Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620SDI] Reperaturki błotników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620SDI] Reperaturki błotników
Autor Wiadomość
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 23:14   [R620SDI] Reperaturki błotników
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Parę pytań do bardziej doświadczonych użytkowników. Zamierzam przed zimą zrobić u mnie w r620SDi błotniki tył i kawałki progów. Doszły mnie słuchy że reperaturki pasują z hondy accord V gen. Czy to prawda i ewentualnie czy jest dużo rzeźby z upchaniem tego. Drugi temat to czy między blachę a ewentualną szpachlę dawać jakiś podkład albo lakier czy nie bo też widziałem że ludzie malują blachę pod szpachlę. Nr 3 czy ktoś orientuje się ile lakieru potrzeba na pomalowanie błotników i jaki to mniej więcej koszt? Chcę to zrobić samemu i niczego nie zepsuć.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
Ostatnio zmieniony przez BlackD Czw Wrz 19, 2013 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 23:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zabrzanin 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 20



Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 11:12   

takie naprawy we własnym zakresie nie dają dobrego efektu, najprawdopodobniej skończy się to tak że zmarnujesz trochę kasy ale dużo czasu i nerwów a z efektów nie będziesz zadowolony chyba że masz zamiar zrobić bardzo drobne zaprawki i je zamalować/zamaskować. malowanie całego błotnika się nie uda bez pistoletu-sprężarki.
jeżeli jednak się uprzesz i postanowisz spróbować to:
oczyszczasz dokładnie całą powierzchnię pod szpachlę z lakieru, rdzy... oczyszczasz benzyną ekstrakcyjną i na tak przygotowane podłoże nakładasz pierwszą warstwę szpachli... jeżeli ubytki/uszkodzenia sa duże to możesz użyć zestawu naprawczego (mata z włókna szklanego + żywica) potem nakładasz kolejne warstwy szpachli każda bardzo cienko i po każdym nałożeniu szlifujesz drobnym papierem aż do uzyskania odpowiednich efektów. jeżeli nałożysz zbyt grubo szpachli to nie minie nawet rok i cały płat pęknie.
jeżeli już uzyskasz odpowiednia powierzchnię to po oczyszczeniu benzyną ekstrakcyjną malujesz podkładem, po wyschnięciu matowisz drobnym papierem całą powierzchnię którą masz zamiar malować, odtłuszczasz benzyna ekstrakcyjną i nakładasz warstwę lakieru potem lakier bezbarwny (klar) no i idziesz na piwko i myślisz sobie "po jaka cholerę się za to zabierałem! trzeba było dać do lakiernika":)
orientacyjne ceny materiałów:
szpachla 8-20 zł
benz ekstrakcyjna około 10zł
spray 12-25zł
zestaw naprawczy ~15zł
na 99% nie będziesz zadowolony z efektów i istnieje duże prawdopodobieństwo że max po roku wszystko popęka lub całość odpadnie nie wspominając że malowanie będzie znacznie gorzej wyglądało niż to co masz teraz.
moja podpowiedź: kup na jakiś element blacharski z byle jakiego auta i na nim najpierw przeprowadź próbę, wtedy sam będziesz widział jak jesteś w stanie to wykonać;)
 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 17:36   

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na połowę pytań. Parę informacji. Posiadam 4 pistolety niskociśnieniowe,duuuży kompresor i przestronny garaż. Migomat i zwykłą spawarkę więc wstawić to nie będzie problem. Z malowaniem też sobie radzę tylko gorzej z właśnie takim typowym wykończeniem i zabezpieczeniem antykorozyjnym.
Czyli mówisz że nie muszę kłąść klaru pod szpachlę i nie spuchnie to za pół roku?

Drugi temat czy jest gdzieś dostępna reperaturka na te błotniki.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 21:57   

Reperaturki mozna dostac na allegro. Ja brałem od tego pana
http://allegro.pl/reperat...3549375150.html
 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 08:25   

I co dają radę? nie wyginają się w rękach?
Jaka grubość blachy?
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
mmaniacs 



Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 10



Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 22:19   

Ja powiem tak , kupiłem niedawno reperaturki do Rovera 620 za 180zl (jedna sztuka) na aukcji pisało że do tego Rovera itd a przysłał typ z napisałem na reperaturce że od hondy accord, a na allegro takie reperaturki od hondy za 130zl sprzedają , wiec pomysl czy sie opłaca brać te za 180 :) Na forum były już poruszane takie tematy :mrgreen:
 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 08:09   

Właśnie dlatego się chcę poradzić.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Reperaturki tylnych błotników
csdark Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Paź 14, 2007 20:03
csdark
Brak nowych postów [R620Sdi] wysprzęglik reperaturki
Bartek88 Rover serii 600, Honda Accord 0 Wto Gru 29, 2020 18:53
Bartek88
Brak nowych postów [R620] Reperaturki nadkola tylnego .... ?
andrzejziom Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Maj 11, 2009 21:08
NEOSSS
Brak nowych postów [620di] Naprawa pompki sprzęgła przy pomocy reperaturki ?
kataklysm Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lip 27, 2014 02:17
kataklysm
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R620SDI]
marioo Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Wrz 17, 2011 18:47
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink