Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Problemy z obrotomierzem i wskaźnikiem temperatury
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Sro Maj 15, 2013 11:55
[MG ZT] Problemy z obrotomierzem i wskaźnikiem temperatury
Autor Wiadomość
saiien 




Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 11



  Wysłany: Wto Maj 14, 2013 18:27   [MG ZT] Problemy z obrotomierzem i wskaźnikiem temperatury
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam,
potrzebuję pomocy, posiadam MG ZT-T 2.5 benzyna, od 1,5 roku. Wszystko do tej pory było w porządku, aż do teraz. W jednej chwili przestały działać wskaźnik obrotomierza i wskaźnik temperatury. Ponadto przestało działać również ogrzewanie tylnej szyby.
Co zauważyłem w przeciągu tygodnia od tego zdarzenia, klima nie działa poprawnie, tzn. nie chłodzi. Jutro jadę na odgrzybienie i naładowanie klimy, dowiem się przy okazji, czy coś nie tak z klimą.
Kolejna rzecz, czujnik przy wskaźniki temperatury, przy włączeniu zapłonu zapala się na czerwono i gaśnie, tzn., że testuje chłodzenie poprawnie.
Jeszcze jedna ciekawa rzecz, przy włączeniu zapłonu, mimo że samochód nie był odpalany wcześniej, załącza się wentylator. Kiedyś miałem takie coś w Lagunie, elektryk to wówczas nazwał: wejście w tryb awaryjne chłodzenia. W Lagunie wówczas miałem walnięty czujnik temperatury.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystkie są ok, zarówno te pod maską, jak i te po stronie pasażera pod deską rozdzielczą.
Liczę na Waszą pomoc. Proszę o informację, czy ktoś już z czymś takim się spotkał. Wszystkie wiadomości będą dla mnie pożyteczne. Dzięki z góry :-)
Ostatnio zmieniony przez saiien Wto Maj 14, 2013 22:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 14, 2013 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 15, 2013 22:35   

Ja mam podobny przypadek, a może nawet identyczny. Od czasu do czasu przestaje działać obrotomierz, wskaźnik temperatury i podgrzewanie tylnej szyby. Dodatkowo na wyświetlaczu komputera pojawia mi się symbol trakcji.
Ten "błąd" najczęściej pojawia się u mnie zimą. Czasem trwa to kilka minut, czasem godzin, a miałem tez przypadek ze nie działało tak przez kilka dni.
 
 
saiien 




Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 11



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 20:13   [MG ZT] Problemy z obrotomierzem i wskaźnikiem temperatury

Objawy mamy podobne, tyle że u mnie to trwa od 2 tygodni i nic się nie zmienia.
Ponadto nie pali się u mnie kontrolka trakcji, choć nie wiem jaki ma to wpływ na całą usterkę.
Najgorsze jest to, że wentylator cały czas pracuje, jest w trybie awaryjnym. Nie mogę robić dłuższych tras, bo zajadę silniczek.

Dzisiaj miałem auto u elektryka. Przeleciał pół auta, sprawdził czujnik temperatury, podłączył drugi licznik i nic nie wykrył. Czujnik jest ok. Wskaźnik również. Przyczyna jest w sterowaniu, komputerze lub instalacji.

Czy jest ktoś w okolicach Zielonej Góry, który jest w stanie podjąć się naprawy?
Może jest ktoś kto posiada komputer żeby podłączyć auto i sprawdzić co jest nie tak w nim.
Czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje.
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 20:24   

Kurcze u mnie już dawno ten błąd się nie pojawiał ale przy najbliższej okazji - o ile taka będzie, sprawdzę jak jest z wentylatorem podczas tej akcji.
A Ty saiien informuj jeśli ruszysz coś z tematem ;)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 20:35   

saiien, zapoznaj się z następującym tematem http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84256 bo tu problem podobny rozwiązano.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
saiien 




Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 11



Wysłany: Czw Sie 15, 2013 12:28   

Rozwiązaniem usterki okazał się przetarty przewód pomiędzy komputerem, a licznikiem. Zwarcie na kablu powodowało awarię zarówno podgrzewania tylnej szyby, klimatyzacji oraz braku wskazań temperatury płynu chłodzącego oraz obrotomierza.
Po podłączeniu się do komputera oraz licznika, wszystko wskazywało na błąd komunikacji pomiędzy urządzeniami. Diagnoza: uszkodzony przewód. Najtrudniejsze było zlokalizowanie miejsca. Okazało się, że przewód był przetarty pod lewym nadkolem.
Jeżeli ktoś będzie potrzebował namiar na elektronika, który mi pomógł proszę pisać (lokalizacja: Zielona Góra).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] problemy z utrzymaniem temperatury silnika
roadking Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Kwi 04, 2012 17:39
dukat11
Brak nowych postów [R75] problem z obrotomierzem
pawelin2501 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Lut 27, 2015 01:05
MaReK
Brak nowych postów [R75] Czy coś nie tak z wskaźnikiem paliwa?
Barthas Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 22, 2009 09:34
sknerko
Brak nowych postów [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
piotrek78z Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Lut 27, 2012 20:10
dawidoooffff
Brak nowych postów [R75] Problem ze wskaźnikiem paliwa
poti Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Maj 21, 2008 15:51
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink