Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 ] Skrzynia automat szarpie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pią Paź 11, 2013 15:49
[R75 ] Skrzynia automat szarpie
Autor Wiadomość
columbo 



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 14



  Wysłany: Nie Paź 06, 2013 00:14   [R75 ] Skrzynia automat szarpie
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam. Stałem się szczęśliwym (nieszczęśliwym) posiadaczem Rovera 75 . Mój problem polega na szarpaniu skrzyni podczas zmiany biegów. Szczególnie odczuwalne jest to gdy skrzynia zmienia biegi z góry na dół. Wtedy mam do czynienia z nprawdę mocnym tąpnieciem.

Wiele czytałem podobnych tematów ale żaden nie wyczerpał mojej ciekawości.

Pytanie brzmi od czego zacząć? Stan oleju sprawdzony, olej czysty.
Ostatnio zmieniony przez columbo Czw Paź 10, 2013 23:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 06, 2013 00:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 06, 2013 12:25   

Zacznij od wymiany sterownika skrzyni znajdującego się pod schowkiem. Czasem dopiero 3 bądź 4 pomoże Musisz sszukać do twojej wersji silnikowej. Ale i tak Ci powiem, że jeżeli to pomoże, to tylko na chwile. Miałem podobnie i po ponad 10 tysiącach skrzyni poszła do remontu. Ogólnie bardziej polecałbym ci juz jechać do mechanika pponieważ im wcześniej tym lepiej, puki masz jeszcze skrzynie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
columbo 



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 14



Wysłany: Pią Paź 11, 2013 22:44   

Dzięki Rafale za info. Jak pisałem Ci na PW tak napiszę tutaj może komuś się przyda.

Podpiołem mojego Roverka do AUTOCOMA. Wykazał błąd "elektrozawór hamujący 2-4 zwarcie do masy lub plusa zasilania. " We wtorek zabieram się za sprawdzenie wszystkich wtyczek do skrzyni oraz komputera w kierunku zaśniedziałych styków. Zerkne na komputer czy nie ma zimnych lutów. Jeśli nic nie znajdę to wyciągne skrzynie na stół. O dalszych postępach (bądz uwstecznieniach) będe informował na bieżąco.

Jeśli ktoś ma jakąś sugestię lub poradę chętnie skorzystam.
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 12, 2013 00:11   

columbo - miałem dokładnie ten sam problem ze skrzynią (szarpnięcia przy zmianie biegów z wyższego na nższy) i komputer pokazał mi dokładnie ten sam błąd o którym piszesz - nie chcę ciebie martwic ale remont skrzyni ciebie nie ominie :cry: ja jeżdziłem z tym problemem około 2 miesięcy a potem się skrzynia sypnęła, dokładnie chodzi o regenerację sprzęgła hydrokinetycznego - teraz skrzynia pracuje jak nówka od czasu remontu zmieniając biegi prawie niezauważalnie. Radzę udac się do zakładu od automatów jak najszybciej póki nie padnie coś więcej bo wtedy koszta są ogromne...
 
 
columbo 



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 14



Wysłany: Nie Lis 03, 2013 14:37   

Witaj. No ja też tak myśle że remont skrzyni jest raczej nieunikniony.
Sprzęgło zapewne posypało się od "tompnięć" przy zmianie biegów. Bo nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to charatnie ostro nieraz przy zmianie.
I to by stanowiło ciąg logiczny. Od padniętego zaworu hamowania pada sprzęgło od szarpnięc .

Dzięki za podpowiedz. We wtorek pochylam się nad skrzynią. W najgorszym wypadku wyciągam ją na stół. Zrobie zdjęcia i będe na bierząco opisywał co nabroiłem przy swoim Roverze. :wink:

[ Dodano: Nie Paź 20, 2013 16:26 ]
Skrzynia została wymontowana. Przy rozbieraniu srzyni ,wewnątrz widoczne były opiłki metalu. Dlatego powierzyłem sprawdzenie skrzyni fachowcowi. Fachowiec rozmontował skrzynię w drobny mak :) Nie ujawnił w niej szczególnych wad. Niemniej zauważył że ktoś składając wcześniej użył silikonu który mógł krążyć wraz z olejem i powodować przycinanie się zaworów. Dlatego też dokładnie wymył skrzynie i jest w trakcie jej składania.
Do sprawdzenia również poszedł sterownik skrzyni.

O dalszych postępach będe informował na bieżąco ..... dla potomnych

[ Dodano: Nie Lis 03, 2013 14:37 ]
Spieszę poinformować dla potomnych o postępach.

Problem- szarpiąca skrzynia automatyczna.

Po podpięciu do komputera wskazał on elektrozawór 2-4 hamowanie zwarcie do masy lub plusa zasilania. Po wyciągnieciu tegoż zaworu (dwóch) okazało się że jeden z nich rzeczywiście umarł. Po wymianie obydwu elektrozaworów skrzynia powróciła do łaski i zmienia biegi płynnie.

Co zrobić w takim razie gdy skrzynia zaczyna szarpać.

1. Sprawdzić stan oleju

2. Podpiąć pod komputer i zczytać błędy.

3. Jeśli pokarze się błąd jak u mnie wymiana elektrozaworów jest nieodzowna.

4. Przy szarpaniu jedynie z biegu 2-3 i odwrotnie istnieje możliwość że uszkodzeniu uległ sam sterownik. (sterownik znajduje się pod schowkiem pasarzera)

5. Aby wymienić elekrozawory nie ma potrzeby wyciągać skrzyni. Ja to uczyniłem ale teraz widzę że dobrał bym się do nich bez jej wyciągania.

Może komuś przydadzą się moje spostrzerzenia.

Problem rozwiązany

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Automat szarpie....
RaD256 Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Maj 28, 2010 22:21
RaD256
Brak nowych postów [R75] Automat szarpie nierozgrzany??
RaD256 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Sie 12, 2016 09:42
Bieri13
Brak nowych postów [R75] automat czasem szarpie (zmiana oleju??)
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 110 Pią Mar 16, 2018 21:12
piotr87
Brak nowych postów [R75] Skrzynia automat
reniatka266 Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Cze 04, 2010 23:10
reniatka266
Brak nowych postów [R75] problem ze skrzynią - automat :/
casa Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Wrz 05, 2013 11:04
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink