Forum Klubu ROVERki.pl :: fotoradar ITD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
fotoradar ITD
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 00:09   

Zabawna historia....

Jestem wspolwalscicielem 2 aut, i wlascicielem jednego. Przyszlo mi wezewanie do zaplaty mandatu za przerkoczenie predkosci, jednego z aut ktorego jestem wspolwlascicielem. Pismo standard, brak foty, 3 wyjscia:

- ukaraj sie sam , wypelnij druk
- wskaz blizniego,
- nie wskazuj siebie ani blizniego dostaniesz wyzszy bez punktow

:)

Tylko tutaj caly bajer polega na tym, ze w momencie popelnienia wykroczenia bylem kilka tys km od Polski :D Mam pieczatki w paszporcie i kilkunastu swiadkow :D

Teraz zastanawiam sie czy fatygowac sie osobiscie - kolo 24km w jedna strone, czy odpisac, zadzwonic, czy olac pismo.

Szkoda niestety mojego czasu na udowadnianie ze nie jestem weilbladem :/ ale taki mamy kraj :/ nie wiem czemu na mnie przyszlo, skoro jestem drugi w dowodzie, moze po prostu ewidencjionuje w bazie ciulacza punktowego :D

Ktos przerabial temat osobiscie, bo w necie jest sporo, ale czasem sprzecznych informacji?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 06, 2014 00:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Mar 06, 2014 01:11   

maniaq, pismo dostales ty i drugi wspolwlasciciel ? :D
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 07:33   

maniaq, możemy pogadać na spocie, bo ostatnio badam temat. ;)

Polecam:
http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem - gość punktuje z paragrafami ilokrotnie SM lub ITD łamie prawo w jednym takim wezwaniu, rozważa jakie są opcje obrony i daje od razu wzory pism.

Bo wbrew pozorom, to że byłeś za granicą może spowodować wyższy mandat (choć bez punktów) niż gdybyś się przyznał. Jak nie dla Ciebie, to dla współwłaściciela, a jak się uprą, to dla obu właścicieli.

Ale... jest szansa, że po 12.03 w ogóle nie będzie problemu, bo:
http://trybunal.gov.pl/ro...enia-drogowego/

Czytając uzasadnienie zapytania wygląda na to, że sędzia z Lublina się przyłożył i ma poparcie RPO i Prokuratora Generalnego, który walczy z SM od jakiegoś czasu, i jest spora szansa, że TK uwali przepis o wskazywaniu jako niekonstytucyjny:
http://db.trybunal.gov.pl...f&syg=P%2027/13

Z tego co rozumiem, to będzie posiedzenie w pełnym składzie, czyli będzie ostateczne - żadnych odwołań - jeśli uznają przepis za niekonstytucyjny, to sejm będzie musiał go zmienić, a że nie jest to sprawa "życia lub śmierci" ani "załamania się budżetu", to uwalą go pewnie w trybie natychmiastowym.

No, ale oczywiście, to już chyba wiesz z bojów z ubezpieczycielami - żadnego stawiennictwa osobistego - wszystko pocztą, za potwierdzeniem odbioru - kosztuje to 6,20 zł, więc, skoro nie jeździsz samochodem elektrycznym, to jest to mniej niż koszt paliwa, a pismo napiszesz w czasie potrzebnym na przejechanie Puławskiej. ;)
No i masz ślad głupot, które robią. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Czw Mar 06, 2014 11:59   

Dostałem identyczne wezwanie bez fotek w Listopadzie 2012, na temat niby wykroczenia z sierpnia 2012. Te same 3 opcje do wyboru. Odłożyłem list na półkę i czekałem na reakcję ITD... Do dziś reakcji brak...
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 14:39   

7Tomi, to zdaje się, że już masz z głowy.
Ostateczny termin przedawnienia wykroczenia, to o ile pamiętam 1 rok.
Po 180 dniach SM ani ITD nie mogą karać, ale przez następne pół roku mogą skierować sprawę do sądu.
Po roku już nawet sąd nie może ukarać.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 12, 2014 23:46   

Dla mnie to jest kpina i ponury zart, ze do mnie pisza, jako osoby drugiej w dowodzie, do pierwszej nikt nic nie napisal.

Mozna karac za niewinnosc :D

a serio , to 3obieg znam - juz czytalem, ale nie chce sie wdawac w przepychanki prawne, po prostu czekam na wyrok TK :) IMHO powninien byc pozytywny dla kierowcow. Tylko co to zmieni w codziennej praktyce, nie wiem? IMHO dalej beda slac, liczac , ze czesc kierowcow zaplaci nie widzac zdjecia, nie chcac punktow itp itd.

Za kilka dni sie wyjasni ;) Moze uda mi sie o spota zahaczyc tym razem :)

[ Dodano: Sro Mar 12, 2014 23:46 ]
http://3obieg.pl/trybunal...zostac-zwrocone troche pomieszanie z poplataniem... za pozno i zbyt zmeczony jestem by analizowac kazdy zapis... powinny sie jutro pojawic szersze interpretacje.

Pozyjemy zobaczymy ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 13, 2014 08:23   

Tia. Muszę przeczytać, bo przeczytałem tylko sentencję i zrobiło mi się smutno, że żyjemy w kraju, w którym kasę do budżetu ściga się skuteczniej niż morderców - morderca może odmówić zeznań w swojej sprawie, a kierowca nie...

W piątek albo sobotę muszę odebrać wezwanie, bo JUŻ PO 5 miesiącach SM Tarczyn udało się ustalić na podstawie informacji z firmy leasingowej i KRS on-line kto jest prezesem spółki, w której pracuję, a jak już zaczęli bezprawnie grozić prezesowi to sam się wskazałem jako osoba, której udostępniono samochód do użytkowania, za 12 dni mija 180 na wystawienie mandatu, więc SM Tarczyn ma teraz straszną potrzebę wykazania się. ;)

Ciekaw jestem, tylko czy przysłali quiz, czy od razu mandat uznając bezprawnie, że przyznanie się do bycia użytkownikiem = byciu kierowcą. ;)

A 5 miesięcy jest o tyle magiczne, że na wystawienie mandatu jest 180 dni, a potem jest drugie pół roku na postępowanie sądowe, ale to już zdaje się mniejsza kasa dla SM.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 13, 2014 12:28   

Narazie w sprawie swojego pisma robie wielkie NIC....

IMHO sprawa jak zwykle nie jest wyjasniona, tylko pogmatwana, bo jesli wezwanie "quiz", jak nazywaja wezwanie z kilkoma opcjami, jest bezprawne, to w mojej sytuacji nie musze nic robic.

Jesli odmowa ma byc karalna, to bede musial ZGODNIE z prawda odpowiedziec, ze nie mam pojecia, kto poruszal sie pojazdem w konkretnym dniu, gdyz nie bylo mnie w kraju, a do auta mialo dostep kilka osob. Tylko nie wiem, czy to SM bedzie dalej drazyc temat po takim wezwaniu, ktore wedlug osoby z 3obiegu TK zakwestionowal je jako bezprawne i na podstawie ktorego nie moze SM wymagac ode mnie wskzania sprawcy, a poza tym tylko Policja ma prawo kierowac sprawy do sadu.

Wyrok tylko uznaje ze karanie za niewskazanie jest OK, co dla mnie absurd, bo trynkiewicz moze odpowiedziec, ze nie bedzie nic mowil i to jest ok, a kierowca auta musi odpowiedziec i wskazac osobe, ktora kiedys kierowala pojazdem O_o absurd. Karkolomna konstrukcja prawna, ale TK ja przyklepal, moze ktos po prawie czy z sadownictwa moze to szerzej skomentowac ?

Bo dla mnie wyglada tak na dzis dzien
wezwanie do wskazania i karanie za nie wskazanie ---> jest prawne
samo wezwanie do wskazania z kilkoma opcjami ----> bezprawne, bo to funkcjonariusz musi miec pewnosc kto popelnil wykroczenie
traktowanie tego pisma jako mandat bylo naduzyciem i kolejnym bledem sluzb.----> bezprawne
tylko Policja moze kierowc sprawy do sadu o ukaranie ----> SM nie moze tego zrobic

wnioski, ze zmienia pismo i beda mogli dalej karac za nie wskazanie sprawyc wykroczenia O_o

Mnie to dotyczy jako osoby poszkodowanej, bo jako wspolwlasciciela, na 100% nie popelnilem tego wykroczenia, wiec tym bardziej irytuje, ze chca cos ode mnie jak mnie w kraju nei bylo, a innego wspolwlasciciela nawet nikt nie zapytal.

Nie jestem za unikaniem kary, bo jak mozna poczytac gosc wycieczke nad moze zakonczyl z 9 pstrykami i 3600 pln, wiec z przepisami to on nie jechal od poczatku do konca ! wiec nalealo mu sie. ALE ! nie moze panstwo nieprzestrzegac prawa !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bidi 




Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Czw Mar 13, 2014 17:10   

rozmawiałem ze znajomym co pracuje w straży miejskiej i mi powiedział tyle ze zdjęcia od ITD olewać , nie płacić nic itd bo oni nie mogą kierować spraw do sądu , jedynie straż miejska może:) a jak jest na prawdę to nie wiem :) mówię co dowiedziałem się:)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 13, 2014 18:02   

Z tego co wiem, to ITD i SM mają dokładnie te same prawa, a raczej ich nie mają. ;)

Problem w tym, że w "Polsce gminnej" szef straży "chodzi na piwo" z prezesem sądu i burmistrzem, a że prawo jest niejasne i zagmatwane, to wspólnie działają dla "ratowania budżetu gminy", więc bardzo często jest tak, że mimo działań, na które nie ma umocowania prawnego, to dopiero w drugiej instancji można próbować się wybronić. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Mar 14, 2014 11:46   

Bidi, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze nasze sluzby same nie wiedza co moga a co nie, bo wszedzie gdzie czytam, to wlasnie tylko Policja moze kierowac do sadu ;)

czekam na nieco szersze opracowania i interpretacje tego co TK orzekl.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:49   

http://www.tvn24.pl/rewol...i,407997,s.html
Przynajmniej tyle:
"Trybunał stwierdził, że nie ma podstaw prawnych adresowanie do właściciela lub posiadacza pojazdu przez uprawniony organ alternatywnego żądania wskazania, komu został powierzony pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie albo przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie drogowe", czyli rozumiem, że takie wezwanie można wyrzucić, bo nie ma podstawy prawnej i uznała to instytucja od której decyzji nie ma odwołania.

Mam jeszcze jedną zagwozdkę - co myśleć o "urzędowym piśmie", na którym pieczątka i podpis są na pewno jedynie wydrukiem, a na moje oko kserem z wydruku na marnej drukarce!!!

No $#%$%&^ kpina z obywatela.

[ Dodano: Sob Mar 15, 2014 14:00 ]
No i wreszcie doczytałem to (Sa Najwyższy, grudzień 2013):
http://www.sn.pl/Sites/or...KK%20431-13.pdf

SM nie ma praw oskarżyciela publicznego - czytaj nie może iść do sądu ze sprawą o niewskazanie kierującego (to samo przez analogię dotyczy GITD, bo obu instytucji dotyczą identyczne przepisy).

Jedyną metodą ukarania za niewskazanie kierującego/użytkownika jest przekazanie sprawy Policji, co się SM nie opłaca, bo zajmuje czas, w którym można golić innych jeleni. ;)

Od wielu lat wiadomo, że to prawo jest dziurawe jak ser szwajcarski, a nikt nie podejmuje próby naprawienia, tylko kolejne SM/SG/GITD stosują coraz bardziej karkołomne interpretacje. interpretacji. :(

I nie dyskutuję, czy fotoradary są dobre, czy złe - uważam, że ustawione przy szkołach, przedszkolach, czy na ruchliwych skrzyżowaniach spełniają swoją rolę w 100%, ale noż kurcze...
Jak karać za łamanie prawa to zgodnie z tym prawem.

[ Dodano: Sro Mar 19, 2014 10:15 ]
I ciąg dalszy:
http://moto.onet.pl/rapor...do-zwrotu/nht18
I to będzie dopiero jajo, jak będą musieli zwracać za ostatnie kilka lat. ;)

Ale obawiam się, że użyją tego wybiegu, że jak ktoś podpisał/zapłacił to już przepadło, bo sam się przyznał.

Kurde, a Niemcy, jak im wytknęli, że dają Polakom i innym nielegalnie mandaty za brak apteczki (bo Konwencja Wiedeńska wymaga wyposażenia z kraju rejestracji), to natychmiast kazali się zgłosić z mandatami na najbliższy posterunek i oddawali mandaty...

Ech...

[ Dodano: Czw Kwi 24, 2014 10:49 ]
Ratunku!!!

Dziś odebrałem z poczty wezwanie do stawienia się w siedzibie SM w celu udzielania wyjaśnień, bo jestem wpisany jako główny użytkownik auta służbowego.

Wszystko ok, tylko wezwanie jest NA PRZEDWCZORAJ!!! :D :D :D

Czy pomyślenie, że poczta idzie minimum 2 dni, na odbiór poleconego jest 14 dni i należałoby dać osobie wzywanej 7 dni na odpowiedź na piśmie, bo takie jest prawo, przerasta pracowników Straży Miejskiej?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 13:23   

Piekne ... Zacytowac nalezaloby " jem sniadanie na kolacje, to ranonie musze" ;)

To ty tez mozesz byc na przedwczoraj w SM :D

Ja swoje wezwanie olalem, i czekam na dalsza reakcje, bo na 100% nie ja prowadzilem pojazd, skoro bylem za granica :D Tylko dostalem wezwanie quiz, wiec nie wiem co SM ma zamiar zrobic z tymi osobami ktorym wyslala quizy, skoro sa niezgodne z konstytucja. Tak jak u ciebie zapraszaja na wyjasnienie do siebie ? TO teraz ja mam jezdzic i udowadniac, ze nie jestem wielbladem ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 26, 2014 20:35   

Etap quizu, ze zdjęciem bo to SM nie ITD, już był, ale nie udzieliłem odpowiedzi, bo quiz przyszedł po orzeczeniu TK, po 6 miesiącach od wykroczenia, a na zdjęciu twarz kierowcy jest zasłonięta lusterkiem, więc przeszedłem do drugiej rundy.
Już napisałem odpowiedź z prośbą o ponowne wezwanie z odpowiednio wcześniejszym powiadomieniem.
Za miesiąc runda trzecia.

Całe to wezwanie skojarzyło mi się to z doręczaniem przesyłek w książce "Bromba i inni" przez Pciucha listonosza. ;)
http://pl.scribd.com/doc/...j-Bromba-i-Inni

No i właśnie przejrzałem dokładnie wezwanie, bo wcześniej byłem zbyt zafascynowany samym terminem spotkania.
Jest już prawie zgodne z prawem... Prawie...

Jest pouczenie o przysługujących prawach, ale tym razem brakuje pouczenia o odpowiedzialności karnej w przypadku złożenia fałszywych zeznań lub próby skierowania oskarżenia na niewinnego, które z kolei było w quizie, gdzie nie było pouczenia o prawie do odmowy składania wyjaśnień.

[ Dodano: Pon Maj 26, 2014 20:35 ]
U mnie cisza, ale robi się coraz piękniej:
http://www.gazetalubuska....T10%2F140429391

Osoby, które zapłaciły SM/SG za "niewskazanie kierującego" powinny śledzić to sprawę, bo już wiadomo, że takie karanie przez SM/SG jest bezprawne (są wyroku Sądu Najwyższego), a teraz pytanie, czy da się wydusić kasę z gmin, które się bezprawnie wzbogaciły. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 00:13   

Cyrk :) Tylko smuci mnie poniekad to ze mamy tak glupie prawo i tak niewydolny system, ze rodacy nauczeni cwaniakowaniem unikaja placenia mandatow i sa tacy co swiadomie lamia przepisy, bo wiedza, ze sie wybronia jak bedzie trzeba...

A to chyba nie o to chodzilo. Zeby radary staly w odpowiednich miejscach, zeby lapac piratow drogowych.... ESH... sie rozmarzylem ;)

Ja w sprawie pisma co mi przyslali milczalem i brak jakiejkolwiek reakcji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 11:02   

Ciekawie sie robi :D ja chyba skosilem przez jakis czas 3 mandaty z radarkow. Nic do skrzynki mi nawet nie przyszlo a bylo to juz ponad rok temu wiec moge uznac ze mandaty nie wazne?
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 05, 2014 16:00   

Tak, jeśli w ciągu 1 roku od zdarzenia nic nie trafi do sądu, to koniec postępowania.
Jeśli nie wskażesz, to jest 1 rok od dnia przesłuchania.

[ Dodano: Wto Sie 05, 2014 16:00 ]
"Kocham" polskie prawo, ustawodawców i sędziów...

Kolejny zwrot akcji w sprawie fotoradarów:
http://wiadomosci.gazeta....html#BoxWiadTxt

Sąd Najwyższy się mylił, bo oparł się na nieaktualnych przepisach!!!

RATUNKU!!! Ja chcę trochę normalności!!!
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 05, 2014 17:27   

maciej, to czas spakować dobytek i opuścić ten kraj. Granice absurdu są przekraczane tu zbyt często... Też chciałbym się wynieść z tego pierdzielnika
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Sie 06, 2014 14:35   

Padlem o_0 to sie dzieje naprawde ? Myslalem, ze w tej kwestii juz wiekszego burdelu byc nei moze... mylilem sie :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 06, 2014 20:39   

to wasze zdanie, a co ja mam o tym myśleć. Jedyna najważniejniejsza dla mnie pociecha, że za 5 miesięcy kończę aktywność zawodową i po tym okresie nie będę musiał się z tym problemem borykać. Trudno mi cokolwiek komuś udzielać jakiejś porady, przepisy są do d..y. Ja sobię jakoś poradzę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fotoradar
zagi Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Sie 05, 2019 11:16
Zigg
Brak nowych postów fotoradar
dobryziom Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Lut 25, 2010 14:12
maciej
Brak nowych postów Zdjecie - fotoradar;/
karooo Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Lip 24, 2011 08:28
kruszan
Brak nowych postów Fotoradar magneto
magneto Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Kwi 03, 2009 15:41
magneto
Brak nowych postów Fotoradar cykną zdjęcie, ale czy legalnie?
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 9 Wto Sie 13, 2013 08:40
kezmanq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink