Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45 mg zs ] Prośba o pomoc posiadaczy climatronic !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45 mg zs ] Prośba o pomoc posiadaczy climatronic !
Autor Wiadomość
stalker95 



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 11



Wysłany: Czw Lip 18, 2013 23:09   [Rover 45 mg zs ] Prośba o pomoc posiadaczy climatronic !
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2004

Witam, bardzo proszę posiadaczy poliftowego mg zs z climatronic o pomoc ;] Mianowicie chodzi o rozmieszczenie silniczków klimatyzacji. Musze je zamontować a nie mam pojęcia w jakich dokładnie miejscach mają się one znajdować. Mam dwa silniczki zamontowane na jednej plastikowej obudowie. W nogach kierowcy po prawej stronie znajduje się główne sterowanie klapkami wentylacji. Bardzo prosił bym o zdjęcia jak powinno to wyglądać z zamontowanymi silniczkami. Poniżej zamieszczam linki silniczków oraz miejsca sterowania o które mi chodzi.

Pozdrawiam i czekam na pomoc. Pozdrawiam

http://imageshack.us/a/img826/2871/5to4.jpg

http://imageshack.us/a/img547/5862/nrgp.jpg
Ostatnio zmieniony przez stalker95 Sob Lip 20, 2013 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 18, 2013 23:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 00:23   

Na drugiej fotce po lewej stronie jest "jeż" - sterownik. Znajduje się on na obudowie wentylatora, w miejscu rezystora dmuchawy. Po zdjęciu schowka wszystko widać.
 
 
stalker95 



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 11



  Wysłany: Pią Lip 19, 2013 01:58   

Dzięki za szybką odpowiedz. O ile dobrze rozumiem wykręcam i wywalam ten rezystor i wkładam tu jeża.
Jakimś cudem udało mi się zamontować silniczki w miejscu głównego sterowania kanałami. Jednak za nic nie dojdę w jaki sposób one mają nimi sterować. Cięgna silniczków w żaden sposób nie pasują. Czy do tych silniczków podczepia się linkę czy jakiś pręcik. Wciąż bardzo proszę o zdjęcia tego miejsca w MG ZS. Oba cięgna silniczków są pionowo, a jeden z nich musi być wykorzystany do klapy regulującej temeperature która jest poziomo -_-. Bez zdjęć i podpowiedzi nic nie zdziałam
 
 
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Pią Lip 19, 2013 14:00   

Witam za dużo nie pomogę bo nigdy z tym nie grzebałem ale fotkę mogę zarzucić :) i sorki że bokiem :P
 
 
stalker95 



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 11



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 23:15   

Super, w końcu znalazłem kogoś z mg zs. Wielkie dzięki. Wczoraj w nocy się męczyłem i udalo mi się zamontować te silniczki. Już teraz wiem jak ma iść ten drut od cięgna. Jednak bardzo bym prosił o jeszczę jedno zdjęcie. Mianowicie jak widać na zdjęciu jeden z tych silniczków steruje tą główną blaszką która rozdziela wszystkie kanały. Jednak niżej od dołu jest sterowanie temperaturą, która regulowana jest przez drugi silniczek. Mógłbyś uchwycić na zdjęciu jak jest to rozwiązane ?
Załączam obrazek przedstawiający o co mi chodzi ;]

[ Dodano: Sob Lip 20, 2013 23:15 ]
Przeglądałem forum i wszedłem w temat o instrukcji do klimatyzacji rovera 45. Ktoś wstawił zdjęcia instrukcji a ja dowiedziałem się że climatronic w roverze i mg zs jest identyczny :P Dlatego bardzo proszę posiadaczy rovera 45 o zdjęcie miejsca w którym silniczek odpowiedzialny za temperature steruje klapką. Z góry dziękuję
 
 
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Sro Lip 24, 2013 10:11   

Sorki nie było mnie przez jakiś czas dzisiaj postaram się zrobić fotkę... masz foteczki w razie prośby o inne ujecie to pisz :)
 
 
stalker95 



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 11



  Wysłany: Sro Lip 24, 2013 14:34   

Wieelkie dzięki o to właśnie mi chodziło ;] . Czy mógłbyś jeszcze zerknąć skąd idą przewody do tych silniczków ? Czy z konsoli środkowej czy z puszki bezpieczników obok kierownicy. Pozdrawiam i z góry dziękuje ;
 
 
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:56   

Idą w kierunku konsoli środkowej, dokładnie nie widać gdzie są podłączone (mało miejsca i ciężko zerknąć) ale bezpieczniki odpadają napewno...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 45] Awaria sprzęgła-prośba o pomoc!
MagiccC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lip 06, 2012 00:02
kuba227d
Brak nowych postów [Rover 400] prośba o pomoc silniczek wycieraczek przód
grubman Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Maj 31, 2013 09:33
grubman
Brak nowych postów [rover 45/ MG ZS]Climatronic parę ptań
stalker95 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lip 26, 2013 18:31
stalker95
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Prośba o pomoc w doborze felg
skydragon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lis 02, 2012 06:33
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink