Forum Klubu ROVERki.pl :: [Honda Accord] Szarpie i dymi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Honda Accord] Szarpie i dymi
Autor Wiadomość
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 11:06   [Honda Accord] Szarpie i dymi
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam!
Od dwoch miesięcy jestem posiadaczem hondy accord 2.0 tdi, rocznik 1996 a zatem z silnikiem rovera 620. Moj problem polega na tym, ze po przejechaniu jakis 20 km auto szarpie (w czasie jazdy i na wolnych obrotach rowniez) i strasznie dymi na czarno.odwiedzilem juz 3 mechanikow (kazdy rozkłada rece), wymienilem sterownik pompy wtryskowej, czujnik spalin, katalizator,rozrząd i dalej nic a podlaczenie pod komputer nie wchodzi w gre bo komputer nie widzi silnika (widzi ABS, puduszki).Zauwazylem ze szarpie kiedy silnik jest nagrzany (najczesciej dzieje sie to kiedy jest goraco na zewnatrz). Jezeli ktos moze mi pomoc, to bardzo prosze o rady bo mam juz desperackie mysli...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 09, 2011 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 30, 2007 11:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 11:14   

Wymieniałeś rozrząd, więc może kąt wtrysku być przestawiony.
Dymienie może być spowodowane nieszczelną rurą na trasie turbina-IC(o ile posiadasz)-kolektor dolotowy (ogólnie nie zaszkodziłoby przeczyścić)
Może jeszcze nie zaszkodziłoby sprawdzić przepływkę (często się zdarza że umierają ;))
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 11:14   

marek26556, stosuj się proszę do zasad kącika i popraw tytuł wątku (wpisz w nim model samochodu oraz rocznik w nawiasach kwadratowych).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 15:52   

Świeci się lub mruga "check engine"?
Sprawdź najpierw błędy odnotowane przez komputer. Instrukcja jak się to robi jest na stronie klubu, a dokładnie tutaj: http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 Napisz nam co wyszło. Co do dymienia to może być spowodowane złym kątem wtrysku, jak kolega wcześniej wspomniał. A samo przerywanie jak i wiele innych objawów w tym silniku może być spowodowane uszkodzeniem wiązki przewodów idących po jego lewej stronie aż do pompy wtryskowej, zatem warto je obejrzeć bardzo dokładnie. Popróbuj i napisz nam swoje spostrzeżenia, postaramy się pomóc.
 
 
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 23:51   

w warsztacie mechanik sprawdzal mi przewody ale zobacze jeszcze raz.I co to takiego ta przeplywka?Czy chodzi o przeplywomierz powietrza?Ten czujnik ktory jest za filtrem powietrza na rurze doprowadzajacej powietrze?moj ojciec nie jest mechanikiem samochodowym ale naprawia ciagniki i kombajny i mowil ze to wyglada na to jakby brakowalo mu powietrza.I w ogole jak dojezdzam do skrzyzowania i ato chodzi na wolnych obrotach to wzkazowka obrotomierza delikatnie podskakuje,Tak jest caly czas.a jak zaczyna szarpac i sie dlawic to wzkazowka szaleje.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lip 30, 2007 23:55   

marek26556 napisał/a:
Czy chodzi o przeplywomierz powietrza?Ten czujnik ktory jest za filtrem powietrza na rurze doprowadzajacej powietrze?

Dokładnie to.

PS. Z którego Leszna jesteś? Ziomal? PL ?
 
 
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 00:02   

No wlasnie ktos mi juz tez radzil sprawdzic wlasnie ten przeplywomierz?A wiesz moze jak to zrobic?Czy po prostu wymienic na nowy?I jestem z leszna wlkp.PL :smile:
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 00:14   

Najpierw go odłącz i sprawdź, jak będzie jeździł ? Jak będzie lepiej, to do wymiany. Jak to samo, to trza szukać dalej :(
Zakładam, że filtr powietrza masz OK?

PS. Dopisz w profilu model R i rok
PS2. W jakich rejonach śmigasz?
 
 
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 00:23   

Filtr jest nowy,i podczas szarpania wyciagnalem ten czujnik i bez zmian.Dalej swirowal.
A smigam glownie w najblizszych okolicach leszna i czesto na wloszakowice :mrgreen:
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 00:28   

Qrcze, nie mam pomysłu :( jakaś kabelkologia może?
W Osowej Sieni jest dobry magik od diesli - może u niego spróbuj? Obejrzyj najpierw dobrze kable i sprawdź filtr paliwa.

PS. Twoje auto to nie VW :P Nie TDI tylko SDI ;)
 
 
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 00:34   

W osowej juz bylem i cos nie moze podlaczyc sie do komputera.Nie chce gadac z silnikem.Poduszki i ABS ok a silnik nie.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 00:35   

No to zostaje poczekać jeszcze na trochę mądrzejszych :( Może PHJOWI coś wymyśli jutro?
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 10:16   

Nie możesz sam najpierw sprawdzić czy masz jakieś błędy w kompie? Dałem Ci link do opisu tej operacji. A sprawdzenie wiązki polega na rozwinięciu całej izolacji i dokładnemu przyjrzeniu się wszystkim przewodom. Dobrze też spryskać wszystkie kostki płynem do czyszczenia styków. Ja rozwijałem izolację 3 razy zanim znalazłem małe przetarcia, dlatego proponuję to zrobić bardzo dokładnie.
Sprawdź też faktycznie doprowadzenie powietrza - ściągnij obudowę filtra i przepływkę i zajrzyj czy coś Ci nie blokuje dolotu. Był już przypadek "żółtego jesiennego liścia", który skutecznie dławił silnik :D .
PS>Jeżeli odpinałeś przepływomierz to komputer wyświetli Ci jego błąd przy odczycie, zatem nim akurat w tej chwili się nie sugeruj.

Tak więc na początek: odczyt błędów z komputera!!!

[ Dodano: Wto Lip 31, 2007 10:18 am ]
Paul napisał/a:
PS. Twoje auto to nie VW :P Nie TDI tylko SDI ;)


Kolega ma Accorda, chociaż w avatarze jest rover :) , proponowałbym to poprawić, żeby nie było zamieszania. Nie bój się, nikt tu hondy nie będzie dyskryminował :D , a będziemy mieli jasność próbując pomagać przy ewentualnych usterkach.
W hondzie ten silnik oznaczony jest jako TDi :D , ale jak zwał tak zwał.
 
 
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 15:02   

Własnie chcialem sprawdzic te błedy i nie ma tego komputera nad pedalami ani nigdzie pod kierownica :???:
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 15:05   

thef napisał/a:
ale jak zwał tak zwał.

No tys prowda :oops:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 16:25   

marek26556 napisał/a:
Własnie chcialem sprawdzic te błedy i nie ma tego komputera nad pedalami ani nigdzie pod kierownica :???:


W 600ce wtyczka jest po stronie pasażera, pod plastikiem maskującym w okolicach nóg mocowanym na trzy zaczepy (przed drzwiami). Myślę, że w Accordzie będzie tak samo. Szukaj i błyskaj :D , no i zaraz nam tu napisz co wybłyskało.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 16:54   

marek26556 napisał/a:
Własnie chcialem sprawdzic te błedy i nie ma tego komputera nad pedalami ani nigdzie pod kierownica :???:

AutoData twierdzi, że w miejscu jak na fotce.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
marek26556 



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 7
Skąd: leszno



Wysłany: Wto Lip 31, 2007 20:46   

Bylem u mechanika, szukal tej wtyczki i nic...ani z jednej ani z drugiej strony. Jest jakas pod schowkiem ale z niej nie idzie sie polaczyc z silnikiem.Mechanik twoerdził ze musi byc jakas druga ale nie mogl jej znalezc. Umowilem sie na termin i bedzie probowal polaczyc sie bezposrednio z silnika.
 
 
Figlaq 




Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Czułów k. Krakowa



Wysłany: Nie Sie 11, 2013 16:42   

Cześć marek26556 :-)

Udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam identyczne objawy....
_________________
Kto nie pyta pozostanie głupi na zawsze
Kto pyta, będzie głupim tylko przez chwilę ;)
 
 
 
alvaroo4 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 1



Wysłany: Sob Sie 24, 2013 07:53   

witam, ja rownez mialem taki problem, kazdy mechanik obstawial pompe wtryskowa lub nastawnik.Panowie,,, pompa jest elektroniczna , u mnie, zdarzaja sie tez mechaniczne, jesli pompa jest elektroniczna to sprawdzie dzialanie alternatora, z mojego przykladu bylo tak dosc dlugo az wkoncu pasek od altka pekl, i po wymianie regulatora napiecia oraz diod autko chodzi jak nowe, i juz nic sie nie dzieje. . Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Accord] Mocno dymi
panorafix Rover serii 600, Honda Accord 16 Sro Lis 26, 2008 21:58
tomson60
Brak nowych postów [Honda accord 2.0] szarpie podczas jazdy
maciej1 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Mar 19, 2014 09:42
maciej1
Brak nowych postów [Honda Accord] Zimny silnik, szarpie
michal-555 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Paź 04, 2008 12:10
NEOSSS
Brak nowych postów [Honda Accord] Dławi sie na postoju,szarpie podczas jazdy
maras273 Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Lut 08, 2008 12:27
String
Brak nowych postów [Honda Accord] Obroty
panorafix Rover serii 600, Honda Accord 4 Sob Lip 14, 2007 08:39
panorafix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink