Forum Klubu ROVERki.pl :: fotoradar ITD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
fotoradar ITD
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 07, 2014 06:52   

Najgorsze jest to, że nikt nie próbuje podnieść jakości naszego ustawodawstwa i jeden bubel zastępuje się kolejnym. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 07, 2014 06:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 07, 2014 15:54   

Wysatrczy popatrzec i psluchac kto stanowi to prawo :/ Odpowiedz nasuwa sie sama ;(

Zetes... ja naprawde wspolczuje... ostatnio nieco z policja, sadami mialem przyjemnosc i... nie moglbym pracowac w tym bajzlu chocby tydzien :/ Ten beton nie skruszeje, bo kto tam przychodzi godzi sie z takim stanem rzeczy i tak byle do emerytury ...

Sady i policja tylko iluzorycznie sa i chronia obywateli, bo jak sie nie obronisz sam, to na wyrok sadu nie masz co czekac, bo go mozesz nie dozyc :-|
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 07, 2014 16:59   

Też ciekawe:
http://www.gazetalubuska....T16%2F140809655
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 08, 2014 11:24   

Cześć,
tak jak się spodziewałam, otrzymałam liścik od GITD (z weekendu zlotowego :d ). Oczywiście bez fotki. Co Panowie radzicie? Do szuflady? :)
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 08, 2014 12:47   

Ale taki z quizem?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 08, 2014 15:21   

kasjopea, napisz że prowadził kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski :rotfl:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 08, 2014 21:04   

maciej, tak. Trzy opcje do wyboru :) .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Sie 09, 2014 00:33   

Kasjo ja od strzy miejskiej quiz olalem i cisza od lutego. Zastanawia mnie kiedy wyslane to pismo, czy juz po wyroku TK ?

Zot czy zator, choc chyba oba po terminie orzeczenia TK byly, wiec SM i GITD znaja wyrok.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Nie Sie 10, 2014 12:39   

kasjopea napisał/a:
Co Panowie radzicie?

Przestrzegać obowiązujących przepisów i nie popełniać wykroczeń zamiast kombinować, jak uniknąć odpowiedzialności. Taniej zdrowiej i bezpieczniej. :mrgreen:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 11, 2014 09:45   

Piękny kraj. Trybunał Konstytucyjny uznaje, że jest to nielegalne, a służby nadal próbują.
Olać. Przyjdzie następne, albo zginie w tłumie tych, co się dadzą nabrać i zapłacą. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 19, 2014 00:45   

Dzis mialem przemile spotkanie z przedatwicielami komendy stolecznej policji i dowiedzialem sie ze "S8" nie jest jeszcze "S8" jest normalna droga dwujezdniowa, na ktorej obowiazuje 100 km/h.

Moje wykroczenie - predkosc, nie podlegalo zadnej dyskusji mandat przyjalem, ale drazylem temat statusu drogi i wychodzi na to , ze jutro powienienm sie tam wybrac ROWEREM, bo jest to zwykla droga dwu jezdniowa :D pytalem czy te pseudo naklejki, ktore odpadaja na znaku znacza, ze to nie jest droga S8 - pan powiedzial, ze nie , ze jest przekroslona. Malo rozmowny byl, ja sie spieszylem, wiec nie ciagnalem tematu, nic tylko zabrac kamere i pojechac rowerem :D

Mamy autostrady 2 jezdniowe i 140 km/h , a akurat ta trasa jest 3 jezdniowa i jest 100 km/h :D :D

Bareja ;) dobranoc :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 19, 2014 06:56   

To to ja wiem.

Znak końca drogi ekspresowej jest jakieś 800m za węzłem Konotopa w stronę Okęcia, a jak się wjeżdża od Puławskiej, czy innych węzłów po drodze, to znaki drogi ekspresowej są przekreślone.

Podejrzewam, że to jest znów kwestia jakichś odbiorów technicznych, czy problemów z dogadaniem się z wykonawcą, ale nie wnikałem dlaczego akurat tak, bo szkoda na to życia - jako, że często tamtędy jeżdżę, to wiem, że tak jest.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 19, 2014 17:04   

W tym kraju ciagle "przepisy" nie nadazaja za zyciem i zdrowym rozsadkiem. Wyobrazacie sobie by ktos tam wjechal rowerem albo poszedl na spacer ? Bo w mysl obowiazujacych przepisow jest to dozwolone :D

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 16:43 ]
Ciag dalszy tasiemca :D

Przyszlo pismo z SM Warszawa, to ktorego nie bylem sprawca. JEstem wspolwlascicielem i tylko do mnie pisza w tej sprawie.

Dostalem quiz z 4 opcjami:
1. Przynzaje sie ze to ja prowadzilem - dostaje kare, nizszy mandat i punkty.
2. Wskazuje osobe, ktorej powierzylem samochod
3. Nie wskazuje ani siebie ani nikogo innego, przyjmuje wyzszy mandat BEZ PUNKTOW !
4. Osobiste stawiennictwo do wyjasnienia

:D z dnia 13.08 2014

bosz...

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 17:04 ]
W pouczeniu pisza, że

" 5. w razie odmowy przyjecia mandatu karnego lub nie uiszczenia w wyznaczonym temrinie grzywny nalozonej mandatem zaocznym, organ, ktorego funkcjonariusz nalozyl grzywne wystepuje do sadu z wnioskiem o ukaranie art. 99 kpw. "

zrobie skany i wkleje dla potomnych.

Czyli juz naliczylem 2 niezgodne z konstytucja sytuacje
- przyslanie druku w formie quizu
- straszenie oddaniem sprawy do sadu.

O ile pamietam, to obie rzeczy trybunal uznal za niezgodne z prawem? Czy ja cos pomieszalem :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 19, 2014 17:09   

To teraz zależy jak sformułowali to wezwanie do stawienia się - czy wynika, że w charakterze świadka, czy "osoba, co do której istnieją uzasadnione podstawy do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie", bo od tego zależy co musisz, a czego nie musisz. ;)

Ale w dalszym ciągu orzeczenie TK jest ostateczne. ;)

Mi po quizie na 3 opcje przysłali już jasno wezwanie do stawienia się "osoba, co do której istnieją uzasadnione podstawy do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie" z terminem "na przedwczoraj", więc nadal czekam na jakikolwiek dokument mający jakąkolwiek moc prawną.

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 17:09 ]
Podeślij skan. Chętnie sobie obejrzę. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 19, 2014 18:06   

lecimy :D

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 17:59 ]
i dalej :

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 18:06 ]
kolejny kamyczek do ogrodka, wykroczenie z dnia 16.02 czyli jak na moje 180 dni, to juz przedawnione :) policzylem na szybko 26 tygodni, czyli 182 dni do wykorczenia... chyba ze sie w kalendrzu walnalem :D ale musze uciec od kompa popracowac :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 19, 2014 19:34   

To jest tak, że po pół roku (chyba 180 dniach) nie mogą Ci mandatu, ale przez następne pół roku mogą skierować wniosek do sądu.

Nie jestem pewny, czy takie ogólne wezwanie do stawienia się jest ważne, więc dla świętego spokoju na Twoim miejscu, w ostatnim możliwym terminie, odesłał listem poleconym zwykłym za potwierdzeniem odbioru informację, że auto ma głównego właściciela i nie rozumiesz dlaczego to pismo zostało przesłane do Ciebie, a nie do niego, a do tego w tym okresie przebywałeś za granicą w związku z czym nie jesteś w stanie stwierdzić kto użytkował auto.

I tyle. Podejrzewam, że skoro do tej pory zajęło im to pół roku, to następne pół roku zajmie im ustalanie współwłaściciela i wysyłanie mu quizów. ;)

Możesz się też stawić i odmówić składania wyjaśnień, bo stawiałbyś się jako "osoba, co do której istnieją uzasadnione podstawy do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie", więc ztcp możesz wtedy odmówić składania wyjaśnień, tylko, że pociągną Cię do sądu za "nie wskazanie", mimo, że powinno Cię chronić to, że po takim czasie mógłbyś wskazać kogoś, kto nie prowadził i naraziłbyś się na odpowiedzialność karną, i to już trzeba udowodnić w sądzie - jest już wyrok chyba z Wrocławia, gdzie sąd uznał, że po pierwsze czas był za długi, a po drugie człowiek mógłby być zmuszony do zeznawania przeciw rodzinie, więc może odmówić składania wyjaśnień.

A, i jeszcze jedno - wykroczenie zostało popełnione 16.02.2014, a to pięknie pismo powołuje się na rozporządzenie z 17.02.2014 ws. urządzeń technicznych. ;)

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 19:17 ]
Zastanawiam się nad jeszcze jednym aspektem.

Co będzie jeśli znów nie zareagujesz.

Wydaje mi się, że jako podejrzany (a o tym mówi punkt 4) to chyba nie musisz się stawiać. ;)

Bo rozumiem, że wtedy popełniasz wykroczenie, które może zostać ukarane mandatem do 90 dni od jego stwierdzenia (czyli rozumiem, że od dnia następnego po upływie 7 dni na stawienie się w siedzibie SM) albo przez następne 276 dni przez skierowanie wniosku do sądu. ;)

No i wisienka na torcie - nie podano podstawy prawnej PODKREŚLONYCH słów - jaka jest podstawa "powstania obowiązku osobistego stawienia się"? ;)

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 19:34 ]
Na Twoim miejscu jakbym chciał się z nimi pobawić to bym się stawił z tym kwitem w dłoni, wskazał, że stawiłeś się w odpowiedzi na punkt 4. wezwania, po czym powołał się na punkt 2 Pouczenia.
W najgorszym razie wyślą wniosek do sądu o ukaranie za niewskazanie. ;)
Co lepsze - jak to nie Ty jesteś na zdjęciu, to nie mogą Ci wlepić mandatu widząc Cię na miejscu, a już wezwali Cię w charakterze podejrzanego, więc masz prawo odmówić zeznań - to by mieli dopiero zagwozdkę. ;)

A jak nie chcesz się bawić, to bym im napisał o współwłaścicielu - wtedy muszą uznać to za wskazanie osoby która dysponowała autem i muszą zacząć procedurę od nowa, co przy zignorowaniu quizów i odrobinie szczęścia może ostatecznie spowodować przedawnienie. ;)

Albo po prostu pociągnąć temat z 3obiegu:
http://3obieg.pl/najprost...trazy-miejskiej
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 21, 2014 00:03   

Dla mnie tu jest tyle nieścisłości, ze aż szkoda papieru i klawiatury :/

Odpisze, grzecznie najpierw ich punktując, potem powiem, ze nie było mnie w kraju ze skanem paszportu :) I niech dalej nawet do sadu wysyłają :D

Jest jeszcze jeden kwiatek, o którym nie napisałeś, a czytający mogą skorzystać - współwłaścicielowi nie mogę użyczyć pojazdu, gdyż użytkuje i korzysta z niego na równych prawach, nie potrzebuje mojej zgody :)

I tak zapycha sie sady, pierdolami.

[ Dodano: Czw Sie 21, 2014 00:03 ]
http://www.strazmiejska.k...ostanowienie_SN
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 21, 2014 10:56   

Tia... :(
http://moto.onet.pl/porad...rew-prawu/syq5x

Myślę, że jak ustalą wreszcie, że samochodem mógł dysponować współwłaściciel to minie następne pół roku.

W sprawie mojego wezwania SM Tarczyn zachowuje się tak opieszale, że zostało 35 dni do końca rocznego terminu, czyli dokładnie 14 dni na odbiór poleconego z SM, 7 dni na odpowiedź i kolejne 14 dni na odbiór kolejnego poleconego z SM, a przecież każdy list idzie ze 2 dni. ;)

No chyba, że przysłaliby kolejne wezwanie na przedwczoraj. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 21, 2014 22:15   

Jako, że nie mam czasu spłodziłem pismo, które wyślę pewnie w poniedziałek, bo w weekend na wsi poczta nie działa. Spodziewam się odpowiedzi, bo zadałem kilka pytań i opisałem sytuacje z tym wezwaniem :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 22, 2014 08:32   

Wiesz, odpowiedź na Twoje pytania to jedno, a ciąg dalszy ICH postępowania to dla tych panów może być zupełnie co innego, i nie zdziwiłbym się, gdyby zignorowali albo odpisali bez sensu, i dopiero po ponownym wezwaniu ich do odpowiedzi ktoś w ogóle przeczyta Twoje pytania. ;)

Pamiętaj, że nie jesteś obywatelem, klientem, podatnikiem, tylko łosiem do zgolenia. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fotoradar
zagi Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Sie 05, 2019 11:16
Zigg
Brak nowych postów fotoradar
dobryziom Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Lut 25, 2010 14:12
maciej
Brak nowych postów Zdjecie - fotoradar;/
karooo Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Lip 24, 2011 08:28
kruszan
Brak nowych postów Fotoradar magneto
magneto Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Kwi 03, 2009 15:41
magneto
Brak nowych postów Fotoradar cykną zdjęcie, ale czy legalnie?
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 9 Wto Sie 13, 2013 08:40
kezmanq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink