Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75 ]brak wstecznego biegu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75 ]brak wstecznego biegu
Autor Wiadomość
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 21:49   [r75 ]brak wstecznego biegu
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam
kupiłem 75tke i cieszyłem się dwa dni przejechałem 300 km i tu zonk prosze napiszcie cos bo nie zasne wywalilo płyn i leje się gdzieś między kołami tzn nie z chłodnicy ,oraz stracił się bieg wsteczny tzn na prostej drodze lekko sie porusza ale na gaz nie raguje przy zmianie czuć że przerzuca . Do przodu wszystko ok, napiszcie plis bo jutro niedziela a do pn daleko z góry dzieki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 20, 2013 21:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 22:20   

napisz czy masz manual czy automat
 
 
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 22:22   

automat
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 22:33   

Taśma biegu wstecznego pewnie.
Skrzynia do wyjęcia.
Poluzuje się jedna śrubka i stoisz.
 
 
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 22:38   

wszystko rozumie ale dlaczego przestał działac wsteczny zaraz po wycieku płynu chłodniczego a poza tym auto na prostej drodze przesuwa się do tyłu a do przodu zmienia płynnie biegi, czy może to być jeszcze coś innego?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 07:18   

ściągnij pokrywę silnika i zobacz czy jest płyn na bloku miedzy głowicami w miejscu osadzenia termostatu pod kolektorem, jak jest, to trzeba ściągnąć kolektor i wymienić termostat i rurki bo pewnie tam jest nieszczelność.Po naprawie chłodzenia sprawdź skrzynię , jeśli dalej nie będzie R , to mogła zerwać się taśma ( zgrzew zaczepu ) hamulca biegu wstecznego.
misze, czy to jest to auto za 9 tyś. przeróbka z anglika z gazem po 220 kkm ?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 08:42   

Witam,
Tak:) kupiłem roverka przerobionego z anglika i niestety cieszyłem się nim tylko 2 dni ......

[ Dodano: Nie Lip 21, 2013 08:42 ]
bylem paczyć i faktycznie płyn jest w okolicach kolektora mam nadzieje ze to nie koniec tego pieknego wozu jutro jade do mechanika bede go zalewał wodą co chwile żeby go nie przegrzać jestem z bielska a mechanik w kozach mam nadzieje że dojade ........pozdrawiam
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 13:03   

zalej go i dobrze odpowietrz (opis jest na forum jak to się robi w kV6) nawet 2 lub 3 razy ,włącz p.7 na komputerze i obserwuj temperaturę a zrobisz drugie 300 km .Awaria była pewnie już dawno tylko sprzedający nie chciał inwestować.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 13:27   

A czy mogę dolać wody normalnie przez korek chłodnicy i jechać do mechanika jednocześnie kontrolując temperature bo sprawa mnie przerasta:( a tak wogóle to mieszkam na osiedlu. Dziękuje za pomoc przynajmniej będę wiedział jak mam rozmawiać z mechanikiem. Jaki może być koszt naprawy takiej usterki?

[ Dodano: Nie Lip 21, 2013 13:27 ]
Zapomniałem dodać iż płyn (woda) wycieka między kołami po chwili od zapalenia moje auto nie posiada komputera nie rozumiem o co chodzi z tym p7
dzięki
 
 
domel101 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 479
Skąd: prudnik

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 21, 2013 20:00   

misze napisał/a:
moje auto nie posiada komputera

posiada, tylko nie ma sterowania w manetce tylko trzeba go potraktować tak jak w opisie w tym linku
http://forum.roverki.eu/v...diagnostyka+obc
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 20:05   

wlej wodę przez korek zbiorniczka przy chłodnicy , ściągnij wcześniej cienki przewód z rurki nad kolankiem u góry chłodnicy z lewej strony, odkręć odpowietrznik na grubym wężu przy przepustnicy i lej bardzo powoli wodę do czasu wypłynięcia wody z odpowietrznika, wtedy go zakręć, jak wypłynie z rurki nad kolankiem to załóż węża. Dobrze jest wcześniej odkręcić zbiorniczek i unieść go do góry.Instrukcja jest na forum. Masz tzw. komputer diagnostyczny który uruchamia się przyciskiem na zgarach do kasowania dziennych przebiegów.
odpowietrzanie http://forum.roverki.eu/v...p=442820#442820
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:15   

zwiozłem rano auto do mechanika okazało się że pękł wąż łączący chłodnicę z blokiem właśnie sprowadzam weża z allegro ale martwi mnie fakt iż mechanik powiedział mi że nie ma to powiązania z brakiem wstecznego biegu(silnik to silnik skrzynia to skrzynia), powiedział że płyn zalał sterowanie skrzyni i nie jest dobrze, proszę napiszcie co o tym myślec straszył kosztowną naprawą skrzyni.
z góry dzięki
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 17:15   

pewnie pękł przewód z odpowietrznikiem w miejscu gdzie on się znajduje.Na forum są opisane rozwiązania tego problemu np. wstawienie w miejscu pęknięcia kawałka rurki z otworem i wspawaną nakrętką i śrubą by można było odpowietrzać.Jak inny przewód to wstawić rurkę i skręcić opaskami .Wszystko może wrócić do normy po wysuszeniu , płyn nie może się wlać do sterownika elektrozaworów bo pokrywa jest na uszczelce a moduł sterujący jest w kabinie , jedynie mogło zalać wtyczki na skrzyni które wystarczy rozpiąć i wysuszyć.Wyciągnij na noc bezpiecznik nr 4 w skrzynce pod maską.Oczywiście mógł być zbieg okoliczności , że równocześnie pękł wąż i zerwała się taśma w skrzyni i wtedy do jej wymiany trzeba rozbierać skrzynię.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
misze 



Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9



Wysłany: Wto Lip 23, 2013 20:41   

pęknięty był przewód łączący chłodnice z blokiem silnika górny na kolanie tam już była robiona zmota tak więc kupiłem orginał na allegro jutro przyjdzie prosto do mechanika mam nadzieje ze po nalaniu i odpowietrzeniu będzie wsteczny jak juz wspominałem przy przerzuceniu z drive na r czuje sie ze bieg wchodzi a na prostej drodze nawet lekko sie toczy do tyłu ,gdzieś wyczytałem że po wycieku płynu trzeba dolać oleju do skrzyni niewiem czy tak jest w tym wypadku najgorsze ze mechanicy zajmujący się moim wozem sprawiają wrażenie że wiedzą oco kaman ale nic konkretnego nie mówią i pewnie gdybym miał czas i miejsce sam bym rozwiązał problem w oparciu o wasze wskazówki ,za które wielkie dzieki :cool:

[ Dodano: Wto Lip 23, 2013 20:41 ]
SeniorA, witam jezeli moge zając chwilke to prosze o rade sprawa sie nie zakończyła mianowicie osuszenie nic nie dało wstecznego nie ma a wyciek płynu chłodniczego to podobno zbiek okolicznośći [wąż wymieniłem ] co do skrzyni to mechanik rozłozył rence mówi że skrzynia jest zepsuta mam jeszcze pomysł może filterek jest zabrudzony jeżeli takowy jest podobno olej jest ok sam niewiem dzwoniłem jeszcze do firmy zajmującej się automatami i od 2500 do 5 tyś ze to ta taśma od r na to mnie nie stać chyba musze kupić skrzynie u handlarza za tysiaka sam niewiem niezła mina z tym ........
 
 
pioracz 




Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 28
Skąd: Biskupiec

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 03, 2019 10:26   [R75] brak biegu wstecznego

odgrzewam temat,
co moze być przyczyną braku wstecznego w manualu? biegi 1-5 OK bez najmniejszego problemu, natomiast wsteczny praktycznie nie istnieje, tylko jeden wielki zgrzyt

[ Dodano: Wto Gru 03, 2019 10:26 ]
dzięki wszystkim za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Brak wstecznego biegu w automacie
robert26 Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Sty 31, 2010 10:48
dukat11
Brak nowych postów [R75] Brak wstecznego biegu - skrzynia AUTOMAT
broken01 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lis 03, 2015 20:17
broken01
Brak nowych postów [R75] Czujnik biegu wstecznego
Jolcia Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 02, 2008 16:55
PHJOWI
Brak nowych postów [r75] brak wstecznego automat
jesaj Rover serii 75, MG ZT 21 Pią Sty 29, 2016 10:04
jesaj
Brak nowych postów [R75] Brak światła wstecznego
Black_Eryk Rover serii 75, MG ZT 20 Sro Lis 01, 2017 10:38
Sutber



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink