Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Nowa obudowa do kluczyka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Nowa obudowa do kluczyka
Autor Wiadomość
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 14:32   

Punx, przed i po lifcie zamek otwierania bagażnika jest taki sam :) tutaj bardziej chodzi o dodatkową opcje w kompie czyli otwierania bagażnika po lifcie ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 13, 2013 14:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 14:43   

a mi się wczoraj przytrafiło, że za mocno wcisnąłem przycisk otwierania na pilocie i wpadł do środka, te gumki na których się trzyma puściły i nie mam otwierania z pilota już w żadnym kluczyku :( Czy wymiana samej obudowy zaradzi problemowi otwierania z pilota? Nie ukrywam, że przez niecałe 24h się nawkurzałem jak nie wiem, musząc pakować kluczyk do zamka za każdym razem :/
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 15:03   

kupuj obudowę i wymieniaj. Jak Kupiłem auto to kluczyk miał strzępki tych gumek, kupiłem komplet obudowy i wymieniłem w 5 min. I otwieranie z pilota działa elegancko :P
Ps. A jeśli by wina nie leżała całkowicie po stronie gumek to ja ostałem w zestawie chyba 3 bądź 4 przyciski do wlutowania w płytkę w czarnej godzinie ;)
 
 
 
-GEMELLO- 



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 15:24   

artmati napisał/a:
Po kilku podejściach i obruszaniu grota wyskoczył tak to wygląda trochę inaczej niż na tym zdjęciu na aukcji ponieważ na grocie jest kawałek plastiku a mnie plastik został w obudowie ;)

Mocowanie grota powinno być takie samo :) w niektórych kluczach grot z tym plastikowym elementem może być wklejony i dlatego może wydawać się że jest wtopiony na stałe (dziś akurat podczas wymiany obudowy trafiła mi się sztuka że bez problemu wyszedł, ale 2 poprzednie sztuki trzeba było "wyrwać". Oczywiście , mając już wydobyty grot można bez problemu go przełożyć do nowej obudowy. Zawsze i tak podczas wymiany przekładam ten plastik na nowy (ten stary tez pasuje, ale widać różnice że mocowanie stare, a obudowa nowa :) ).

[ Dodano: Czw Cze 13, 2013 15:24 ]
pelson91 napisał/a:
a mi się wczoraj przytrafiło, że za mocno wcisnąłem przycisk otwierania na pilocie i wpadł do środka, te gumki na których się trzyma puściły i nie mam otwierania z pilota już w żadnym kluczyku :( Czy wymiana samej obudowy zaradzi problemowi otwierania z pilota? Nie ukrywam, że przez niecałe 24h się nawkurzałem jak nie wiem, musząc pakować kluczyk do zamka za każdym razem :/

Jak takie coś się przytrafi to najlepiej jak najszybciej wymienić obudowę i najważniejsze!: Jak już wpadną do środka gumowe przyciski lub wypadną, to Nie próbować wciskać przycisków np. za pomocą długopisu lub czegoś innego - nie grzebać w środku pilota!!! Bo pół biedy jak się mikrowłacznik rozleci (zawsze można go wymienić) gorzej jak razem z mikrowłącznikiem wyrwie się fragmentem laminatu z płytki.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 15:38   

Wydaje mi się,że w zależności od rocznika,zmiany w fabryce i plam na słońcu groty były wklejane albo nie.
Dawno temu kupiłem używany kluczyk od rocznika '99 i kilka tygodni temu mój z '01 zgubił gumkę,więc zamieniałem obudowy. O ile ze starszego grot wyszedł bez problemów, to w moim oryginalnym musiałem wyrwać i oczyścić z plastiku-najwyraźniej był klejony.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 20:19   

Też wymieniałem obudowę do zapasowego (drugiego) kluczyka, który został przejechany przez Ciężarówkę.
Całe szczęście że tylko odpadł przycisk otwierania, ten wlutowany w płytkę.
Obudowa, wiadomo rozpadła się.

Obudowa z tej aukcji jest jak najbardziej ok.
Wymieniłem dwa przyciski, teraz lekko się wciskają niż te oryginalne.

A co do grota metal jest włożony w taki plastik zabezpieczony tym klinem (też plastikowym) i tak na ciasno włożony w obudowę pilota.
Ale większość ludzi, przykleja to łączenie na Kropelkę.
Ta obudowa jest dosyć szczelna, nawet bez włożonego grotu.

Ja też mam przyklejone..
Na kropelkę chwyciłem również tą kostkę immo bo wydawała mi się troszkę luźna w tej nowej obudowie...
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
-GEMELLO- 



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 20:39   

czort napisał/a:
Na kropelkę chwyciłem również tą kostkę immo bo wydawała mi się troszkę luźna w tej nowej obudowie...
Nie polecam wklejania transponderów w obudowy pilotów - w razie co będzie problem z jego ponownym wydobyciem z obudowy jak by była potrzeba - np. ponownie kluczyk został by przejechany przez ciężarówkę:) Transponder jak jest luźny, to lepiej go wkleić na taśmę lub ewentualnie plastelinę :) ale nie na kropelkę lub podobny klej. Grot zgadza się, można wkleić bo i tak w razie co się go wydobędzie.
Tak czy siak, jak ktoś się przymierza do wymiany obudowy, to najlepiej szukać z wymiennym grotem.
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 20:55   

-GEMELLO- napisał/a:
Nie polecam wklejania transponderów w obudowy pilotów

Ja również nie polecam.
Tylko akurat u mnie jest tak przyłapane,
że delikatne podważenie odpuści klej..
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
arczi220 
Klubowicz





Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 395
Skąd: Radlin



Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:47   

Na pewno nie wkleję transpondera np..na superglu :) kropelka silikonu i tez będzie się trzymał (znalazłem na innym forum)dobre zastosowanie.Jak dostane zamówiona obudowę to dam znać jak mi poszło ;)
_________________
--------------------------------------------------------------------
Jest MG TF Xpover gray - srebrna strzała
Jest i Rover75 -złota strzała
 
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 22:25   

Cześć, czy w tych obudowach z allegro można wyciągnąć grot z tego plastiku (zaznaczony na zdjęciu) i zamocować tam oryginalny?

Niestety miałem wtopiony grot w oryginalnej obudowie i mam sam grot metalowy + elektronika z pilota.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 10:55   

Jak kupisz obudowę z takim grotem jak na 2 zdjęciu to będzie można go wyjąć ale twój grot jest nie dopasowany do tej obudowy bo nie ma tego plastiku który się klinuje w otworze masz 2 opcję albo dorobić sobie nowy grot co pewnie nie będzie drogie albo w zatopić stary grot w nowej obudowie na jakimś kleju 2 składnikowym :-)
_________________
:pisze:
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 11:56   

Pytanie czy ten plastik z drugiego zdjęcia można zdjąć i nałożyć na oryginalny grot?
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 15:23   

Oczywiście że nie to jest jakoś wtopione
_________________
:pisze:
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 13, 2019 20:48   

dexter77 napisał/a:
Pytanie czy ten plastik z drugiego zdjęcia można zdjąć i nałożyć na oryginalny grot?


Da się :mrgreen:

Musisz wybić ostrożnie zabezpieczenie i zamontować na starym grocie.
Nic nie jest wtopione już to robiłem .
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 21:25   

Też mi się wydaje, że jednak się da, zamówiłem w ciemno dam znać jak dojdzie :)
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 19:34   

Można spokojnie ten plastik przełożyć, tak jak kolega wyżej napisał, trzeba tylko zabezpieczenie wyjąć :)
 
 
columbus73 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sro Kwi 17, 2019 19:43   

Trzeba wyciagnąc ten sworzeń sprężynowy z grota , przełożyc ten plastik i ponownie włożyć sworzeń . Potem wcisnąć grot do obudowy .
_________________
Aby nasze życie było twórcze, musimy pozbyć się lęku przed popełnieniem błędu
Krzysztof 605059876
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 12:55   

Ok, obudowa dotarła.

Potwierdzam - można bez problemu przełożyć sam grot, jak i pozostałe elementy do obudowy :)
Zdjęcie przed i po, jak z salonu :)

Mam jeszcze jedno pytanie, w oryginalnej obudowie była taka kostka jak na zdjęciu, w jednym zestawie jej nie mam (musiała zostać zgubiona) i auto nie odpala bez tej kostki w obudowie. W takim układzie drugim kompletem mogę tylko otwierać dzrzwi :)

Czy to jakiś czujnik, chip immobilizera? Czy można to nabyć, czy też ta część jest indywidualnie skonfugurowana z autem?
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 13:41   

dexter77 napisał/a:
Czy to jakiś czujnik, chip immobilizera? Czy można to nabyć, czy też ta część jest indywidualnie skonfugurowana z autem?

Tak to jest pestka immo - bez tego nie odpalisz.
Nowa kosztuje okolo 20 PLN - dopisanie 100 PLN.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 14:47   

Czy ktoś się orientuje, gdzie można to zrobić w Poznaniu / okolicy? Lub zdalnie bez konieczności wysyłania dobrego kompletu?:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Obudowa/korpus/panel do uszkodzonego kluczyka.
rado Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Lip 06, 2010 16:02
sysekp
Brak nowych postów [R75] Nowa obudowa termostatu i problemy z chlodzeniem
MateuszS Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Kwi 26, 2017 13:15
AdaskoC
Brak nowych postów [75] Topiąca się obudowa
Sejmen Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 06, 2016 08:10
Sejmen
Brak nowych postów [R75] Obudowa klucza
alena Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 29, 2009 15:14
KILLERMGZT190
Brak nowych postów [R75] obudowa termostatu
rAfAl86_6A Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 21, 2015 15:09
prebenny



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink