Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] wskazania temperatury na komputerze - prawidłowe ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] wskazania temperatury na komputerze - prawidłowe ?
Autor Wiadomość
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 11, 2013 20:10   [r75] wskazania temperatury na komputerze - prawidłowe ?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Ostatnio podczas przeglądu LPG zaciekawiła mnie pewna sytuacja.

Otóż zawsze gaz (sekwencja) włączała mi się dosyć późno, gdy silnik osiągał temperaturę 65 stopnie - sprawdzałem to na komputerze pokładowym. Tak przejeździłem prawie dwa lata a w tym tygodniu, przy okazji przeglądu, poprosiłem fachowca od tego by podpiął pod swoj komputer i zmienił mi w ustawieniach instalacji na chociażby 50 stopni.

Od razu stwierdził że nie możliwe że mam taka wysoką temperaturę bo oni ustawiają standardowo na 40. I rzeczywiście - ich komputer miał ustawiony start gazu przy takiej temperaturze, ale zmniejszył mi do 30 stopni. Ostatnie dni sprawdzałem kiedy urouchamia mi sie gaz z zimnego silnika i spadło o 10, czyli przy około 55 stopniach.
Fachowiec od gazu twierdził że jakaś tam tolerancja temperatury jest ale nie aż tak duża. Wg niego mam walnięty termostat lub coś z chłodnicą.
Z tym że i poprzedni (termostat) miałem sprawny ale nieszczelny i wymieniłem go na nowy z firmy s-parts. Tak samo chłodnica jest nowa (choć nie wiem jaki by miała wpływ na układ).

Kiedyś też sprawdzałem załączanie się wentylatora i wszystkie trzy biegi włączały się w tych przedziałach co powinny.

Więc jakoś nigdy nie sadziłem że wskazania mógłby być oszukane czy coś...

Co w tym wszystkim może powodować taką różnice ?
Inni użytkownicy gazu sprawdzaliście u siebie przy jakiej temperaturze załącza się gaz ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 11, 2013 20:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
columbo 



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 14



Wysłany: Pią Paź 11, 2013 23:17   

Jaki masz sterownik do gazu i jaki reduktor?. Przekłamania w odczycie temperatury w tańszych instalacjach gazowych to raczej norma. Poza tym gdzie zamontowany jest czujnik temperatury od instalacji gazowej bo jeśli na reduktorze a ten jest zamontowany (wpięty w wodę) tak że nagrzewa się ostatni to raczej normalne że przekłamuje.

Pamiętaj również że zbyt wczesne przełączanie się na gaz powoduje uszkodzenie listwy wtryskiwaczy gazowych więc nie ma co szaleć z szybkim przełączaniem.

Napisz jaką masz instalację to coś poradzę.
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 11, 2013 23:20   

BRC sequent 24

[ Dodano: Pią Paź 11, 2013 23:19 ]
w sumie szybko nie przełącza bo 55 stopni to i tak trochę czasu potrzebuje

[ Dodano: Pią Paź 11, 2013 23:20 ]
a czujnik temperatury nie wiem gdzie jest wpięty, nawet nie wiem jak wygląda...
 
 
columbo 



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 14



Wysłany: Pią Paź 11, 2013 23:59   

Zapewne przy reduktorze. Mały okrągły wychodzą od niego dwa kabelki. Nie sugeruj się temperaturą podawaną przez czujnik lpg bo tak jak pisałem to wszystko zależy od tego gdzie wpięty masz reduktor i czy czujnik temp lpg pokazuje prawdę. W instalacji gazowej minimum można ustawić jak dobrze pamiętam 25 stopni. Co do uszkodznego termostatu to kolege po fachu (gaziarza) chyba trochu fantazja poniosła.
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 12, 2013 09:53   

Z tym termostatem to od razu wiedziałem że coś przesadza. Czyli wskazania są ok, a po prostu gaziarze nie do końca trafili z miejscem montażu czujnika ale to już raczej by musiało tak zostać
 
 
columbo 



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 14



Wysłany: Sob Paź 12, 2013 10:50   

Myśle a nawet jestem pewien że tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwne wskazania temperatury
DementorIRL Rover serii 75, MG ZT 36 Sro Cze 27, 2012 11:16
joannak25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]wskazania temperatury na zewnątrz
WitekWawa Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Gru 17, 2012 20:51
apples
Brak nowych postów [R75] dziwne wskazania temperatury,nie kręcący wentylator
tracid9 Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Lis 08, 2013 15:20
tracid9
Brak nowych postów [R75] Spalanie lpg na komputerze?
grnb Rover serii 75, MG ZT 16 Pon Sie 30, 2010 10:33
praktis
Brak nowych postów [R75] Zmiana mil na kilometry w komputerze pokładowym
kosaaro Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Paź 25, 2013 11:48
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink