Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Światła stopu palą się cały czas, czasem działają
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Światła stopu palą się cały czas, czasem działają
Autor Wiadomość
dawid5995 



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 3



  Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:05   [R75] Światła stopu palą się cały czas, czasem działają
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam!
Mam problem ze światłami STOP w R75. Zazwyczaj świecą się cały czas już po przekręceniu stacyjki, czasem zdarza się że działają jak trzeba czyli zapalają się po wciśnięciu pedału hamulca. Po odłączeniu LSM nie świecą wcale. Próbowałem dostać się ręką do czujnika przy pedale ale dostęp jest taki że go ręką sięgnąć nie moge żeby odłączyć i zobaczyć co z nim. Macie jakieś porady co trzeba zdemontować poza plastikiem pod kierownicą żeby dostać się to tego czujnika?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sie 30, 2013 21:34   

dawid5995,trzeba zająć się modułem LSM , wyczyścić go , poprawić kontakt .Wilgoć robi swoje albo klima była odgrzybiana pianką.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dawid5995 



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 3



Wysłany: Sob Sie 31, 2013 14:48   

Wczoraj jeszcze psiknąłem w czujnik WD-40 i efekt jest dziwny. Jak się przekręci stacyjke na 1 pozycje to stop działa jak należy za każdym razem ALE jak sie przekręci na zapłon (pokazanie kontrolek) od razu stop się zapala i nie gaśnie. Co wy na to roverkowicze ? :P
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sie 31, 2013 15:36   

sprawdź czy są dobre bezpieczniki a potem czyszczenie modułu LSM.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dawid5995 



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 3



Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 11:10   

LSM sprawdzony, nigdzie nie jest zaśniedziały ani nic. Wydaje mi się że jak te stopy świecą to nie działa tempomat, lampka na desce się zapala ale włączenie przyciskiem na kierownicy nic nie daje. Jak świetła się nie palą tempomat działa
 
 
radi 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 105



Wysłany: Sob Paź 05, 2013 23:39   

Miałem to samo i właśnie w tamtym tygodniu się z tym uporałem. Wtyczka przy czujniku. Jeden kabelek przy wtyczce nie stykał , a w zasadzie był ułamany przy pinie. Tempomat jest zależny od tego czujnika. Kup wtyczkę w elektroniku zalutuj sobie w domu i na szybkozłączki sobie połącz. Wrzucę fotkę to zobaczysz. Ja też kombinowałem z Lsm i komputerem i nic to nie dało. Wtyczka wyglądała normalnie bo trzy kable trzymały ten jeden ułamany dopiero po podniesieniu takiej klapki w tej wtyczce to spostrzegłem.



[ Dodano: Sob Paź 05, 2013 23:25 ]
To nie jeden problem z światłami stopu. Okazało się ,że nie długo nacieszyłem się działaniem świateł. Jadąc do pracy cofałem i zauważyłem ,że znów świecą się cały czas. Już je naprawiłem i pokażę w czym jeszcze tkwił problem. Po lekkim poruszaniu czujnikiem wszystko na chwilę znów wracało do normy. Wgramoliłem się pod stery, przyświeciłem latarą i zobaczyłem ,że czujnik w stosunku do pedału jest pod kontem i nie dolega całą płaszczyzną. Wygiąłem blachę tak jak na rysunku i przysunąłem czujnik do niej. Czujnik ładnie dolega i problem minął. Mam nadzieje ,że w miarę zrozumiale narysowałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] ABS działa cały czas
ANDY21 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Gru 05, 2013 17:05
jezan
Brak nowych postów [R75] Wentylator - cały czas pracuje
volverin Rover serii 75, MG ZT 27 Nie Lip 21, 2013 12:27
VITZH
Brak nowych postów [R75] Wentylator cały czas pracuje
teskatlipoka Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Lip 03, 2009 00:35
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Webasto uruchamia się cały czas
borys876 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Lis 03, 2010 12:12
henryk
Brak nowych postów [R75] Wentylator - pracuje cały czas
Kamil79 Rover serii 75, MG ZT 29 Pią Sie 19, 2011 13:26
sopel86lodz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink