Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220]Problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220]Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



  Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 10:10   [R220]Problem z odpalaniem
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,
Problem który chciałem poruszyć jest taki otóż dolałem olej do silnika, przypuszczam ale chciałbym się upewnić czy nadmiar oleju ma wpływ na to iż samochód nie chce odpalić? Jak najlepiej pozbyć upuścić olej?
Dzięki wielkie za wszelakie porady :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 10:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 14:56   

massiv6 napisał/a:
Jak najlepiej pozbyć upuścić olej?

Ja przez bagnet wyciągałem, wężyk gumowy dopasowany do otworu i na końcu duża strzykawka.
Najprostszy i najszybszy sposób.
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:40   

Tak, tak wiem, kupiłem dwa wężyki o różnych rozmiarach i żaden nie pasuje gdyż nie zauważyłem iż wejście bagnetu zmniejsza średnicę wlotu :mrgreen: ale to nic podejrzewam że autko nie chce mi odpalić ze względu na słaby aku, próbował dwa razy zakręcić a teraz słychać tylko kliknięcie :) mam nadzieję że z kabli go ruszę i będzie git ale nie rozumiem przecież aku jest w miarę nowy :) kupiłem ostatnio żarówki LED na postojówki aczkolwiek nie sądzę aby właśnie one miały wpływ na rozładowanie akumulatora :)
Dobra z czasem będę go obserwował i wyciągał wnioski :)

[ Dodano: Czw Wrz 05, 2013 11:40 ]
Proszę o pomoc!!!!
Naładowałem przez noc akumulator sądząc iż on jest sprawcą problemów z odpaleniem, a tu się okazuje iż nie, zamontowałem aku, przekręcam kluczyk na zapłon i słyszę jedynie jedno kliknięcie stąd moje pytanie czy faktycznie brak rozruchu może być spowodowany za dużą ilością oleju w silniku? Czy podłoże problemu jest gdzie indziej? Jeżeli ktoś miał podobny kłopot bardzo proszę o porady tudzież rozwiązania!
Z góry dziękuję za wszystkie informacje!
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 17:00   

Może poprostu akumulator Ci padł. Mierzyłeś napięcie na klemach?
Ilość oleju raczej nie ma wpływu na rozruch.
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 11:15   

Co się okazało po szczegółowych oględzinach z bratem iż powodem takiego zachowania jest przekaźnik, albo kable dochodzące do niego, jutro będziemy robić więc powinno się udać :mrgreen: akumulator wychodzi na to że jest zdrowy także nie potrzebnie go ładowałem :wink: w razie pomyślnego przeprowadzenia operacji na pewno napiszę :mrgreen:

[ Dodano: Sob Wrz 07, 2013 11:15 ]
Tak jak obiecałem napisać parę słów odnośnie usterki, a więc co się okazało podczas dokładnych oględzin winę ponosi przekaźnik sterujący świecami, są tam dwie wtyczki i ta szersza wcześniej coś było robione przy niej po prostu tak jakby nie łączy z gniazdem. Pokombinowaliśmy i w sumie autko odpala ale po drugiej czy trzeciej próbie, czeka mnie chyba kupno i wymiana przekaźnika albo jednej z cewek w środku. Najważniejsze iż nie padł rozrusznik czy coś poważniejszego :mrgreen:
 
 
Torog 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Koszalin



Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 08:31   

Witam. Mi wczoraj Auto zrobiło psikusa, nie odpaliło. Akumulator naładowany a mimo to po przekręceniu stacyjki słychać tylko klikniecie i nic. W poniedziałek auto holuje do warsztatu i ciekawe co się okaże. Mam benzynę. W piątek odpalił normalnie w w sobotę zgon.
 
 
massiv6 




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 66
Skąd: Świdnik



Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 15:29   

No to widzisz kolego, tak samo ja miałem, dzień wcześniej jeździłem i było wszystko ok, żadnych objawów, następnego dnia rano dolałem mu oleju i cisza, jedno kliknięcie po przekręceniu kluczykiem i zero reakcji :mrgreen: problemem okazał się przekaźnik na świece, wczoraj jeździłem, palił z pierwszego także na razie nie narzekam chociaż rozglądam się za przekaźnikiem. Nie orientuje się czy w benzyniakach (przypuszczam że tak) znajduje się taki przekaźnik po prawej stronie od aku :wink: na Twoim miejscu sprawdziłbym połączenie między wtyczką a gniazdem. Daj znać jeśli Ci się uda wskrzesić autko :wink:

[ Dodano: Nie Wrz 08, 2013 15:29 ]
Tak mi się przypomniało mała sugestia do kolegi "Torog", a mianowicie osobiście zanim oddałbym autko do warsztatu sprawdziłbym ten przekaźnik o którym mówiłem wcześniej, oddasz do elektryka zapłacisz kasę a on i tak Ci nie powie co było faktycznie przyczyną tylko stwierdzi że myszy przegryzły kable :mrgreen: znając życie za jakiś czas problem wróci więc tylko daję radę aby na próżno nie wyrzucać pieniędzy w błoto :wink: decyzja oczywiście należy do Ciebie :mrgreen:
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r220 sdi] problem z odpalaniem.
przemek676 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Paź 11, 2012 20:49
Steff
Brak nowych postów [r220 SDI 99] problem z odpalaniem zima.
wesyl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Sty 27, 2010 13:20
iwan00
Brak nowych postów [R220] Problem z odpalaniem, oraz rudą :)
predatoraf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Mar 22, 2016 20:51
NoPE
Brak nowych postów [R25] problem z odpalaniem
chrust Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sob Kwi 16, 2011 05:21
chrust
Brak nowych postów [r25 1.4 '01 lpg] problem z odpalaniem
adamk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Wrz 01, 2010 11:54
adamk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink