Forum Klubu ROVERki.pl :: fotoradar ITD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
fotoradar ITD
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 23:03   

Na wstępie napisałem, że nie wiem czy jestem podejrzanym czy świadkiem, a poza tym minęło 180 dni, wiec powinienem pisać albo do Policji albo do Sadu :) a czy odpowiedzą... pożyjemy zobaczymy. Jednego jestem pewien - to nie JA popełniłem wykroczenie, a ściga się mnie :/ Przykro, że trzeba udowadniać swoją niewinność :/ Jakby mieli i popatrzyli na zdjęcie wiedzieliby, że to kobieta prowadziła nie facet :D Wiec albo z automatu zastraszają i wymuszają na mnie, albo lecą na pale z pismami do pierwszego lepszego w bazie :/ Tak czy tak chore to wszystko :/ a bogus z BMW nadal będzie jeździł po mieście :/ Postawili mu 7 zarzutów , żaden nie związany z filmem i jazda autem ;(

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2014 22:53 ]
Dzis ciag dalszy, przyszlo w koncu wezwanie, ale....

wyslane 26 sierpnia, a pieczec i podpis w strazy ze wplynelo 25.08 :D
Nasza straz zakrzywia czasoprzestrzen :D wykroczenie bylo rejestrowane wedlug rozporzadzenia kilka dni pozniej po zarejestrowaniu wykroczenia :D

mistrzowie !

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2014 23:03 ]
CO ZA BESZCZELNOSC!

Zadałem im 5 pytań w piśmie, odpowiedz przyszła, że:

" Odnosząc się do Pana pisma z dnia... uprzejmie informuję że w trakcie czynności wyjaśniających ustalono właściciela pojazdu, na którego będą prowadzone dalsze czynności wyjaśniające. Pan jako współwłaściciel w/w pojazdu nie będzie traktowany jako strona. "

Zapis oryginalny. Troszkę im w interpunkcji zwłaszcza brakuje ;) ale nie odpowiedzieli na żadne z moich pytań. Wydaje mi się, że maja obowiązek odpowiedzi na zapytanie ? Czy mogą olać tak moje pytania, bo niby już nie jestem stroną ?

I co dalej ze sprawą, bo drugim współwłaścicielem jest mama :D A wykroczenie z dnia 16-02 , czyli już policja lub sąd powinien, wedle mojej wiedzy się tym zajmować - minęło ponad 180 dni ?

Aha dodam, ze odpowiedz podpisał naczelnik oddziału.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 23:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 08:07   

Nie mają prawa.
Muszą odpisać, bo jeszcze wtedy byłeś stroną, a poza tym chyba część Twoich pytań można podciągnąć pod dostęp do informacji publicznej - musisz poszukać, gdzie trzeba na nich donieść - kto jest instytucją nadzorującą, czy jak to się tam nazywa.

A ze sprawą jest tak, że te same kwity przyślą do mamy, bo żeby cokolwiek wysłać do sądu, to muszą najpierw albo ustalić kierowcę albo ustalić, że Twoja mama nie chce im w tym pomóc i wystawić jej mandat albo wniosek do sądu o ukaranie za "niewskazanie".

Bo teraz znów mają prawo zwracać się do sądu z wnioskiem o ukaranie za niewskazanie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 11:50   

Tylko jak to się ma do : "Na znalezienie właściwego kierowcy mają 180 dni od ujawnienia wykroczenia. Zarówno inspekcja, jak i straż wysyłają wezwanie do wskazania kierującego pojazdem – tylko on może być ukarany za wykroczenie." Kogo oni zatem chcą szukać i karać, za wykroczenie z Lutego ?

Czyli już tak czy siak sad powinien być lub policja :) TO było jedno z moich pytań bez odp :D

Dla przyzwoitości pociągnę temat, ale do kogo pisać, do komendanta SM ?

http://www.strazmiejska.w...erownictwo.html

bo nie maja osoby od mandatów w kierownictwie :D

Taki mały OT, zboczenie zawodowe ;) , zdjęcia na stronę chyba im telefonem robili :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 12:57   

maniaq napisał/a:
Tylko jak to się ma do : "Na znalezienie właściwego kierowcy mają 180 dni od ujawnienia wykroczenia. Zarówno inspekcja, jak i straż wysyłają wezwanie do wskazania kierującego pojazdem – tylko on może być ukarany za wykroczenie." Kogo oni zatem chcą szukać i karać, za wykroczenie z Lutego ?

Czyli już tak czy siak sad powinien być lub policja :) TO było jedno z moich pytań bez odp :D

To nie tak.

W tym co cytujesz jest błąd - 180 dni nie mają na znalezienie kierowcy, a na wystawienie mandatu.

Jeśli nie zdążą wystawić mandatu w ciągu 180 dni, to do 1 roku od wykroczenia mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Ale żeby go skierować muszą najpierw ustalić kierowcę, a to mogą robić dowolnie długo, tylko po roku takie ustalenie nie da im nic oprócz satysfakcji. ;)
maniaq napisał/a:

Dla przyzwoitości pociągnę temat, ale do kogo pisać, do komendanta SM ?
http://www.strazmiejska.w...erownictwo.html
bo nie maja osoby od mandatów w kierownictwie :D

Nie. maniaq znów nie tak. ;)

Nie piszesz do nich "do kierownictwa" tylko do "organu nadzorującego" wg "Ustawy o Strażach Gminnych", czyli HGW oraz Wojewody.
Przecież odwoływanie się do bezpośredniego przełożonego nie ma sensu, bo i tak będzie "bronił swoich".

Art. 9.
1. Nadzór nad działalnością straży sprawuje wójt, burmistrz (prezydent miasta).
2. Nadzór nad działalnością straży w zakresie:
1) wykonywania uprawnień, o których mowa w art. 12,
2) użycia broni palnej oraz środków przymusu bezpośredniego,
3) ewidencji, o której mowa w art. 9a ust. 1
– sprawuje wojewoda przy pomocy komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji działającego w jego imieniu.
3. Wojewoda sprawuje nadzór przez:
1) okresowe lub doraźne kontrole, obejmujące całokształt lub część spraw poddanych nadzorowi,
2) wydawanie zaleceń pokontrolnych oraz kontrolę prawidłowości i terminowości ich realizacji,
3) podejmowanie innych czynności zmierzających do usunięcia stwierdzonych uchybień i zapobieżenia ich powstawaniu.
4. W związku z wykonywaniem swoich zadań straż współpracuje z Policją. W tym celu wójt, burmistrz (prezydent miasta) może zawierać z właściwym terytorialnie komendantem Policji porozumienie o współpracy straży i Policji.
5. Współpraca Policji i straży polega w szczególności na:
1) stałej wymianie informacji o zagrożeniach występujących na określonym te-renie w zakresie bezpieczeństwa ludzi i mienia, spokoju i porządku publicznego,
2) zorganizowaniu systemu łączności Policji i straży, uwzględniającego lokalne potrzeby i możliwości oraz zapewniającego utrzymanie stałej łączności między jednostkami Policji i straży,
3) koordynowaniu rozmieszczenia służb policyjnych i straży, z uwzględnieniem zagrożeń występujących na danym terenie,
4) wspólnym prowadzeniu działań porządkowych w celu zapewnienia spokoju i porządku w miejscach zgromadzeń, imprez artystycznych, rozrywkowych i sportowych, a także w innych miejscach publicznych,
5) organizowaniu wspólnych szkoleń oraz ćwiczeń policjantów i strażników gminnych (miejskich),
6) wymianie informacji w zakresie obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych.
6. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, tryb sprawowania nadzoru nad działalnością straży przez właściwego terytorialnie wojewodę przy pomocy komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji, kierując się potrzebą zapewnienia zgodnej z prawem realizacji zadań straży.
7. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, formy współpracy straży z Policją oraz sposób informowania wojewody o tej współpracy, kierując się potrzebą zapewnienia skuteczności tej współpracy.

Art. 12.
1. Strażnik wykonując zadania, o których mowa w art. 10 i 11, ma prawo do:
4) nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia określone w trybie przewidzianym przepisami o postępowaniu w sprawach o wykroczenia,
5) dokonywania czynności wyjaśniających, kierowania wniosków o ukaranie do sądu,
oskarżania przed sądem i wnoszenia środków odwoławczych - w trybie i zakresie określonymi w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia,

Czyli pisałbym jednocześnie, to samo do HGW i Wojewody Mazowieckiego. :D

Tu jeszcze trochę szczegółów:
http://www.mazowieckie.pl...-miejskimi.html
Cytat:
Taki mały OT, zboczenie zawodowe ;) , zdjęcia na stronę chyba im telefonem robili :D

I tu też się mylisz. ;)

Nikon D90
ISO 400
Ogniskowa 48
Przesłona f/5
Czas 1/60s
Lampa błyskowa, wymuszone, ze światłem zwrotnym

Obrabiane w Photoscape'ie. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 14:03   

dzieki za wyszperanie za mnie, bo z dzieckiem na reku pisalem ;)

napisze dla zasady. i zapytam jak to jest, ze do nich wplywaja listy dzien wczesniej niz wyslane :D

o postepach poinformuje jak juz napisze :) bo mnie to ciekawi, ze ci co maja prestrzegac prawa sa z nim na bakier :/ od nas sie wymaga, zwyklych obywateli, a urzednicy swiete krowy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 08:13   

Mówi się o tym przynajmniej od 7 lat:
http://moto.wp.pl/kat,551...,wiadomosc.html

Ciekawe, czy teraz to wprowadzą.
W UK działa i jakoś nikt nie widzi w tym problemów, ale to prawdziwy sens miałoby w połączeniu z przepisami skandynawskimi - wysokość kary zależna od dochodów. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 12:18   

Bedzie kolejny bubel prawny, bo jak rozwiaza problem---> gdy np. auto ma co najmniej 2 wspolwlascicieli - wszystkie auta u mnie w gospodarstwie domowym? Kazdy dostanie taka sama kare, podziela czy beda dociekac kto porwadzil ;)

Na pulawskiej odwrocili przed piasecznem radar tak, ze strzela w tyl pojazdow jadacych do centrum... jak ustala kierowce, nie posiadajac zdjecia kto prowadzil ? Przy obecnych przepisach musza to uczynic.... czyli chodzi o to by postraszyc kierowcow, a i tak duuuza czesc zaplaci bez punktow wyzsza stawke ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 08, 2014 11:53   

maniaq, to jest rozwiązanie stosowane w UK i kilku innych krajach i moim zdaniem jest całkiem rozsądne.

Kara to nie mandat, a kara administracyjna za to, że Twoje auto przekroczyło przepisy.
Twoją sprawą jest to komu dajesz samochód i to Ty masz tego dopilnować, żeby nie łamał przepisów.

Jak dla mnie genialnie proste i odpadają wszelkie problemy obecnego systemu.

Jedyna wada to to, że kary mają być kwotowe, a nie proporcjonalne do zarobków lub majątku, bo Kluczyk będzie mógł sobie latać wszędzie 200 km/h i śmiać się z tego, a dla zwykłego człowieka, to może być więcej niż 2-miesięczne koszty życia, choć nawet gdyby ustalili kary na proponowanym poziomie, to w PL mamy chyba najniższe mandaty w Europie i moim zdaniem ma to wpływ na bezpieczeństwo, choć większy oczywiście ma głupota w egzekucji prawa. :(

W przypadku współwłasności podejrzewałbym tzw. odpowiedzialność solidarną, czyli ściąganie z wszystkich współwłaścicieli tak, żeby mieć pełną kwotę ściągniętą.

W praktyce - ściąganie z tego z kogo łatwiej. W końcu jak rejestrujesz z kimś auto, to tą osobę znasz i powinieneś się z nią umieć dogadać, kto złamał przepis i kto ponosi konsekwencje, a jak nie, to będziesz miał czas "vacatio legis" na uregulowanie sprawy i rozdzielenie własności.

W UK jest np. tak, że wypożyczając auto podpisuje się zgodę na ściągnięcie kary z karty kredytowej podanej jako gwarancję wypożyczenia.
Kolega z firmy to zaliczył - po tygodniu od oddania auta dostał obciążenie z UK na chyba 40 funtów, bo zagapił się, wjechał na buspas i złapał go monitoring.

[ Dodano: Sro Paź 08, 2014 11:53 ]
http://3obieg.pl/mandaty/...my-jako-swiadek - wg pana Parola odmowa złożenia zeznań nie może być karana.

Jego uzasadnienie jest bardzo sensowne, ale znając nasze wspaniałe SM i tak trzeba będzie w sądzie udowodnić, że "nie jest się wielbłądem".
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 15, 2014 12:34   

ufff, korzystając z choroby :/ i tego ze siedzę dziś w domu :/ spłodziłem pisma, kserówki , koperty i wio na pocztę zaraz :D

Ciekaw jestem obrotu sprawy :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 10:25   

maniaq napisał/a:
Piekne ... Zacytowac nalezaloby " jem sniadanie na kolacje, to ranonie musze" ;)
To ty tez mozesz byc na przedwczoraj w SM :D

Nie będe otwierał nowego wątku, tylko napisze tutaj, bo to się wiąże.

Otóż w przypadku mojego auta służbowego SM Tarczyn przez własną opieszałość (5 miesięcy ustalania prezesa i adresu firmy zarejestrowanej w KRS - 15 sekund w KRS Online) nie zdążyła "wykonać czynności" w ciągu 1 roku od wykroczenia w związku z czym sprawę powinna umorzyć.

Ale... Panowie się uczą, i stwierdzam, że będzie mi bardzo żal, jak ich rozwiążą, bo zabraknie mi tej co miesięcznej dawki humoru...

Otóż mój ojciec ze znajomymi swoim prywatnym samochodem ruszył na wakacje gdzieś na początku sierpnia (jakoś 1 lub 2.08) i sądząc ze strony Poczty SM Tarczyn (skąd jest polecony da się sprawdzić teraz po numerze awiza) zdążyła mu coś wysłać już po tygodniu.
Że ojciec był na dłuższym urlopie, to nie zdążył odebrać i pismo zostało zwrócone do nadawcy.

Potem znów wyjeżdżał i pracował tak, że nie miał jak odebrać, i kolejne pismo, które zostało wysłane gdzieś na początku września, znów nie zostało odebrane.

Więc przyszło trzecie, które mój ojciec odebrał, choć znów, przez brak czasu, ostatniego możliwego dnia, czyli wczoraj (20.10.2014)...
Zgadnijcie co zawierało...

Wezwanie do stawienia się w SM Tarczyn, już w jasno określonym charakterze "podejrzanego o nie wskazanie" w dniu.... TADAM... 14.10.2014!!! :D

Tak się uczą, że wezwania wysyłają już na tydzień na przód, a nie na 2 dni, jak w moim przypadku, żeby im się przypadkiem nie przedawniło!!! :rotfl:
No gęba mi się cieszy od rana. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 12:03   

Smiech smiechem, bo to tylko tak mozna skwitowac, to sa urzednicy panstwowi utrzymywani za nasze pieniadze ! a to juz nie jest smieszne :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 14:21   

maniaq, przecież wiesz, że dla mnie to "śmiech przez łzy"...

Ale jakbym miał się takimi rzeczami za bardzo przejmować, to już dawno zaliczyłbym zawał albo Tworki. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 11:23   

Ale trzeba na swój sposób walczyć i nie dawać się tej urzędniczo-prawnej machinie, bo ludzie się boja odpowiadać, boja się z niewiedzy, nieznajomości prawa, ale też po ludzku - przykładów można mnożyć. Np facet który zwrócił policji uwagę, ze stoją za blisko skrzyżowania i utrudniają wyjazd, zabrali mu kwity za coś i miał co chwile kontrole na drodze O_o

Ja napisałem listy i czekam na odpowiedź :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 12:25   

maniaq napisał/a:
Np facet który zwrócił policji uwagę, ze stoją za blisko skrzyżowania i utrudniają wyjazd, zabrali mu kwity za coś i miał co chwile kontrole na drodze O_o

Żeby uniknąć takich problemów niestety trzeba zrobić fotkę i poinformować wydział kontroli wewnętrznej - oni powinni zachować źródło dla siebie (i zwykle zachowują, bo i tak cała reszta policjantów ich nie lubi).

Ale tu pojawia się z kolei inny problem wyniesiony z zaborów i komuny - coś takiego to "donosicielstwo" i to dla wielu gorsze od samego wykroczenia lub przestępstwa, i choć to się już zmienia, to ciągle jeszcze nie każdy "doniesie", że sąsiad, czy wujek wsiadł po kielichu do auta.
maniaq napisał/a:
Ja napisałem listy i czekam na odpowiedź :)

Mój ojciec czeka na prawidłowe wezwanie.
Zobaczymy, czy się doczeka...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 30, 2014 22:07   

Dostałem dziś list od wojewody, że poprosili o wyjaśnienia w tej sprawie komendanta straży M.st. Warszawy i odpowiedz skierować ma również do mnie... pismo skierował Mazowiecki Urząd wojewódzki wydział, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Zatem czekam na rozwój sytuacji dalej :)

PS.mam taki dyskomfort, ze w sprawie takiej pierdoły tyle ludzi się angażuje O-o jakby nie było ważniejszych spraw w kraju :/ tylko z drugiej strony jak ludzie nie będą reagować to się nic nie zmieni ... także działam :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 15:05   

:ok:

[ Dodano: Wto Lis 04, 2014 15:05 ]
A tu coś o ostatnim raporcie NIK nt. fotoradarów i "pracy" ITD...

http://moto.wp.pl/kat,106...,wiadomosc.html
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 11:36   

Otrzymałem odp. Skany poniżej.

Mój komentarz rozwinę później, jak zdążę przebrnąć przez ich paragrafy i wygrzebie swoje :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 12:34   

Spojrzę, jak będę miał chwilkę.
SM Tarczyn na razie chyba się wstydzi wezwania "na tydzień temu" i chwilowo nie nęka mojego ojca. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
acid666 



Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 2



Wysłany: Czw Lis 27, 2014 23:56   

To i ja dorzucę swoje trzy grosze i opisze przygodę z fotopstryczkiem.
We wrześniu 2013 r. dostałem kopertę od "krokodyli" z wiadomą zawartością. W odpowiedzi napisałem, nie korzystając z załączonych druków, że pojazdem najprawdopodobniej, czego nie mogę z całą pewnością stwierdzić z powodu braku zdjęcia, kierował obywatel Ukrainy i tu podałem wschodnio brzmiące imię i nazwisko oraz autentyczny adres na Ukraine. Dodatkowo napisałem, że nie jestem w stanie stwierdzić czy pojazd zarejestrowany przez fotoradar jest moim pojazdem, ponieważ pojazdów tej marki jest w Polsce kilka tyś. zaś tablice rejestracyjne są elementem łatwo demontowalnym i mogą być użyte bez zgody i wiedzy ich właściciela. W związku z powyższym zażądałem podania numeru VIN pojazdu ze zdjęcia, bo tylko on może potwierdzić tożsamość pojazdu. Do tej pory odpowiedzi z ITD brak- sprawa się przedawniła.
W chwili obecnej najlepiej jest podawać jako kierowcę dowolnego ukraińca zamieszkałego w Doniecku, na Krymie albo innym dowolnym mieście w rejonie walk, adresy do pozyskania u google.maps. Tam panuje taki burdel, że nie ma szansy, żeby ITD dało radę skutecznie doręczyć korespondencję.

Innym sposobem, przetestowanym przez mojego kumpla jest oświadczenie, że w tym okresie wynajmowałeś samochód chińskiej korporacji ( adres od wujka google) i wszelkie zapytania należy kierować do ich szefa transportu.

Jest wiele sposobów, aby uniknąć mandatów z fotoradarów a najskuteczniejszym jest..... jeździć przepisowo.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 10:09   

Cytat:
W chwili obecnej najlepiej jest podawać jako kierowcę dowolnego ukraińca zamieszkałego w Doniecku, na Krymie albo innym dowolnym mieście w rejonie walk, adresy do pozyskania u google.maps. Tam panuje taki burdel, że nie ma szansy, żeby ITD dało radę skutecznie doręczyć korespondencję.


acid666, tym tekstem łamiesz punkt 7 regulaminu forum, bo zachęcasz do popełnienia przestępstwa, co samo w sobie jest przestępstwem.

Powstrzymaj się od takich "dobrych" rad na tym forum - internet jest i tak ich pełny. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów fotoradar
dobryziom Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Lut 25, 2010 14:12
maciej
Brak nowych postów Fotoradar
zagi Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Sie 05, 2019 11:16
Zigg
Brak nowych postów Zdjecie - fotoradar;/
karooo Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Lip 24, 2011 08:28
kruszan
Brak nowych postów Fotoradar magneto
magneto Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Kwi 03, 2009 15:41
magneto
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [PoRD] Fotoradar - jak uniknąć kary ?
Lisus Prawo i ubezpieczenia 11 Nie Paź 24, 2010 23:44
wild_weasel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink