Forum Klubu ROVERki.pl :: Zatrzymany dowód rejestracyjny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zatrzymany dowód rejestracyjny
Autor Wiadomość
jrdarus1 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 319
Skąd: Wałcz

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 22:43   Zatrzymany dowód rejestracyjny

Witam dziś policja mi zatrzymała dowód rejestracyjny z zakazem dalszej jazdy. (naruszone wymagania ochrony środowiska poziom hałasu 105dB) i teraz pytanko co by się stało gdyby ponownie mnie zatrzymali? muszę dojeżdżać do pracy a teraz weekend to nic nie zrobię w poniedziałek postaram się jakoś wyciszyć auto, mieszkam w małej mieścinie i policja zna każdego a już na pewno moją zr'ke i boję się że gdy będę jechał do pracy czy do tłumikarza to mogą mnie capnąć a nie widzi mi się jeździć laweciakiem (zreszta i tak za bardzo zglebiony i by nie wlazł na lawete.)
_________________
https://www.youtube.com/w...be_gdata_player
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 22:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 22:52   

jrdarus1 napisał/a:
z zakazem dalszej jazdy


jrdarus1 napisał/a:
i teraz pytanko co by się stało gdyby ponownie mnie zatrzymali?



auto na lawetę i pewnie jakiś mandat za brak dokumentów czy coś, chyba że się wytłumaczysz i udowodnisz że do tłumikarza jedziesz
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 07:32   

Zakaz dalszej jazdy i ma sie tłumaczyć ,ze jedzie naprawić ?
Gdyby dostał pokwitowanie terminowe to mógł by na nim jechać na naprawę ale przy zakazie jazdy chyba nie.

Holując auto prędzej policjanci by przymrużyli oko ale czy holowanie takiego auta jest legalne ? Chyba powinno.
 
 
Lysy_ 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 119
Skąd: Radom



Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 08:45   

Te 100z hakiem db zmierzyli Ci profi do tego przeznaczonym sprzętem ?
 
 
 
jrdarus1 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 319
Skąd: Wałcz

MG ZR

Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 10:18   

Lysy_, Tak ostatnio Wałecka policja dostała takie zabawki i teraz sie nimi bawią...
_________________
https://www.youtube.com/w...be_gdata_player
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 13:11   

art.130a PoRD:
2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:
1) kierowała nim osoba:
b) nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu;
i bardzo dobrze po cos te normy sa i wyobrazcie sobie ze dla innych halas moze byc uciazliwy. Ryzykuj. Jak zawsze czasami moze sie udac czasami nie :)
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 14:04   

skoro zatrzymali Ci dokumenty i zakazali dalszej jazdy to chyba nie po to żebyś dalej jeździł, prawda? :)

Hol, laweta Ci zostaje i do seriwsu wyciszyć. Swoją drogą zastanawiam się jaka jest frajda jezdzić takim autem, w któym własnych myśli nie słychać. Paranoja.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 19:57   

tyle to do tłumikarza to przekmiesz ,az tak głosny jest :twisted:
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 07:06   

kadzaf, co to ma być? Zachowaj dla siebie takie propozycje.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
jrdarus1 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 319
Skąd: Wałcz

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 16:36   

Jak narazie poszły druciaki w wydech aby tylko dowód odebrać teraz się umawiam z chłopakami z Proexa żeby do nich podjechać i na miejscu mi żeby skleili nową puszkę o wiele wiele bardziej wyciszoną. I będzie git. Bo już ten ryk to i mi przeszkadza a co dopiero poza budą, współczucia dla przechodniów...
_________________
https://www.youtube.com/w...be_gdata_player
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 20:38   

Powiem tyle
Brak dowodu rejestracyjnego przy kontroli mandat 50 zł na tzw. Zapominalskiego jakmsz prawko i oc to w 90% jedziesz dalej ale to w mieście gdzie jesteś niemal anonymus :-) .
Jest to oczywiście sprzeczne z prawem i etyką i takie zachowanie powinno być napiętnowane i nikogo nie namawiam do czynienia takich rzeczy.
Ale niestety znam kilka przypadków gdzie tacy ludzie jeżdżą od kilku lat bez dokumentów mimo drutów wystających z opon i popękanych szyb :-\
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 09:20   

kasjopea napisał/a:
kadzaf, co to ma być? Zachowaj dla siebie takie propozycje.

nie gniewaj sie ale bez przesady, zeby dojechac do jakiegos tłumikarza,to zamawiac lawete czy ciagnac na holu ?? sama buzia otwiera sie :mrgreen:
aha zapomiałem dodac ze zostaje jeszcze dojazd pozniej do diagnosty ,znów problem :D
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 02:46   

tuners napisał/a:
Brak dowodu rejestracyjnego przy kontroli mandat 50 zł na tzw. Zapominalskiego jakmsz prawko i oc to w 90% jedziesz dalej

Racja, grunt to mieć papierek na OC, reszty mniej się czepiają.

Znam człowieka, który pracował jako zawodowy kierowca (kurier) w dużym mieście przez jakieś 2 lata PRZED zrobieniem jakiegokolwiek prawa jazdy :mrgreen: Miał ze 2-3 kontrole i za każdym razem jakoś ubłagał stróżów prawa :smile:
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 28, 2013 14:05   

a tytuł archeologa tygodnia wędruje do... brkzzz, ;P
 
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 12:10   

No nie przesadzajmy, 2 miesiące to nie tragedia, tym bardziej że wypowiada się na temat..

Laweta to rzeczywiście przerost formy nad treścią... najlepszy byłby sztywny hol... gdyby zakład był blisko można próbować jechać na jak najwyższym biegu, w końcu pomiarów dokonuje się bodajże przy 4500 rpm, co w pewien sposób świadczy też o stylu jazdy właściciela (co znów koreluje z wybranym przez niego modelem :mrgreen: )
_________________
Był R400
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 13:16   

staffer, kolejny archeolog amator :P w tym wypadku auto juz dawno odzyskało dowód więc tym bardziej nie pomoże odkopywanie ;-) .
 
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 13:44   

Nie, raczej śmieszy mnie to, że na siłę piętnujesz paromiesięczne odpowiedzi. Zamiast tego lepiej zakładać nowy temat po miesiącu i kolejny... i kolejny.

Dla porządku na forum uzupełnianie istniejącego tematu jest lepsze, bo wtedy przez wyszukiwarkę dostajesz kilka tematów przedstawiających jakąśtam (w końcu to nie dokumentacja, tylko normalna rozmowa normalnych ludzi) wartość merytoryczną, zamiast kilkunastu z wyrywkowymi fragmentami.

Jest wiele tematów, w których się nie wypowiedziałem, ale zawarte tam odpowiedzi przyczyniły się do znalezienia rozwiązania odnośnie nurtującego mnie problemu. Więc jest szansa, że wartość dodana po czasie nie jest straconą, bo temat nie jest istotny tylko dla autora.

Ostatnia kwestia: gdzie napisałem, że piszę do autora?

EDIT:
Nie spiąłem się - mogłeś to źle odebrać, nie jestem zwolennikiem miliona emotek. Nie będę pisał kolejnego posta, bo szkoda rozwalać temat.
Archeolog w określeniu do osoby odkopującej wątek ma znaczenie negatywne, ponieważ sugeruje że ktoś napisał w danym temacie niepotrzebnie. Inaczej nie byłby to odkop. Stąd też moje sformułowanie o piętnowaniu..
Ale skoro mówisz że to było pół-żartem, to ja to pół-serio przyjmę..
Ostatnio zmieniony przez staffer Czw Sie 22, 2013 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 14:00   

staffer, a gdzie Ty wyczytałeś że piętnuje cokolwiek :?: , luźna dyskusja, a tyś się spiął i po co ;p BTW rozwiązania problemu to Ty nie podałeś(oprócz tego holowania, co ktoś już wcześniej wspomniał), a brkzzz, miałem przyjemnosc poznac osobiscie i mysle ze sie nie obraził a nawet jesli, to juz zdążył mi przebaczyc :) .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dowod Rejestracyjny
kamil_luczak Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Cze 04, 2008 17:47
kamil_luczak
Brak nowych postów Zaginiony dowód rejestracyjny
paff Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Lut 03, 2010 12:23
paff
Brak nowych postów Zbita lampa a dowód rejestracyjny
kezmanq Prawo i ubezpieczenia 6 Nie Sty 13, 2013 22:35
kezmanq
Brak nowych postów [PoRD] Miękki dowód rejestracyjny
springonion Prawo i ubezpieczenia 20 Nie Kwi 14, 2013 21:39
Gacor
Brak nowych postów dowód V5C
ARTUR1983 Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Maj 23, 2012 21:57
ss-design



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink