Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana rozrządu i uszczelki pod głowicą - cena
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana rozrządu i uszczelki pod głowicą - cena
Autor Wiadomość
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 23, 2013 20:52   [R75] Wymiana rozrządu i uszczelki pod głowicą - cena
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam, dzisiejszy dzień nie był dla mnie za wesoły - wczoraj zostawiłem auto w warsztacie z powodu ubywającego płynu chłodzącego - trwa to już około roku. Dziś dostałem telefon że najprawdopodobniej to uszczelka pod głowicą...
W dodatku okazało się że poszedł uszczelniacz wału korbowego i cały rozrząd jest zalany olejem.
Czyli tak - do wymiany mam:
- uszczelkę pod głowicą (planowanie itd...) + śruby
- rozrząd + pompę wody
- uszczelkę pokrywy zaworów
- uszczelkę kolektora ssącego
- uszczelkę kolektora wylotowego
- wymianę oleju i płynu chłodniczego

W zaprzyjaźnionym warsztacie wyliczyli mi to na 1300pln + około 400-500pln robocizna. Czy to jest normalna cena? Czy nie jest zawyżona? Pomimo tego że wiele napraw u nich wykonywałem, to przy tak "dużej" wolę się upewnić:-)
Z góry dziękuję za ocenę. Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 23, 2013 20:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Paź 24, 2013 06:19   

cena ok pod warunkiem ze części nie będą z kompletu "no name" tylko jakieś firmowe
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Czw Paź 24, 2013 22:53   

Pocieszę Cię że u mnie w Szkocji takiej usterki się nie naprawia, auto trafia na złom
Po pierwsze nikt tego nie robi a jak byś już kogoś znalazł to cena 5x tyle :)

Tak że bym robił za tyle w ciemno
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 25, 2013 21:06   

No to ok :-)

Części będą firmowe - akurat co do tego mam pewność ;-)

Dziś zdjęli głowicę - uszczelka niby ok, podejrzenie jakiegoś pęknięcia - jutro będzie wysłana do warsztatu specjalizującego się w naprawach głowic na sprawdzenie szczelności i ew. naprawę oraz planowanie...w poniedziałek będę wiedział już co i jak :-)

A mojego roverka żadne złomowanie nie czeka - będę o niego walczył do upadłego :-)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Paź 25, 2013 22:04   

na uszczelce nie musi byc widac pekniecia a mimo to moze poszczać - wielokrotnie sie z tym spotkałem. Głowice splanuje jak najmniej max 0,2mm
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 16, 2013 20:02   

A więc mojego problemu ciąg dalszy :-/ 2 tygodnie temu odebrałem auto, okazało się że nieszczelność była na zaworach a uszczelka w porządku, jednak i tak ją wymieniono. Wszystko według procedur na firmowych częściach.

Dziś postanowiłem sprawdzić co słychać pod maską - odkręcam korek płynu chłodniczego by sprawdzić poziom i szok! - 0, null, nic...dopiero wlanie 3 litrów sprawiło że trochę na spodzie można było go dojrzeć.
W dodatku po odkręceniu korka wlewu oleju zobaczyłem pod nim biały osad a zaglądając głębiej taką jakby galaretowatą substancję na ściankach.

Podjechałem od razu do mojego mechanika - zerknął na olej na bagnecie (twierdzi że to najważniejszy wyznacznik) i powiedział że jest czysty. Dolał mi płynu chłodniczego i powiedział żebym sprawdził czy po nagrzaniu nie wyrzuca przez korek.
Nic takiego nie zaobserwowałem ale za to po przejażdżce zobaczyłem że w płynie w zbiorniczku wyrównawczym pojawiło się pełno oleju? Tłustej substancji, zbierającej się w jakby grudki - wcześniej miałem coś takiego na ściankach zbiorniczka a teraz wszystko pływa po powierzchni.

I teraz nie wiem co robić - mechanik powiedział że oczywiście jakby było coś nie tak to gwarancje uzna i wykona ewentualną naprawę, ale żebym się uszczelką nie przejmować bo wg niego jest wszystko z nią OK - tylko skąd te objawy i tak duży ubytek płynu.

Aha - dziennie robię krótkie dystanse 4 km do pracy i z powrotem jedynie w weekend więcej jeżdżę - to może być powodem tego białego osadu?

Z góry dziękuję za pomoc i poradę, pozdrawiam :-)
P.S. I przepraszam za tak długi post jednak chciałem jak najdokładniej wszystko opisać :-)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 16, 2013 21:41   

w płynie moze byc olej jest po poprzednim hgf'ie uklad nie został dokładnie wypłukany. Maz w oleju tez moze sie pojawic jesli silnik ciagle jest nie dogrzany. Zrób dłuższa trase i będziesz widział czy ma zniknie czy nie.
Płynu nie moze ubywać. Jeśli płynu ubywa i jest masło pod korkiem to pewnie znów masz do wymiany uszczelkę
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
turbina 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: Mircze



Wysłany: Sob Lis 16, 2013 22:21   

wiesz co.. nie wiem jak u Ciebie to dokładnie jest bo widzę że masz 1.8 i nie wiem czy masz wogóle chłodniczke oleju ale też możliwe ze tamtędy się przedostaje..
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 16, 2013 22:49   

hmm, nie wiem czy mam taką chłodniczkę, ale nagłe zniknięcie 5l płynu jest niepokojące jak dla mnie...Mechanik powiedział żebym przez weekend pojeździł i w pn się u niego stawił. Mi się wydaje jednak że z uszczelką faktycznie jest wszystko ok - w końcu ma dopiero 2 tygodnie. Poza tym to jakaś wzmocniona, metalowa czy coś...
Na biało również nie kopci i nie grzeje się.
Może te brudy to faktycznie z układu - czyli co - znowu bym musiał płyn chłodniczy wymieniać?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 16, 2013 23:08   

sprawdz czy nie masz wycieku, jesli nie, a plyn znika to idzie w olej lub w komory spalania, ale wtedy by kopcil na bialo. Na bagnecie podnosi sie ilość oleju?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 16:48   

Jak podjechałem do mechanika i patrzył na bagnet to stwierdził że wszystko w normie. Jutro jeszcze raz zobaczę i się upewnię.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2013 12:25 ]
Dziś jak zerknąłem pod korek oleju to nie było tej białej substancji, tak samo w środku jej nie dostrzegłem - fusy w zbiorniczku też jakby zniknęły, osiadły. Tak to wygląda obecnie:









[ Dodano: Czw Lis 21, 2013 16:48 ]
Problem rozwiązany - winny był korek i opaska wężyka wychodzącego ze zbiorniczka - po porządnym zagrzaniu silnika przez korek się pocił i parował. Przedmuchali mi go sprężonym powietrzem i wymienili opaskę. W sobotę mam się zgłosić na kontrole i płukanie układu w celu usunięcia fusów :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana uszczelki pod głowicą.
roadking Rover serii 75, MG ZT 19 Pią Lip 07, 2017 18:44
adam_26
Brak nowych postów [r75]Wymiana uszczelki, okazuje się, że jest inna głowica.
cinek664 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Paź 20, 2015 18:30
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Wymiany uszczelki pod głowicą - 1.8 K
amigo30 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Mar 30, 2012 09:24
amigo30
Brak nowych postów [R75] Wymiana rozrządu - pasek rozrządu
dzienix21 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Maj 21, 2015 23:19
zbysak
Brak nowych postów [R75]Wymiana uszczelki.
vega79 Rover serii 75, MG ZT 24 Sro Lut 27, 2019 19:05
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink