Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nagle zaczęło trząść autem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nagle zaczęło trząść autem
Autor Wiadomość
kokusia_cz 



Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 17



Wysłany: Pon Maj 06, 2013 19:53   [R75] Nagle zaczęło trząść autem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam

Prosze o informację czy ktoś spotkał się z takim problemem i co to może być.
Auto jeździło bez zarzutu, nagle w sekundzie zaczeło nim trząść, miałam wrażenie jak bym jechała po kostce brukowej oraz jak by mi zeszło powietrze z opon. Zaczęło coraz bardziej autem trząść a w pewnym momencie już się ledwo co dało dalej jechać, tzn auto jechało ale trząsło i tłukło się w środku BARDZO. Z zewnątrz tego widać nie było i nie było słychać. Czułam się conajmniej jak w fiacie 126 na wiejskiej polnej dziurawej drodze. Zatem zjechałam szybko do mechanika który był na szczęście przy drodze . Wszystko stało się w przeciągu 10 minut...z czego trzy razy się zatrzymywałam.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Maj 07, 2013 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 06, 2013 19:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:02   

a co mechanik na to ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kokusia_cz 



Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 17



Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:04   

skrzywił sie i powiedzial ze dobrze ze nie pojechałam dalej do domu. Wsiadł do auta i wyjechał nim na trasę by zobaczyć problem ale szybko zawrócił. Mówi że raczej przegub lub półoś. Stało sie to koło 17:00 więc pewnie jutro się za to wezmą....ale myślałam że ktoś z Was miał podobny problem bo zmartwiło mnie to
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:09   

kokusia_cz napisał/a:
Mówi że raczej przegub lub półoś

stawiam na to samo

moja mama w sobotę miała taką samą sytuację i do wymiany półoś ponieważ w samochodzie którym się rzecz stała nie można wymienić samego przegubu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 06, 2013 20:10   może to Ci pomoże

Słuchaj mi też się coś takiego stało i sama nie wiedziałam co to może być, z tym wyjątkiem ze mnie się to stało w Danii. Po wielu oględzinach okazało się ze to wina łożyska podpory pół osi. Albo Ci mogło paść łożysko albo po prostu odkręciła Ci się sama podpora. Możesz również sprawdzić czy czasem nie oberwała Ci sie któraś z poduszek. Ile wiedziałam i mogłam to napisałam. Resztę pewnie powiedzą Ci osoby bardziej kompetentne. Życzę powodzenia.
 
 
kokusia_cz 



Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 17



Wysłany: Wto Maj 07, 2013 07:00   

Ojej... Zastanawiam się czemu tak mogło się stać skoro w zadna dziure nie wjechalam ani w nic nie uderzyłam. W Danii jak by mnie taki problem dopadł to nie wiedziała bym co robić albo na autostradzie to juz chyba tylko laweta i potworne koszty.. Ile Was kosztowała taka naprawa?
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 08:10   odp

kokusia , nie "nam" tylko 'mi' :mrgreen: . Jechałam sama gdyż od pewnego czasu pracuje w Danii. Powiem Ci że na początku też byłam załamana ale to normalne przy takim stresie. W takich momentach ważne aby mieć pełne assistance poza granicami kraju. Ale do rzeczy jak już wcześniej wspominałam powodem było łożysko i podpora. Koszt oryginalnego to jakieś 200 zł. Można kupić prawie takie same z tym że będzie węższe, wtedy kwestia dotoczenia 1 mm dystansów z każdej strony- koszt około 100 zł . Sama podpora raczej nie powinna się zużyć , to dość masywny przedmiot. Przy najmniej u mnie nie uległ on awarii.No i dochodzi koszt śrub które trzymają ową podporę. Nie pamiętam ile dałam ale to naprawdę groszowe sprawy.A ile weżnie za to mechanik to Ci nie powiem bo to co kraj to obyczaj ;) . Jeśli będziesz maiła taką samą usterkę jak ja to nie powinno Cię to aż tak dużo kosztować . Ale nie diagnozuje takiej samej awarii u Ciebie po prostu to jedna z opcji. A jak będzie i co będzie to Ci mechanik powie. Do miłego.
 
 
kokusia_cz 



Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 17



Wysłany: Wto Maj 07, 2013 11:26   

Odebrałam auto i diagnoza sprawiła że się załamałam! Co prawda naprawa wyszła 40 zł ale wcale mnie to nie ucieszyło. Firma w której zmieniałam koła na letnie źle dokręciła śruby. I jak to mechanik powiedział: trzy koła były niedokręcone a jedno prawie wogóle nie dokręcone + trzymało się 3mm jeszcze na śrubie". Zapytał się czy byliśmy gdzieś w trasie , ja mówie że tak i jechaliśmy 140 na prostej. Na co on się chwycił za głowe i mówi że jak by się to stało przy tej prędkości to by wszyscy zginęli.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 11:58   

kokusia_cz, każdy wulkanizator prosi by dokręcać koła po przejechaniu 20km od odkręcania koła ja to zawsze robię i nie mam z tym problemów
 
 
kokusia_cz 



Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 17



Wysłany: Wto Maj 07, 2013 23:42   

Ja doskonale Cię rozumiem jednakże wulkanizator nie poinformował mnie że mam za krótkie śruby do kół 215/35 rozmiar 17 i wkręcił je nie informując mnie o tym. I koła się po prostu odkręciły bo nie były dokręcone na tyle ile trzeba bo śruba za krótka. Mechanik się za głowe chwycił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Znowu coś zaczęło pukać
nitta Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Kwi 27, 2010 12:34
nitta
Brak nowych postów [75 cdt] Wyświetlacz nagle przestał świecić
mocu Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Lis 20, 2016 15:07
mocu
Brak nowych postów [Rover75] klimatyzacja nagle padla
grota10 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 10, 2016 08:39
christopher7
Brak nowych postów [R75] PILNE!!! nagle przestał odpalać
jakubtodryk Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Cze 27, 2015 18:50
sknerko
Brak nowych postów [R75] Wycieraczki - nagle przestają działać!
jar_son Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lip 03, 2012 08:30
jar_son



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink