Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] HGF???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Wto Maj 21, 2013 13:10
[MG ZT] HGF???
Autor Wiadomość
kowal 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd: UK



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 19:08   [MG ZT] HGF???
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam!
Kilka dni temu szczur wpierniczył mi kilka przewodów odpowiedzialnych za lewą czujkę abs i chyba immobilajsera (świeciły mi się kontrolki żółte abs i silnik). Pojechałem do mechanika i zrobił mi te kabelki i ponadto musiałem wymienić lewy wahacz, gdyż miał wyciek. Okazało się, że nie można już dostać do mg takowego, więc wymienił mi przednie zawieszenie ( sprężyny i wahacze) od rovera 75. Wszystko fajnie... tylko że po paru dniach zauważyłem, że wentylator pracuje w aucie częściej niż kiedykolwiek, patrzę pod maskę, a tu sucho w zbiorniczku na płyn chłodzący. Dolałem mniej więcej litr, zauważyłem delikatne oleiste plamy. Bagnet i korek od silnika nie wygląda źle, znaczy się, że olej wygląda dobrze, jedynie czasami mogę dostrzec troszkę kremowego oleju na bagnecie, jednak jest to prawie niezauważalne. Czy to znaczy, że uszczelka pod głowicą do wymiany i jak długo mogę tak jeździć? Będę teraz monitorować ubytek wody w układzie chłodzenia...
Mechanik (mieszkam w uk) zaśpiewał 500 funtów za wymianę crankshaft belt oraz headgasket. Co myślicie? Czy to nie za dużo?
Ostatnio zmieniony przez kowal Pon Maj 20, 2013 22:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 20, 2013 19:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 14:22   

Prawdopodobnie będzie to padnięta uszczelka pod głowica.
kowal napisał/a:
Mechanik (mieszkam w uk) zaśpiewał 500 funtów za wymianę crankshaft belt oraz headgasket. Co myślicie? Czy to nie za dużo?

W UK to normalna cena.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kowal 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd: UK



Wysłany: Wto Maj 21, 2013 15:20   

A czy przy okazji tak dużej naprawy warto w coś jeszcze zainwestować? Np. pompa wodna czy coś aby po prostu za jednym zamachem przy powiedźmy dodatkowych kosztach rzędu 20-40 funtów za jedną robótką mieć z głowy silnik i pochodne na kilka lat....
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 17:21   

Pewnie ze można. Można przy okazji wymienić kompletny rozrząd, wymienić uszczelniacze zaworów w głowicy. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kowal 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd: UK



Wysłany: Wto Maj 21, 2013 22:35   

A czy orientujesz się jaki to jest mniej więcej dodatkowy koszt? Silnik ma przejechane zaledwie 53.000 mil więc jest jak nowy... olej wymieniany regularnie, tylko ta nieszczęsna uszczelka pod głowicą, teraz wymienię na metalową i mam nadzieję, że już przez parę lat nie będę miał z nią problemów...
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 23:27   

Poczytaj temat o nowej uszczelce. Mi mechanicy 2 razy wsadzili metalową i max 10 miesięcy to wytrzymało. ostatnio sami z Leszczem wymieniliśmy na stary typ wzmacniany, zobaczymy co będzie.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
kowal 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd: UK



Wysłany: Czw Maj 23, 2013 20:21   

No tak... wszystko zależy jaki mechanik będzie robił remont. Jak źle złoży to wiadomo, że się spapra, jednak ja dostanę gwarancję, więc mam nadzieję, że gościu ma pojęcie co robi. Robiłem już u niego forda mondeo i wszystko śmiga jak powinno. Jestem dobrej myśli, facet jest fachowcem, ma swój warsztat i około 10 pracowników. Jedyną nie wiadomą jest czy on to będzie robił... oby ;)

[ Dodano: Czw Maj 23, 2013 20:21 ]
A jak myślicie czy rozrząd też przydałoby się zrobić i jak rozpoznać czy nadaje się do remontu???? Dzięki za pomoc...
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 23, 2013 21:28   

kowal napisał/a:
No tak... wszystko zależy jaki mechanik będzie robił remont.

Ja sam robiłem u siebie i dobrze było zrobione i tak pociekła, więc z ta metalowa uszczelka się zastanów.
kowal napisał/a:
A jak myślicie czy rozrząd też przydałoby się zrobić i jak rozpoznać czy nadaje się do remontu???? Dzięki za pomoc...

Jeśli masz jeszcze oryginalny, albo nie wiesz kiedy był ostatnio wymienieniany, to jak bym proponował przy okazji go zmienić. Cena w Polsce razem z robocizna to 400-500 zł.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kowal 



Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 16
Skąd: UK



Wysłany: Pon Maj 27, 2013 10:28   

Mam takie pytanie.... od tygodnia mniej więcej mam kawę z mlekiem w silniku, zauważyłem ubytek wody w coolerze. Do mechanika mam jeszcze tydzień. Czy mogę tak jeździć na nie wielkich trasach, powiedźmy 5-10km i powrót (praca). Silnik się nie grzeje.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pon Maj 27, 2013 11:14   

czy słyszałeś aby ktoś kiedyś zalecał uzupełnianie poziomu oleju wodą ? :) ta twoja "kawa" ma całkim inne właściwości smarne oraz lepkość, każdorazowe odpalenie silnika na czymś takim zmniejsza jego żywotność w stosunku do pracy na normalnym oleju, nikt nie będzie wstanie podać jak to dokładnie wpłynie na silnik, nie da się poprostu, jedno można powiedzieć taka mieszanka nie jest dobra dla silnika :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink