Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Strumienica
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Strumienica
Autor Wiadomość
waldekwrc 




Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 19



Wysłany: Pią Cze 07, 2013 23:55   [MGF] Strumienica
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam,ostatnio wymieniłem katalizator na strumienice i różnica jest bardzo widoczna :mrgreen: ,polecam taki zabieg.Różnica naprawdę odczuwalna :o
poprawiło się przyspieszenie i kręci cię do końca.Musiałem to zrobić bo mój tłumik końcowy całkiem się posypał,przy wymianie na nowy nie było możliwe odkręcenie starego katalizatora ,więc zamiast katalizatora kupiłem strumienice.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 07, 2013 23:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek001 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 55



Wysłany: Sob Cze 08, 2013 19:22   

Miałeś widocznie zapchany katalizator. Bez zmiany oprogramowania komputera, przebudowy dolotu i wydechu nic się nie zmieni. Mój też się kręci bez problemu do odcinki, także żadne osiągnięcie.
 
 
fighter 



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: Polska



Wysłany: Pon Cze 10, 2013 13:08   

A jak brzmienie samochodu? Aktualnie mam zamontowany stożek, chodzi bardzo cicho i przyjemnie, a po przekroczeniu pewnego pułapu obrotów zaczyna naprawdę pięknie ryczeć. Po zmianie katalizatora na strumienicę nie ma "wiochy" ? :) zastanawiałem się nad taką zmianą. pozdrawiam
 
 
waldekwrc 




Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 19



Wysłany: Pon Cze 10, 2013 17:40   [MGF] Strumienica

No właśnie to dziwne bo ja też mam stożek i teraz jest ciszej,dziwne.Brzmienie jest w sam raz cicho na niskich obrotach ,koło 4tyś ładnie warczy tak bez przesady.Może miałem zapchany katalizator może nie,wiem jedno ,teraz jest naprawdę odczuwalna różnica,szczególnie na dolnych obrotach.
 
 
Tomek001 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 55



Wysłany: Czw Cze 13, 2013 14:37   

W takim jedyna możliwość jeśli rzeczywiście czuć różnicę to zapchany katalizator. Profesjonalne tłumiki np. firmy Akrapović zamontowane w samochodach z mocą 200+ dają przyrost rzędu 4-5KM. To jest moc której nie odczujesz.

Ja miałem kiedyś Mercedesa W190. Dziura w przednim tłumiku była wielkości orzecha włoskiego. Po wymienieniu tłumika miałem wrażenie, że auto osłabło, przestało się zbierać i w ogóle gorzej jechać. Wszystko przez wrażenie słuchowe. Pomiar stoperem dał dokładnie takie same czasy jak z dziurą. Także nikt nie przekona mnie do żadnych strumienic, wydechów sportowych czy innych cudów wianków, bo siedzę w tym trochę i wiem, że ciężko jest osiągnąć jakikolwiek rozsądny przyrost mocy. Najtaniej i najprościej (głównie też moc słyszalna niestety) to filtr stożkowy. Ale nie jakieś gówno z marketu, tylko coś porządnego np. BMC CDA.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 16:12   

Stożek też mało co daje, i trzeba robić cały dolot, bo wstawienie go w komorze to pomyłka...
 
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Czw Cze 13, 2013 17:27   

Z doświadczenia zauważyłem że strumienica pogarsza pracę silnika a nie polepsza chyba że na psychikę .
 
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 29, 2013 13:10   

W takim razie jaki zabieg polecacie w przypadku rozsypanego katalizatora? (Dzwoni na wolnych obrotach jak nienormalny).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
waldekwrc 




Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 19



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 11:30   [MGF] Strumienica

Gdy mi się posypał katalizator kupiłem strumienice chyba za 60 złotych ,i działa bez z problemu.Katalizator jest za drogi do tego auta,pogieło ich z ceną.Szkoda sianka,pewnie zaraz coś innego się popsuje to lepiej zostawić pieniądze na nastepne naprawy. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink