Forum Klubu ROVERki.pl :: fotoradar ITD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
fotoradar ITD
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 21, 2015 01:04   

Ja nie znalazlem czasu na pisanie z komendantem przez wakacje i zastanawiam sie czy ciagnac to dalej :) W sumie nalezaloby, ale... jakos czasu niedostatki ostatnio :/


oni znalezli czas:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 21, 2015 01:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 12:33   

Sprzeciw się pisze. :)

Musze jeszcze raz przeczytać cały wątek, to Ci pomogę, bo u mnie już poszedł sprzeciw.
Wzór Ci podeślę. :)

Można też zażądać przeniesienia rozprawy do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania, bo jak mama nie była w siedzibie SM, to nie mogła tam popełnić wykroczenia - ojciec ma zdanie Sądu Okręgowego w Radomiu w sprawie miejsca popełnienia tego wykroczenia, bo się Sąd na Woli nie mógł zdecydować, czy wykroczenie jest w miejscu zamieszkania, czy w lokalizacji SM. ;)

A ta data, to dzień, na który była wezwana do SM, czy wtedy kiedy się panu strażnikowi wyciągnęło ze sterty papierów?

Bo u mojego ojca data nie zgadzała się z niczym.

[ Dodano: Wto Sie 25, 2015 12:33 ]
Maniaq, przejrzałem jeszcze raz cały wątek i już Ci wskazałem wszystko co ja bym napisał w sprzeciwie w sprawie Twojej mamy cytując orzeczenie Sądu z Krakowa:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=878032#878032
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 23:56   

Podziekowal. Niestety nie dalem rady zajrzec do tego- praca + proza zycia ;/ , ale musze jutro to zrobic, bo w piatek bede chcial odp wyslac.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 26, 2015 08:25   

Spoko. :) Jak coś, to dzwoń, chętnie pomogę. :)

Ja jutro mam wycieczkę na Kocjana, jeśli sędzia okaże się rozsądny, ale jest szansa.

Otóż, mimo tego, że ojciec wskazał mnie w sprzeciwie jako swojego pełnomocnika, to nie ma to mocy prawnej, bo w sprawach karnych i sprawach o wykroczenia pełnomocnikiem może być tylko adwokat/radca/prokurator (inaczej niż w Kodeksie Cywilnym, gdzie może to być członek najbliższej rodziny), więc teoretycznie nie mogę mieć wglądu.

Co pozytywnie zaskakujące, pani na infolinii Sądu Karnego dla Warszawy Woli okazała się bardzo sympatyczna i pomocna, i gdy powiedziałem, że ojciec wraca z zagranicy na dzień przed sprawą, to powiedziała, ze przygotuje te akta, i zwróci się do sędziego o zgodę, więc jutro rano mam zadzwonić i dowiedzieć się, czy sędzia wyraził zgodę, a jeśli tak, to od razu jadę obejrzeć.

Wreszcie zobaczę 'raport' z fotoradaru, bo z 'wniosku o ukaranie', już wiem, że o fotoradar chodzi, tylko nie wiem o jakie wykroczenie, bo może być też przejazd na 'czerwonym' - to SM Tarczyn, a tam mają i takie, i takie. Podejrzewam, że prędkość i to w przedziale 11-20 km/h, bo jak za niewskazanie była kara 200, to pewnie za prędkość było 100, a za 'czerwone' jest 300 bez gadania.
Zobaczę też, czy jest notatka zgodna z art. 54 par. 7 zgodna z wymogami 38 par. 2 KPwSoW. :)

Ale jest jeszcze coś ciekawszego - chyba sędzia przeczytał akta sprawy, bo po przyjrzeniu się wezwaniu (jest dla ojca nieobowiązkowe) doczytałem, że to będzie nie będzie sprawa o wykroczenie, ale 'posiedzenie w przedmiocie umorzenia postępowania', więc mam wrażenie, że sędzia podjął już decyzję, a posiedzenie musi się odbyć wg procedury, jakby SM miała coś do dodania. :D

No naszym zdaniem, na podstawie samego 'materiału dowodowego' z SM to powinno być umorzone, ale i tak - lepiej późno niż wcale. ;)

Jedyne co smutne, to pewnie, jakby to przeliczyć na czas pracy SM, sędziów, sekretariatów, ojca i mój plus koszty poczty, InPosta itp, to coś co nie miało prawa zaistnieć i przypominało 'Proces' Kafki kosztowało społeczeństwo z 1000 zł. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Sie 26, 2015 18:26   

splodzilem pisma , rzuc porszeokiem ;) po nocy zajrze do tego i zredaguje jeszcze , trafilem na b fajna analize wrzuca dla wszystkich do poczytania

http://blog.laurifer.pl/p...re/#comment-205

ciekawa wykladnia, czy przerabiana ? nie wiem :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 26, 2015 19:01   

maniaq, wydaje mi się, że orzeczenie sądu w Krakowie, które Ci wskazałem, to jest dokładnie to samo, tylko tu masz to inaczej, trochę jaśniej i mniej prawniczo, sformułowane. :)

No i dodane jest wyjaśnienie i wskazanie orzeczeń SN co do tego, co jest powszechnie znane jako 'prawo do obrony', czyli, że osoba winna w ramach obrony może kłamać, nawet przed sądem i nie można jej za to ukarać.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 00:15   

http://www.sn.pl/sites/or...KZP%2016-14.pdf

Tu jest pieknie przesledzona sciezka orzekania. Czyli SM ma prawobyc oskarzycielem publicznym* z art 96 par. 3. koniec kropka - " Nadaje uchwale moc zasady prawnej." O_o


* Racja z tym oskarzeniem- wyedytowalem, zeby nie wprowadac w blad.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez maniaq Czw Sie 27, 2015 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 09:14   

Nie 'posiłkowym', tylko 'publicznym'. :)

No właśnie Ci na PW pisałem, że chyba SM mogą być oskarżycielem publicznym, więc ten zarzut nie jest prawdziwy. :)

Za godzinę otwierają Biuro Obsługi Interesanta, to się dowiem, czy się sędzia zgodził, żebym przejrzał akta sprawy ojca.

U Ciebie będzie ten sam problem, bo w sprawie karnej pełnomocnikiem może być tylko adwokat/radca prawny/prokurator, a nie może być członek rodziny bez uprawnień prawniczych (w sprawach cywilnych może).

[ Dodano: Czw Sie 27, 2015 09:14 ]
No niestety - zadzwoniłem do sądu i przepis jest przepisem - jako, że nie jestem adwokatem/radcą prawnym/prokuratorem wskazanym jako pełnomocnik do tej sprawy nie mogę mieć wglądu w akta. :(

Może to pokłosie wyczynów pana Stonogi... ;)

Ale przy okazji okazało się, że dni tygodnia mi się pomyliły i ojciec sprawę ma w środę, więc będzie miał jeszcze poniedziałek i wtorek, jeśli będzie chciał do tych akt zajrzeć, choć wygląda na to (nawet wg 'spisu dowodów' dołączonego do wniosku o ukaranie), że sprawa jest jasna - działania SM są tak dziurawe i niezgodne z prawem (szczególnie z KPwSoW), że nie ma o czym rozmawiać, i sprawa musi skończyć się umorzeniem.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 09:46   

choć w tym jednym aspekcie,pomimo sprzecznych opinii przed tym wyrokiem jest jasność. SM może kierować sprawy do sadu za nie wskazanie.

Ciekawe tylko jak potraktują moja mamę, którą zapytano 10 miesięcy po zdarzeniu :D Bez stosownych pouczeń. Najpierw chciano ukarać mnie.

Nic mnie w tym kraju nie zdziwi O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 28, 2015 09:00   

maniaq, ja bym jeszcze podniósł, że niewskazanie stało się w miejscu zamieszkania i przeniósł sprawę do sądu w Górze Kalwarii. :)
W poniedziałek mogę Ci skan decyzji Sądu z Radomia podrzucić. :D

A co do tego, jak potraktują te 10 miesięcy, to moim zdaniem zależy od tego ile podobnych wyroków (np. te z Wrocławia i Krakowa) sędziemu podrzucisz, żeby go przekonać, że takie jest sensowne orzecznictwo - sędzia też człowiek i raczej sam nie przegląda tysięcy różnych orzeczeń, więc skoro mamy już takie narzędzie jak internet, to warto sędziemu pomóc i wskazać te orzeczenia, które są po naszej myśli. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 28, 2015 12:13   

http://trybunal.gov.pl/ro...przed/art/8457/


http://blog.laurifer.pl/p...-poniesie-kare/

tutaj ciekawie pisze uzytkownik losot :) gosc musi byc prawnikiem, bo ma obcykane zaleznosci pomiedzy kodeksami, wyroki SN i TK :D milo sie czyta, a nie studiuje paragaf po paragrafie ;)

edit - swoje pismo doszlifuje, mialem juz wyslac... ale jeszcze pare art wpadlo ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 28, 2015 13:28   

K3/13 ma się odbyć 30.09.

Zobaczymy, czy się żaden sędzia tym razem nie rozchoruje. :)

A jak ktoś chce walczyć to tu są wygrane sprawy z pełnymi sygnaturami i uzasadnieniami wyroków:
http://bezprawie-mandatow...ane-sprawy.html
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 28, 2015 18:28   

http://orzeczenia.wroclaw..._2013-09-12_001

podrzuce, zeby nie szukac - bezposrednio u żródła :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 12:36   

Ojciec był dziś w sądzie, przejrzał akta, zrobił im zdjęcia i właśnie je przejrzałem.

Oczywiście "zwrotki" z pierwszych pism są nietknięte, a na kopertach jest adnotacja poczty 'nie odebrano w terminie'.

Co najlepsze brakuje notatki zgodnej z art. 54 par. 7 z wykroczenia pierwotnego (przekroczenia prędkości), czyli cała sprawa do śmieci, bo jak zaczęli sprawę o niewskazanie, to już napisali notatkę, choć oczywiście kłamią, bo piszą, że była prawidłowo doręczona, a nie piszą, że tydzień po terminie wezwania.

A no i wreszcie wyjaśnione co to było za wykroczenie - przekroczenie prędkości w Pamiątce 107/70... To u nas chyba rodzinne - nasze auta w nocy nie zauważamy tego ograniczenia do 70 - moje auto rok wcześniej przekroczyło tam prędkość 102/70. ;)

Co ciekawe myślałem, że to kwestia konstrukcji mojego auta, że na zdjęciu twarz jest zasłonięta lusterkiem, ale ojciec ma niższe auto, a zdjęcie wygląda identycznie, czyżby to umyślnie, żeby kierowcy nie wskazywali, tylko płacili? ;)

Co ciekawe w tym przypadku wyrok nakazowy był na dolną granicę mandatu za wykroczenie - za 37 km/h przekroczenia jest 200-300, i 6 punktów, a wyrok był na 200 bez punktów.

maniaq, mam też uzasadnienie Sądu w Grójcu poparte decyzją Sądu Okręgowego w Radomiu, że nie wskazuje się w miejscu zamieszkania, a nie w siedzibie straży (no chyba, że się do nich osobiście wybrałeś), co w przypadku sprawy Twojej mamy może spowodować przeniesienie sprawy do Góry Kalwarii lub Piaseczna, jak sądzę, więc może warto, żebyś to dodał do sprzeciwu. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 11:35   

Podeslij mi porsze na prv uzasadnienie, ja napisalem, ze powinna byc w Piasecznie - w GK nie ma sadu ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 12:29   

Sprawa mojego ojca przesunięta na 28.09 g. 13.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 12:55   

i tak bedziesz chodzil za nimi O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 22:31   

Dzisiaj otrzymałem kolejne pismo od SM (zwykłym listem) w związku z brakiem odpowiedzi na pismo w którym miałem wskazać kierowcę i wezwania osoby odpowiedzialnej do osobistego stawienia się w siedzibie SM w ciągu 7 dni od otrzymania tego listu jako świadka/sprawcy* (jest gwiazdka i odnośnik że "niepotrzebne skreślić" ale nic nie jest skreślone). Co teraz?
A żeby było ciekawie:
Właśnie oglądam nowy odcinek Emila i jest właśnie w Nowogrodzie Bobrzańskim i jest sprawa tego samego samochodu który zrobił mi zdjęcie (tylko w innym miejscu) i okazuje się że ustawiają pojazd nie równolegle do drogi....
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 10:44   

Jak zwykłym, to nie spełnia art. 54 par. 7 KPwSoW - nie mają jak udowodnić, że cokolwiek Ci dostarczyli.

Poprzednie było poleconym? Odebrałeś?
Bo nie pamiętam. :(

Jeśli nie, to będzie identyczna sprawa, jak mojego ojca - powinna zostać umorzona 28.09, jak sędzie wyzdrowieje.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 10:48   

Poprzednie też przyszło zwykłym listem... a to pierwsze przyszło poleconym ale nie zdążyłem odebrać i w dniu jak poszedłem na pocztę w skrzynce był list(zwykły)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów fotoradar
dobryziom Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Lut 25, 2010 14:12
maciej
Brak nowych postów Fotoradar
zagi Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Sie 05, 2019 11:16
Zigg
Brak nowych postów Zdjecie - fotoradar;/
karooo Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Lip 24, 2011 08:28
kruszan
Brak nowych postów Fotoradar magneto
magneto Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Kwi 03, 2009 15:41
magneto
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [PoRD] Fotoradar - jak uniknąć kary ?
Lisus Prawo i ubezpieczenia 11 Nie Paź 24, 2010 23:44
wild_weasel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink