Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Regulacja wysokości fotela - prośba
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Regulacja wysokości fotela - prośba
Autor Wiadomość
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 08:21   [R75] Regulacja wysokości fotela - prośba
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam.
może jest ktoś tak dobry na tym forum i zrobi fotkę lub wklei schemat z haynes'a (o ile tam jest, bo w RAVE nie ma) układu regulacji wysokości w R75, fotele manulanie regulowane?

już mnie szlag trafia bo nie mam pojęcia jak to uruchomić, poprzedni właściciel wywalił całkowicie linkę.

pozdrawiam i dzięki
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 20, 2010 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 09, 2007 08:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
romans 



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 08:29   

Ja co prawda mam regulację foteli elektrycznie z pamięcią ale rozumię Twoje rozterki. R75 ma to do siebie, że wszystko jest nie po ludzku lecz po "angielsku". Uczę się swojego samochodu do dzisiaj. Ale cierpliwości. Do wszystkiego dojdziesz i z doswiadczenia wiem, że zawsze miło się rozczarujesz.
A propo - Czy wiedzieliście, że R75 ma czujnik, który włącza światła przeciwmgielne w momecie słabej widoczności? Ja nie wiedziałem, aż wczoraj przy ogromnej ulewie właczyły sie samoczynnie. To było juz 2 raz. Za pierwszym razem zimą przy dużej mgle też właczyły się. Wówczas myslałem, że to przypadek. Ale od wczoraj juz wiem , że nie.

Cierpliowść "angileska" w tym samochodzie jest nagradzana.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 09, 2007 10:15   

romans napisał/a:
Czy wiedzieliście, że R75 ma czujnik, który włącza światła przeciwmgielne w momecie słabej widoczności?

Każdy R75 posiadający światła przeciwmgielne to ma, czy to jakieś dodatkowe wyposażenie?
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 10:43   

No to co ktoś kto ma manualnie regulowane fotele pokusi się o zrobienie tego zdjęcia?
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
BEAR_75 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 18
Skąd: Polik k. Łodzi



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 11:07   

soulz napisał/a:
No to co ktoś kto ma manualnie regulowane fotele pokusi się o zrobienie tego zdjęcia?


Ok ale mozesz konkretnie powiedziec o jakie zdjacie ci chodz, czy to ma byc od spodu, czy mam specjalnie na ta okazje wykrecic fotel. mam dokladnie takie same siedzenia jak ty, ale musisz mi owiedziec jakie zdjecie cie interesuje.
chetnie pomoge
 
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 12:23   

chodzi mi o zdjęcie gdzie jest podłączona linka od uchwytu regulacji wysokości fotela. fotka od spodu fotela. linka gdzieś musi być zaczepiona przy takim pólkolu z zębami. najlepiej kilka fotek jakbyś dał redę, wiem że pozycja niewygodna :) dzięki
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 09, 2007 15:04   

Niestety nie mam cyfrówki więc zrobiłem tel - nie wiem czy Ci to coś pomoże:
 
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 18:57   

dzięki za fotki, jednak nie mogę dojść na nich co do czego jest podłączone. może jeszcze ktoś pstryknie w lepszej jakości i najlepiej żeby prześledził dokąd idzie linka od wajchy regulacji wysokości i to miejscie uwiecznił. :)
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
peter200 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Lip 2003
Posty: 36
Skąd: W-wa/Konstancin

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 10, 2007 15:37   

Jak widzę regulacja jest taka sama w R45 to jako że jestem na etapie wymiany fotela pasażera na taki z regulacją wysokości i podparcia lędźwiowego (głównie) to mam pod ręką wyjęty fotel i mogłem wygodnie pstryknąć fotki.
Do regulacji wysokości służy pręt (zaznaczony) a nie linka.
Jak jeszcze nie zlokalizujesz drugiego końca tego pręta to zrobię fotkę jak zdejmę gąbkę.

http://www.fotosik.pl/pok...5066b90d2b.html
http://www.fotosik.pl/pok...fe2dbd907c.html

I następne fotki po rozebraniu fotela:
http://www.fotosik.pl/pok...9925268ee5.html
http://www.fotosik.pl/pok...7c81af42cb.html
http://www.fotosik.pl/pok...e328380405.html

Zaznaczam, że u Ciebie ten widok będzie w lustrzanym odbiciu bo ja fotografowałem prawy fotel.
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 19:04   

dzięki bardzo, już teraz widzę jak to działa i coś sobie dorobię żeby zastąpić ten pręt.

dzięki jeszcze raz
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
szudi 



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Środa Wlkp



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 19:43   

Witam
Mam ten sam problem. Zwracam się z poźbą do soulz, jeśli uda ci się coś dorobić do tego fotela to proszę o wskazówki. Tylko tak się zastanawiem czy istnieje tylko problem z tym prętem, coś mi się wydaje ze poprostu nasze samochodziki są troszkę odchudzone i nie skończy się tylko na braku pręta - abym się mylił :) :):). Pozdrawiam
 
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 20:06   

w weekend będę badał sprawę, dam znać jak się zakończyło :)
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
szudi 



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Środa Wlkp



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 20:13   

Dzięki!!!
 
 
 
soulz 




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Białystok



Wysłany: Sob Cze 30, 2007 10:40   

witam.
sorry że tak późno odpisuję, ale nie miałem kiedy napisać. Udało mi się dorobić zastępnik tego pręta. użyłem stalowego drutu z suszarki balkonowej na ubrania :) . Drut jest sprężysty i mocny więc nadaje się w sam raz.

Drut na jednym końcu trzeba zagiąć pod kątem 90st. na długość ok 5-7mm. Ten koniec wkładamy w otwór tam gdzie jest ten plastikowy element. Następnie drut musi przechodzić przez plastikowy zatrzask (tak jak oryginalny na jednym ze zdjęć), aby się nie wysuwał. A druga strona to zwyczajne zagięcie drutu przy uchwycie. I wszystko działa.
_________________
Rover 75 Chrome, 1.8
 
 
 
szudi 



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Środa Wlkp



Wysłany: Wto Lip 03, 2007 23:06   

Dzięki za wskazówkę!!! Muszę się za to zabrać skoro jest to takie proste!!!
Pozdrawiam
 
 
 
belialek 



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 72
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 09, 2013 11:39   

Przepraszam, że odkopuję stare tematy ale nie chcę zakładać nowego wątku - od wczoraj jestem posiadaczem 75 no i również mam problem z ustawieniem wysokości fotela kierowcy. W zasadzie będę jedynym użytkownikiem auta, tak więc nie tyle mi zależy na regulacji, co na informacji dot. tego czy fotel bez sprawnego mechanizmu jest ustawiony zawsze w pozycji najniższej? W tej chwili pomimo ustawienia kierownicy w najwyższej pozycji i maksymalnym odsunięciem fotela w tył zahaczam kolanami o kierownicę - trochę to dziwne, bo w poprzednim autku (stara, poczciwa Daewoo Nexia) miejsca na kolana było o wiele więcej.

Jeżeli te fotele bez sprawnego mechanizmu siedzą już najniżej jak się, to raczej trzeba się będzie do tego jakoś przyzwyczaić (niestety...).

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Wto Lip 09, 2013 18:07   

jeśli masz sprężyne to napewno masz wywalony fotel do góry,jakbyś chciał to naprawić to mam cały stelaż w garażu bo wymieniałem na elektryczne,dysponujesz jakimś zdjęciam jak jest ten fotel ustawiony?
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
djrafix 




Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 21
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Sty 28, 2014 22:15   

Witam, mam taki sam problem, nie działą mi podnoszenia fotela
nie da sie tego gdzieś pociągnać za dźwignię aby ustawić sobie na raz zeby było na stałe??. Przesyłam fotki spod fotela zrobiłem.

FOTO 1

FOTO 2

FOTO 3


Próbowałem róznych możliwości ale nic mi nie wychodzi, na dodatek zwaliłem przesuwanie fotela ale całe szczęście udało mi sei naprawić :lol:

Moze jest ktos z okolic Lublina kto by dal mi rade w tym pomóc?, bo normalnie z tym leze i kwicze :(

[ Dodano: Wto Sty 28, 2014 22:15 ]
soulz napisał/a:
witam.
sorry że tak późno odpisuję, ale nie miałem kiedy napisać. Udało mi się dorobić zastępnik tego pręta. użyłem stalowego drutu z suszarki balkonowej na ubrania :) . Drut jest sprężysty i mocny więc nadaje się w sam raz.

Drut na jednym końcu trzeba zagiąć pod kątem 90st. na długość ok 5-7mm. Ten koniec wkładamy w otwór tam gdzie jest ten plastikowy element. Następnie drut musi przechodzić przez plastikowy zatrzask (tak jak oryginalny na jednym ze zdjęć), aby się nie wysuwał. A druga strona to zwyczajne zagięcie drutu przy uchwycie. I wszystko działa.


Mozna foto jak to zrobic??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Fotele elektrycznne - regulacja wysokości
Zukowaty Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Sie 26, 2008 22:58
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Regulacja wysokości świateł nie reaguje
encor Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Maj 02, 2019 22:03
R75
Brak nowych postów [MG ZT 190] Ręczna regulacja wysokości świateł (xenon)
Micros Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Lip 03, 2014 12:40
Micros
Brak nowych postów [R75] Linki pod siedzeniem - regulacja wysokości pasów
odpiente linki
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Lut 10, 2010 11:09
Pieta
Brak nowych postów [R75] Regulacja fotela
Snookie Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Cze 28, 2014 13:39
mikoprotek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink