nie podnosi ani nie opada a jak dotykam pokrywy silnika to wydaje mi się że jest coś za gorący.... mieliście taki problem kiedyś??
I dzięki za pomoc wszystkim
 
 
pepe123 



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Małopolska



Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 13:49   

Kolego wskazanie temperatury w połowie skali utrzymuje się w bardzo szerokim zakresie rzeczywistych temperatur silnika - bo od 75 stopni do 115 o ile się nie mylę (proszę mnie poprawić). Trochę bardziej proszę się przyłożyć do czytania forum, było już o tym wielokrotnie ;)

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Chłodzenie i wentylator
bienias Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Maj 23, 2016 12:34
bienias
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie i ogrzewanie
cat Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 28, 2012 23:13
kaisor1
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie silnika
januszb Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Kwi 10, 2008 12:14
januszb
Brak nowych postów [R75] znów chłodzenie
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Maj 09, 2020 09:32
christopher7
Brak nowych postów [R75] Chłodzenie silnika
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Maj 10, 2016 14:08
zimek-1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink