Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 416] cos stuka w w przednim kole od kierowcy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 416] cos stuka w w przednim kole od kierowcy
Autor Wiadomość
gringo_on 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: z dzikiego wschodu



Wysłany: Nie Maj 26, 2013 18:18   [R 416] cos stuka w w przednim kole od kierowcy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam, ostatnio słysze u siebie w przednim kole od kierowcy dziwne stukanie tak jak by chrobotanie gdy jade wolno np na parkungu ale przy większej szybkości ten dzwiek mija.
Byłem u mechanika i sprawdził mi wszystkie elementy zawieszenia i podobno wszystko jest ok, myślałem możne ze to przegub ale to inny rodzaj dzwieku a poza tym wymieniałem rok temu, moze łozysko bo dzwiek podobny ale przy przyspieszaniu hałas nasilał by sie a tu odwrotnie, a moze to cos w skrzyni bo od jakiegos czasu zdaza sie ze pierwszy bieg i wsteczny ciezko wchodzi i musze sprzegło popuscic zeby włozyc bieg, jutro podjade jeszcze na szarpacze moze tam cos znajdzie... brakuje juz mi pomysłów, moze wy coś wiecie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 26, 2013 18:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 302
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Maj 26, 2013 22:00   

Nie wiem jaka akurat jest przyczyna w Twoim przypadku. U mnie przy podobnych objawach takiego "chrobotania" przy małych prędkościach szczególnie przy skręcaniu- winowajcą był rant na tarczy hamulcowej - troszkę przyhaczał klocki i stąd powstawały takie hałasy . Przyczyny szukałem ze dwa tygodnie . "Lekarstwo" znalazłem na forum - zdjąć koło , zacisk, wrzucić 3-4 bieg coby pięknie tarcza się kręciła i ...wziąć do ręki szlifierkę kątową 2-3 min i po rancie. Mało "fachowe" mówiąc delikatnie ale skuteczne.
_________________
marek501
 
 
gringo_on 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: z dzikiego wschodu



Wysłany: Nie Maj 26, 2013 22:04   

hmm sprawdze bo faktycznie jak dotykałem dzis felgi zaraz po jeździe to była goraca a ta od pasażera tylko lekko ciepla, moze faktycznie z układem hamulcowym cos nie tak
 
 
Malwi 




Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 42
Skąd: Pruszków/Piastów

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:19   

U mnie jakis czas temu byl taki problem, ale okazalo sie, ze nie bylo plynu do wspomagania
_________________
Lubie być tam gdzie mnie nie ma...
 
 
 
gringo_on 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: z dzikiego wschodu



Wysłany: Wto Maj 28, 2013 16:23   

dzisiaj nie dałem rady jechac na szarpacze ale podjadę jutro bo troche strach jeździć bo odgłosy nasilają sie tak jak by cos tarło o cos, czyżby hamulce??

[ Dodano: Wto Maj 28, 2013 16:23 ]
własnie wracam od diagnosty i oczywiscie nic nie znalazl :twisted: jedynie przyczepił sie do tego ze hamulec stawia lekki opór i osłona przegubu wewnętrznego jest mokra, ale jak ruszałem za drazek to jest sztywny i nie ma zadnych bic... brakuje mi juz pomysłów a co jakis czas chrobotanie i stukanie wraca
 
 
toshi 




Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Września

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 30, 2013 19:18   

witam ja mam ten sam problem przy małych prędkościach h i brak pomysłu jak go rozwiązać...
 
 
RafalTBG 



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 39



Wysłany: Czw Maj 30, 2013 19:37   

sprawdzic rant i zlikwidowac szlifierką. tez znana mi metoda.

Pozatym moze być krzywa tarcza hamulcowa i do tego przytarty tłoczek w zacisky lub przycinajacy sie samoregulator ( te dwa bolce w zacisku)


oooostatecznie przygięta blacha osłonowa tarczy
_________________
------> .... do 400 setek.... :D
------
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 30, 2013 19:45   

gringo_on napisał/a:
hmm sprawdze bo faktycznie jak dotykałem dzis felgi zaraz po jeździe to była goraca a ta od pasażera tylko lekko ciepla, moze faktycznie z układem hamulcowym cos nie tak

U mnie też chrobotało i grzała się felga, okazało się,że tłoczek słabo/wcale nie odbijał. Trzeba było rozebrać zacisk, wyczyścić, przesmarować :wink:
_________________
Andrzej
 
 
 
toshi 




Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Września

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 07:48   

Czy jakieś nowe wątki w temacie, ja u siebie nadal nic nie znalazłem... jak skrzypiało tak skrzypi... przy wolnej jeździe do 20km/h potem ustaje, strasznie denerwujące poza tym człowiek się martwi czy przypadkiem ciś nie ma zamiaru się gdzieś urwać, na szarpakach brak luzu...
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:24   

toshi, warto pomacać czy gdzieś tam osłona nie obciera. Jeszcze co mi przychodzi do głowy to ciężarki od felg, bo u mnie też takie tarcie było, a po wymianie kół ustało, natomiast jeden ciężarek był na granicy urwania się, więc może to on był winien.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
gringo_on 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: z dzikiego wschodu



Wysłany: Wto Cze 04, 2013 19:41   

na razie jednyna dobra- nie dobra wiadomosć to taka ze tarcie zwieksza sie i wczoraj jak wracałem z koscioła zaczeło trzeć przed domem i jadąc wolno ojciec szedł przy kole i słyszał dośc głośno tarcie a po zatrzymaniu kreciłem kierownica i ten sam dzwiek słychac teraz przy zatrzymanym aucie, mysiałem najpierw ze może to pompa od wspomagania ale stan płynu jest ok i nic nie przerywa, po wyłączeniu silnika dalej słyszałem ten dźwięk tarcia

[ Dodano: Pon Cze 03, 2013 10:01 ]
aha rozkreciłem zaciski hamulców i wszystko jest ok tarcze równe tłoczki odbijaja

[ Dodano: Wto Cze 04, 2013 19:41 ]
dziś zauważyłem ze zaczyna mi lekko drżeć kierownica gdy jade wolno i oczywiscie cos chrobocze... tracę już cierpliwość i zacznę wymieniać wszystko po kolei :evil:
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Cze 04, 2013 20:49   

lozysko na walku w skrzyni ci sie rozpada
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
gringo_on 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: z dzikiego wschodu



Wysłany: Sro Cze 05, 2013 09:55   

jestes pewien, brzmi groźnie, orientujesz sie ile to bedzie kosztowało: czesci + robocizna??

[ Dodano: Sro Cze 05, 2013 09:55 ]
gdyby to było łozysko to nie powinno przy wyłaczonym silniku i na postoju krecąc kierownica chrubotać...
 
 
toshi 




Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Września

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 06, 2013 23:42   

Może koledzy poradzą... dziwne dźwięki tzn jęki w zawieszeniu - na szarpakach brak luzu - może silentblocki od górnego wahacza lub jakby coś przy mcpersonie trudno zlokalizować przy jedzie po płaskim najbardziej słyszalne do 40km/h potem cisza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Cos ciagle stuka w przednim zawieszeniu!
ariel_90 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pon Wrz 16, 2013 20:21
przemek2045
Brak nowych postów [R416] COŚ STUKA W KOLE
wolft1234 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Mar 10, 2008 11:31
sTERYD
Brak nowych postów [R45] Skrzypienie w lewym kole przednim
Lukasik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Nie Cze 12, 2011 11:29
Lukasik
Brak nowych postów [R45] Wymiana łożyska w przednim kole
Rov45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Czw Wrz 22, 2016 10:02
iktorn73
Brak nowych postów [R45] Cos trze w prawym przednim kole
orzelgorskiego Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Cze 22, 2016 21:35
orzelgorskiego



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink