Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 420 d 2.0 TD] Pomoc w kilku kwestiach.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 420 d 2.0 TD] Pomoc w kilku kwestiach.
Autor Wiadomość
Dinedal18 



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 7



Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 14:42   [Rover 420 d 2.0 TD] Pomoc w kilku kwestiach.
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,
Wczoraj zakupiłem Rovera 420D 2.0 Td 86km. Jeżeli chodzi o blachy mojego nowego autka to wyglądają bardzo dobrze, ale jak to jest z tanimi autkami jest trochę do zrobienia i chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych majserkowiczów roverowych.

Tak więc moje pytania wypiszę w punktach, i postaram się opisać jak najdokładniej i najczytelniej usterkę(wadę), którą posiada mój Rover.

1. Kiedy jadę powyżej 40km/h słychać przewiewy przy drzwiach pasażera z przodu, zaś przy kierowcy wieje od szyby. Jeżeli chodzi o kierowcy stronę to może być po prostu uszczelka lub opadająca szyba, a co do pasażera to nie mam najmniejszego pojęcia.

2. Z tego co wyczytałem, silniki 2.0Td to dosyć spokojne bestie, oszczędne, mało zrywne i ciche. Więc skąd bierze się bujanie całym autem? Zauważyłem to dopiero dzisiaj, aż pasażer buja się przód/tył.

3. Chciałbym dowiedzieć się również na temat wymiany części, np obić drzwi, foteli, tylnej kanapy. Czy wnętrze będzie pasować od Hondy 96-00 VI generacji. Mianowicie chodzi o Hondoskie fotele bo są one o wiele wygodniejsze.

4. Chodzi o immobilizer, jest to mały dziadowski pilot któremu wypadają guziki ... :|
chciałbym dostać namiar gdzie mogę wysłać mój immobilizer z kluczykiem, aby został dorobiony kluczych razem z immobilizerem ale na kluczyku, np. jak ma Mondeo MK3. No i problem z tym pilotem jest też taki, że kiedy włożę nową baterię PHILIPS CR2032 3V to pilot przestaje działać, a jak zmienię na starą to działa;/

5. Co polecacie do podklejenia podsufitki która opadła ? Zrobić to na te specjalne korki czy może lepiej sprawdzi się klej do podsufitki.

6. Jak wyciszyć skutecznie ten model, jest w nim dosyć głośno szczególnie na dziurach.

7. Oświetlenie zegarów, i deski rozdzielczej. Jak wymienić żarówki w desce i ściągnąć zegary.

Co powinienem sprawdzić w Roverze, gdy już go zakupiłem. Czy są jakieś filtry które najlepiej wymienić. Jest to mój pierwszy Diesel. Przesiadłem się z Hondy Civic 5d VI generacji.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 14:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 18:32   Re: [Rover 420 d 2.0 TD] Pomoc w kilku kwestiach.

1. Kiedy jadę powyżej 40km/h słychać przewiewy przy drzwiach pasażera z przodu, zaś przy kierowcy wieje od szyby. Jeżeli chodzi o kierowcy stronę to może być po prostu uszczelka lub opadająca szyba, a co do pasażera to nie mam najmniejszego pojęcia.

Uszczelki.

2. Z tego co wyczytałem, silniki 2.0Td to dosyć spokojne bestie, oszczędne, mało zrywne i ciche. Więc skąd bierze się bujanie całym autem? Zauważyłem to dopiero dzisiaj, aż pasażer buja się przód/tył.

Poduszki silnika/skrzyni biegów (w sumie są 3)

4. Chodzi o immobilizer, jest to mały dziadowski pilot któremu wypadają guziki ... :|
chciałbym dostać namiar gdzie mogę wysłać mój immobilizer z kluczykiem, aby został dorobiony kluczych razem z immobilizerem ale na kluczyku, np. jak ma Mondeo MK3. No i problem z tym pilotem jest też taki, że kiedy włożę nową baterię PHILIPS CR2032 3V to pilot przestaje działać, a jak zmienię na starą to działa;/

Kup zestaw naprawczy do pilota albo całego pilota tylko wtedy trzeba go zakodować. Powinieneś mieć dwa kluczyki i dwa piloty.

5. Co polecacie do podklejenia podsufitki która opadła ? Zrobić to na te specjalne korki czy może lepiej sprawdzi się klej do podsufitki.

Można podkleić klejem tapicerskim albo dać zarobić tapicerowi.

6. Jak wyciszyć skutecznie ten model, jest w nim dosyć głośno szczególnie na dziurach.

Zerknij do działu tuning.

7. Oświetlenie zegarów, i deski rozdzielczej. Jak wymienić żarówki w desce i ściągnąć zegary.

Dział tuning albo techniczny faq na roverki.pl

8. Co powinienem sprawdzić w Roverze, gdy już go zakupiłem. Czy są jakieś filtry które najlepiej wymienić. Jest to mój pierwszy Diesel. Przesiadłem się z Hondy Civic 5d VI generacji.

Filtr paliwa obowiązkowo przed zimą, tak samo filtr kabinowy, filtr powietrza jeśli jeszcze go nie wymieniłeś, filtr oleju razem z wymianą oleju.

Fotele:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=72037
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
Dinedal18 



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 7



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 06:48   

Zestaw naprawczy? Gdzie coś takiego moge zakupić :) ?
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 08:20   

Na allegro np.
Widzę że tobie trzeba wszystko na talerzu podać, bo samemu się nie chce poszukać :wink:
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 16:10   

Przykładowo:

http://allegro.pl/nowy-kl...3554923928.html
http://allegro.pl/rover-4...3571521976.html
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 16:28   

Możesz też same przyciski kupić Alledrogo.pl
_________________
Czasami spotkasz na swojej drodze osobę której nie należy wkur***ć. To będę Ja.
http://forum-lines.ru/rez/ab236900.gif
 
 
Dinedal18 



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 7



Wysłany: Sro Paź 02, 2013 20:49   

Mam pytanie, zauważyłem że mój rover słabo grzeje, w sensie po rozgrzaniu silnika nie leci gorące powietrze tylko letnie. Czy jest to spowodowane zabrudzeniem jakiegoś układu czy coś ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R420 DI] PROBLEMY Z PODSWIETLANIEM KILKU ELEMENTOW
nygus1986 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Maj 13, 2010 13:51
mirwin
Brak nowych postów [R45] wycieraczki startują z kilku minutowym opóźnieniem
marco2602 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Lut 13, 2021 07:26
dawidd
Brak nowych postów [R400]Problem z pompą paliwa, przerywa po kilku sek
MARGOS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Paź 04, 2012 15:21
MARGOS
Brak nowych postów [Rover 45]Pomoc w wyborze rozrzadu
criminalpol Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Kwi 09, 2013 18:25
andrew0503



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink