Forum Klubu ROVERki.pl :: [Mg zr 160] problem z ABS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Mg zr 160] problem z ABS
Autor Wiadomość
PiotrPION 



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 25



Wysłany: Wto Paź 08, 2013 07:49   [Mg zr 160] problem z ABS
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Mam taki problem, przy dojezdzaniu np do swiatel przy hamowaniu wlacza sie ( nie zawsze ) abs. Nie pali sie zadna kontrolka i nigdy nie zdarza sie to przy duzych predkosciach.
Czy ktos ma jakis pomysl co moglo sie stac i gdzie jechac w Krk w tym problemem?

Z gory dzieki za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 08, 2013 07:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Paź 08, 2013 09:41   

TO NORMALNE ZE PRZY HAMOWANIU CI SIĘ ABS WŁĄCZA !!
 
 
 
PiotrPION 



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 25



Wysłany: Wto Paź 08, 2013 11:01   

Czyli mam rozumiec ze Wy tez tak macie, ze co hamowanie (na normalnej nawierzchni ) wlacza sie Wam abs.
Mialem wczesniej kilka aut z absem i wlaczal sie on w bardziej ekstermalnych sytuacjach typu sliska, oblodzona nawierzchnia .

Czy to norma w mg ze abs wlacza sie niemal przy kazdym hamowaniu przy niskiej predkosci? :|
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Paź 08, 2013 11:10   

PiotrPION napisał/a:
Czyli mam rozumiec ze Wy tez tak macie, ze co hamowanie (na normalnej nawierzchni ) wlacza sie Wam abs.
Mialem wczesniej kilka aut z absem i wlaczal sie on w bardziej ekstermalnych sytuacjach typu sliska, oblodzona nawierzchnia .

Czy to norma w mg ze abs wlacza sie niemal przy kazdym hamowaniu przy niskiej predkosci? :|

Jakos wcześniej Ci sie nie włączał? Oponki się zużywają zimniej jest to zaczął się częściej włączać, co w tym nietypowego ? Masz tam trochę koni, to nie Tico, opony dostają w kośc i to moze byc jedna z przyczyn włączającego się częściej ABS.
 
 
 
kezmanq 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 459
Skąd: Wrocław/Wieluń



Wysłany: Wto Paź 08, 2013 11:18   

u mnie jest to samo, ABS w moim R jest po prostu zbyt czuły :-| nie raz mi się zdarzyło omal nie przydzwonić na suchym asfalcie przez ten ABS. Rodzice mają VW i tam działa w 100 razy lepszy sposób
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 08, 2013 12:32   

Jeśli abs się uruchamia na suchej nawierzchni to macie problem z pękniętym pierścieniem na którymś przegubie.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Paź 08, 2013 14:42   

leszczu, niekoniecznie, fakt ze w r uruchamia sie duzo czesciej przy np zlej jakosci oponie niz w moim dawnym volvo chociażby (mialem dwa R wiec mam porównanie) ale obydwóm kolegom zaleciłbym profilaktyczne sprawdzenie, bo to jednak hamulce i możesz miec (nie daj bóg) racje.
 
 
 
PiotrPION 



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 25



Wysłany: Sro Lis 06, 2013 14:02   

bociannielot napisał/a:
Jakos wcześniej Ci sie nie włączał? Oponki się zużywają zimniej jest to zaczął się częściej włączać, co w tym nietypowego ? Masz tam trochę koni, to nie Tico, opony dostają w kośc i to moze byc jedna z przyczyn włączającego się częściej ABS.


Fachowa podpowiedź bociannielot :]

Innym dziękuję za sugestie.

Przyczyną częstego włączania się ABS (niemalże każde hamowanie) , okazała się uszkodzona pompa ABS.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lis 07, 2013 09:19   

PiotrPION napisał/a:
Fachowa podpowiedź bociannielot
wiesz nie jechałem Twoim R/MG więc skąd mogłem wiedzieć ze jeszcze częściej Ci się włącza ABS niż w innych R/MG, jak widzisz po innych wypowiedziach ogólnie w tej marce częściej włącza się ABS i działa inaczej niż w innych samochodach.
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Lut 12, 2014 14:54   

stary kotlet, ale ABS w MG wcale nie jest taki czuły... w ZR 160 mam taki sam moduł ABSu jak inne ZRy i 25ki a ABS praktycznie w ogóle mi sie nie włącza. Wręcz działa z fajnym opóźnieniem jak już jest naprawdę konieczny.... W VAGach (przynajmniej nowych) moim zdaniem włącza się szybciej. Moim zdaniem częste włączanie świadczy o jakiejś usterce - najprawdopodobniej zębatki
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 12, 2014 20:34   

Też mam ten problem.Mam założone nowe zimówki jade na suchej nawierzchni przedemną auto zaczynam chamowac i wlącza się ABS... nieraz musze zaciągnac ręczny żeby wychamować.Niby mam wszystko sprawne bo mechanik sprawdzał...
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 00:12   

komoss napisał/a:
Mam założone nowe zimówki j


jakie?

komoss napisał/a:
nieraz musze zaciągnac ręczny żeby wychamować.


sprawdź czy tył hamuje (nożny hamulec)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
lukio 



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 2



Wysłany: Czw Lut 13, 2014 00:44   

Męczyłem się z absem w moim parszywym hundaju przez kilka miesięcy, miałem bardzo podobne objawy do kolegów wyżej...

Trochę teorii z autopsji o absie( nie jestem specem, litości :) )

Na czujniki abs trzeba patrzeć jak na prądnice( popularne dynamo rowerowe dla przykładu). Obracające się koło( dokładniej zębatka ) powoduje, że czujnik generuje napięcie(bardzo niskie, kilkaset mV), komputer porównuje czy napięcia są w miarę równe, jeśli nie to znaczy że trzeba zacząć "warczeć". Kontrolki abs wyświetlają tylko bardzo poważne uszkodzenia: uszkodzona pompa, przerwany przewód przy czujniku, lub całkowicie uszkodzony czujnik(po sprawdzeniu omomierzem - przerwa). Nie wyświetlają natomiast najczęstszej przyczyny - złej sprawności generowania. To zależy od stanu zębatki (czystość i wysokość ząbków), stanu czujnika i odległości między zębatką a czujnikiem.

Zapobiegawczo radzę dokładnie wyczyścić zębatki, sprawdzić czy nie mają pęknięć i ubytków w uzębieniu. Wyczyścić czujnik, sprawdzić wychodzące przewody - lubią pękać.

Jak mierzyć:
Miernik ustawiamy na ac – mV, czarny z miernika (chyba nie ma znaczenie który bo to ac...) wciskamy w masową klemę. Czerwony wpinamy przewód mierzonego czujnika (nie ma znaczenia który z tego co zauważyłem).
Samochód na lewarek i z całej siły kręcić kołami (nie ma znaczenia w która stronę, ważne żeby było z porównywalna siłą).
Wyniki pomiaru zależą od prędkości kręcenia kołem, ale bez problemu po wymierzeniu wszystkich da się znaleźć czujnik który działa inaczej niż wszystkie.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Lut 15, 2014 00:47   

Z tego co piszesz, lukio (swoją drogą cenna informacja) wynika, że czujnikiem ABSu jest najzwyklejszy czujnik indukcyjny z napięciowym wyjściem analogowym. 0-10V.
Jednak czujniki te są zbliżeniowymi i bardziej skłaniałbym się ku pomiarze przez komputer częstotliwości drgań (kwadratowe zęby zębatki). To tylko mój domysł niepoparty żadnym doświadczeniem. Może to też być czujnik Halla... Trzeba zajrzeć do Rave :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Problem z abs
dreifah Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lut 22, 2011 09:37
Krzysi3k
Brak nowych postów [214 Si 96r] Problem
j4cekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lip 14, 2008 19:20
thef
Brak nowych postów [MG ZR 160]Problem
kozik150184 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Cze 07, 2010 21:07
kozik150184
Brak nowych postów [Mg zr 160 ] problem
Radical Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Lip 31, 2014 10:48
j0zek
Brak nowych postów [MG ZR 160 '06] Problem z SRS
andrew82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Sty 02, 2012 14:29
andrew82



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink