Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 25] Prośba o ocenę samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 25] Prośba o ocenę samochodu
Autor Wiadomość
Loco 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 14:54   [ROVER 25] Prośba o ocenę samochodu

Witam!

Jestem tutaj nowym użytkownikiem, trafiłem na roverkowe forum, bo właśnie jestem w trakcie szukania jakiegoś fajnego autka, które byłoby moim pierwszym własnym wozem. Interesuje mnie przedział cenowy do 10 000 zł i w oko wpadły mi właśnie te rovery o numerze 25. Szczerze mówiąc to markę znam tylko z nazwy, ale trochę już się naoglądałem różnych ogłoszeń i muszę przyznać, że ten model zwrócił moją uwagę i postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej :)

Aktualnie zaciekawiła mnie ta oferta:

http://otomoto.pl/rover-25-C30328379.html

Co o nim myślicie? Trochę dziwi mnie tak niska cena, biorąc pod uwagę bogate wyposażenie oraz niedawno zakładaną instalację gazową...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 21, 2013 14:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 15:03   

popros o foty silnika z bliska, cena niska byc moze bo malo popularne auto, ale dziwne ze ktos wywalil 2k pnad na gaz i sprzedaje
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 21, 2013 15:03   

Trochę drogo. Albo sprzedawca wie co sprzedaje,, albo szuka frajera. Na fotach niema się czego doczepić.
Przy kupnie tych samochód z benzynowymi jednostkami podstawą przy oględzinach jest sprawdzenie czy silnik niema wydmuchanej uszczelki pod głowicą.
http://www.roverki.pl/por...objawy-hgf.html
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 15:07   

i zapytaj jakby co o przebieg bo nie widze nigdzie :ok:

[ Dodano: Sro Sie 21, 2013 15:07 ]
zaslepki halogenów nie w kolrze czy mi sie wydaje ?
 
 
 
Loco 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 16:22   

Czyli jak to w końcu jest z tą ceną, drogo czy tanio? :P (przy założeniu, że nie ma ukrytych wad)

O co go jeszcze zapytać, o jakie fotki poprosić?

Dzięki za tego linka o uszczelce, właśnie już zdążyłem coś przeczytać, że jakaś uszczelka się w tych samochodach psuje ale nie wiedziałem o co chodzi ;)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 21, 2013 16:30   

bociannielot napisał/a:
zaslepki halogenów nie w kolrze czy mi sie wydaje ?

Nie w kolorze.
Loco napisał/a:
Czyli jak to w końcu jest z tą ceną, drogo czy tanio?

Porównując średnie ceny tych aut, to cena jest wysoka.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 16:30   

Jakby był igła to ok cena, jakby był standard allegro to zdecydowanie do zbica za wysoka cena, wnetrze wyglada na niewielki przebieg :ok: . Z tym że jak go kots sprowadził dwa lata temu mógł odswieżyc, nie wiadomo. Podptaj o foty przebieg, wrzuc, generalnie jak masz niedaleko mozesz podjechac obejrzec :ok: . Generalnei mozesz probowac zbic cene bo one malo chodliwe sa i dlugo stoja jak jest wysoka - powiedz to przedawcy niech przemysli ;) .
 
 
 
Loco 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 17:20   

O co chodzi z tymi zaślepkami? W jakim powinny być kolorze? Takim samym jak lakier? O czym to może świadczyć? Ja generalnie i tak zamontowałbym halogeny :)

Jaka cena byłaby według Was słuszna, żeby za niego zapłacić?

Tak na marginesie, to zauważyłem, że na tym zdjęciu gdzie jest zbliżenie na koło, widać tak jakby zderzak nie był odpowiednio spasowany z resztą... co o tym myślicie?

Jak będę miał więcej info i jakieś fotki, to wrzucę.
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 12:43   

Właśnie o to chodzi z zaślepkami - wygląda na dosztukowywane z innego modelu (np. po taniości ze szrotu) co sugeruje, że ze zderzakiem coś się działo. A od tego tylko krok do przypuszczenia, że na zderzaku mogło się nie skończyć. Oczywiście jest to tylko sugestia, ale jednocześnie argument dla potencjalnego nabywcy żeby na przód zwrócić większą uwagę..

Co do ceny to trudno powiedzieć, w 25 nie siedzę. Sporo zależy od jego stanu.

Dobra rada - nie wydajesz się być osobą mocno obeznaną w autach (nie traktuj tego jako przytyk), więc naprawdę warto z każdym autem nad którym się mocno zastanawiasz podjechać na stację kontroli. Zdziwisz się ile rzeczy są w stanie wyłapać, a które osoba średnio obeznana pominie.. Poza tym jeśli wyjdą usterki auta na stacji (zapłacisz za takie oględziny) to będzie to argument do zbicia ceny.
Jeśli dzięki takim oględzinom nie kupisz miny to zaoszczędzisz grubą kasę. Jeśli uda się Tobie zbić cenę dzięki temu to zyskasz, nie stracisz (bo zbić można o więcej niż koszt przeglądu).
Jeśli natomiast ktoś nie chce jechać na stację diagnostyczną autem, to odpuść od razu..
_________________
Był R400
 
 
Loco 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 22:38   

Masz rację, nie znam się na samochodach, ale właśnie dlatego postanowiłem tutaj napisać :)

Dostałem trochę zdjęć, wrzuciłem na zewnętrzny serwer, żeby można było obejrzeć w dużej rozdzielczości (trzeba kliknąć na "view raw image"). Mam ich więcej, ale wrzuciłem te ciekawsze.

http://i40.tinypic.com/2ir9req.jpg
http://i41.tinypic.com/2s127vo.jpg
http://i41.tinypic.com/309ppoh.jpg
http://i42.tinypic.com/4h9oi9.jpg

Siedzenie kierowcy wydaje mi się trochę sfatygowane... Przebieg podobno wynosi 140+ tysięcy, ale dokładnego właściciel nie pamięta, bo samochód stoi u lakiernika.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 24, 2013 11:50   

staffer napisał/a:
Właśnie o to chodzi z zaślepkami - wygląda na dosztukowywane z innego modelu (np. po taniości ze szrotu)

Zaślepki są oryginalne tylko nie są pomalowane pod kolor zderzaka.
Loco napisał/a:
Dostałem trochę zdjęć, wrzuciłem na zewnętrzny serwer, żeby można było obejrzeć w dużej rozdzielczości (trzeba kliknąć na "view raw image"). Mam ich więcej, ale wrzuciłem te ciekawsze.

Ja osobiście bym go obejrzał na żywo.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 24, 2013 22:05   

Według mnie coś musiało stać się pod maską: straszny syf, wtryskiwacze gazowe (valteki czerwone - za wolne do tego silnika) jakieś brudne i zaklejone jak na "nową" instalację, map sensor też zakurzony, śrubki, nakrętki zardzewiałe :( PS: czy po lewej stronie zbiorniczka nie powinno znajdować się coś innego?
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 25, 2013 10:48   

bundylp napisał/a:
PS: czy po lewej stronie zbiorniczka nie powinno znajdować się coś innego?

Nie.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Loco 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 5



Wysłany: Pon Sie 26, 2013 23:04   

Dzięki wszystkim za komentarze, jednak ostatecznie zdecydowałem, że jeszcze się wstrzymam z tym zakupem. To był tak naprawdę pierwszy samochód, który wydał mi się w miarę spoko, więc nie ma sensu tak się zaraz rzucać na pierwsze lepsze auto. Muszę się trochę bardziej ogarnąć w temacie używanych samochodów i poznać dokładnie co za ile chodzi na rynku, żeby potem nie żałować, że mogłem kupić coś lepszego albo tańszego. No i też chyba jednak lepiej kupować na wiosnę...
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 13:03   

Loco napisał/a:
Siedzenie kierowcy wydaje mi się trochę sfatygowane...

O niczym to nie świadczy, przecież fotele są przełożone za MG ZR :-)

Loco napisał/a:
Przebieg podobno wynosi 140+ tysięcy, ale dokładnego właściciel nie pamięta, bo samochód stoi u lakiernika.

Wszystkie te wystawione auta mają przebieg co najmniej 200 tys.km, więc nie ma co nawet patrzeć na licznik. Kierownicę, mieszek czy pedały też stosunkowo tanio można podmienić, więc wiek głównie trzeba "wyczyć" na podstawie zużycia mechanizów, precyzji ich działania, luzów, stuków, piszczeń, dźwięku i spalin silnika, itp., itd.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 400]Prośba o ocenę wstępną samochodu
hyniks Chcę kupić ROVERka 7 Sro Sty 18, 2012 09:36
bolcik
Brak nowych postów Prośba o ocenę samochodu na podstawie ogłoszenia - 214si
faucalt Chcę kupić ROVERka 3 Pią Sie 27, 2010 14:17
faucalt
Brak nowych postów [Rover 75] Proszę o ocenę samochodu.
alwynn Chcę kupić ROVERka 11 Sro Lip 13, 2011 08:14
Tom76
Brak nowych postów [rover 200] Prosze o ocenę samochodu
matijas Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sie 02, 2012 10:15
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink