Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGZTT] Tłumik końcowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGZTT] Tłumik końcowy
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Lis 13, 2013 16:29   [MGZTT] Tłumik końcowy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Wprawdzie temat był już kilkakrotnie poruszany ,ale czeka mnie na dniach wymiana tłumika końcowego i tu pojawia się problem jest u "mojego mechanika kłopot z dostępnością w\w tłumika ,a ja za kilka dni mam przegląd ,otóż stwierdził i poniekąd zaproponował ,że dopasuje mi nowy tłumik z Volvo lub Opla Vectry C, ponoć są identyczne w kształcie i parametrach jak mój oryginalny i zapewnia że nie będzie żadnej różnicy w osiągach czy Db...
Jeśli zaś chodzi o dedykowane do Roverka zamienniki krążą różne opinie na temat Walkera,Bosala i zastanawia mnie kształt tych tłumików u mnie oryginalny jest w kształcie nerki z dwóch połówek łączonych poziomo(tak jak w w\w autach),a te zamienniki które oglądałem na necie są w kształcie spłaszczonego walca
Czas goni ,a ja nie wiem co wybrać ?... może ktoś sensownie doradzi ,proszę o odpowiedz :D
Ps:cena za tłumik z Vectry lub Volvo zamyka się w granicach 200pln z robocizną
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 13, 2013 16:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Sro Lis 13, 2013 19:00   

Podam ci na przykładzie mojej Vitary. Mechanik mi doradził że wstawi mi używkę od Golfa bo pilna sytuacja była i trzeba szybko było to zrobić. Powiem że jestem zachwycony , chodzi na nim ciszej niż na nowym ale nie oryginalnym. Tak więc jeżeli mechanik twierdzi że może to zamontować to niech to zrobi. Nie sprawdzisz do puki nie założysz a może to być strzał w 10. Ja jestem jeszcze przed wymianą ale na wiosnę pewnie też będę myślał o nowym tłumiku. Chętnie wykorzystam pomysł jeżeli się sprawdzi.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Czw Lis 14, 2013 14:56   [MGZTT] Tłumik końcowy

Hmmmm,tylu użytkowników i AŻ!!! ,jedna odpowiedz(za którą zresztą ,bardzo dziękuję!)nie wiem o czym to świadczy,bo chyba nie o wzajemnej pomocy,raczej o głębokim "poważaniu" i...radż sobie sam...
Za to gdyby ktoś żle opisał temat...oooooo!
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 14, 2013 15:57   

Kolega założył mi tłumik ( zzamiennik firmy Ferroz) od Hondy Accord i jest lepiej niż na tłumiki robionym pod inwidualne zamówienie w firmie Proex . Tylko nie jestem pewien, czy nie sstraciłem na dynamice. Kiedyś musze rozlaczyc końcowy tłumik i przejechać się na tym samym odcinku aby porównać osiągi.

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:36 ]
Mówimy o dieslu czy benzynie?

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:57 ]
Ważne też jest aby mechanik zachował średnicę rury prowadzącej spaliny do tłumika, nawet bardzo ważn! ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Czw Lis 14, 2013 17:44   [MGZTT] Tłumik końcowy

rafalmis1 napisał/a:
Kolega założył mi tłumik ( zzamiennik firmy Ferroz) od Hondy Accord i jest lepiej niż na tłumiki robionym pod inwidualne zamówienie w firmie Proex . Tylko nie jestem pewien, czy nie sstraciłem na dynamice. Kiedyś musze rozlaczyc końcowy tłumik i przejechać się na tym samym odcinku aby porównać osiągi.

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:36 ]
Mówimy o dieslu czy benzynie?

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:57 ]
Ważne też jest aby mechanik zachował średnicę rury prowadzącej spaliny do tłumika, nawet bardzo ważn! ;)


Diesel ,dzięki za odpowiedz!
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10895
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lis 14, 2013 18:04   

alpacino napisał/a:
Hmmmm,tylu użytkowników i AŻ!!! ,jedna odpowiedz(za którą zresztą ,bardzo dziękuję!)nie wiem o czym to świadczy,bo chyba nie o wzajemnej pomocy,raczej o głębokim "poważaniu" i...radż sobie sam...

a o czym świadczy Twoja postawa? skoro nikt Ci nie odpisał znaczy forum jest be :foch:
a ilu osobom Ty odpisałeś?
Widocznie nie zauważył tego wątku nikt, kto miał coś do powiedzenia. Wolałbyś milion odpowiedzi o d*** Maryni?

alpacino napisał/a:
Za to gdyby ktoś żle opisał temat...oooooo!

Oczywiście, że byś dostał reprymendę, bo moderacja nie śpi :twisted:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Czw Lis 14, 2013 18:40   [MGZTT] Tłumik końcowy

sTERYD napisał/a:
alpacino napisał/a:
Hmmmm,tylu użytkowników i AŻ!!! ,jedna odpowiedz(za którą zresztą ,bardzo dziękuję!)nie wiem o czym to świadczy,bo chyba nie o wzajemnej pomocy,raczej o głębokim "poważaniu" i...radż sobie sam...

a o czym świadczy Twoja postawa? skoro nikt Ci nie odpisał znaczy forum jest be :foch:
a ilu osobom Ty odpisałeś?
Widocznie nie zauważył tego wątku nikt, kto miał coś do powiedzenia. Wolałbyś milion odpowiedzi o d*** Maryni?

alpacino napisał/a:
Za to gdyby ktoś żle opisał temat...oooooo!

Oczywiście, że byś dostał reprymendę, bo moderacja nie śpi :twisted:


bardzo wielu osobom odpisałem ,ogólnie i na pw zawsze staram sie pomóc ,nawet jeśli moja wiedza ,czy diagnoza nie jest w 100% procentach trafna... :-| ,wiem jak to jest gdy szlag trafia człowieka ,który napisał prośbę o pomoc i usłyszał echo.... :roll:

...aaaa i wolałbym jeszcze milion odpowiedzi o d.... Maryni (czy Maryny ?!) jeśli byłaby tego warta... :P
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Lis 19, 2013 22:35   

A ja kupilem,wlasnie lezy kolo mnie tlumik http://allegro.pl/show_item.php?item=3665680791 wlasnie ten.Wyglada rewelacyjnie,daja gwarancje na trzy lata.Zobaczymy w praniu-jak bedzie.Jutro montuje
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Lis 20, 2013 10:37   

Jestem ciekaw jak tłumiki firmy ASMET sprawdzą się w waszych dieslach.

grota10 napisał/a:
daja gwarancje na trzy lata

dają 30 miesięcy ;)
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Lis 20, 2013 14:25   

mike-l, MAM TEN TŁUMIK 3 MICHY u siebie i jest rewelka, ale mam tez kata ,stary był tak skorodowany ze miał 2 dziury wielkości pięści a mimo to cicho pracował, z asmetu jestem zadowolony.
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Lis 20, 2013 20:46   

zgadza sie 30 miesiecy :oops: Dzis zamontowany,chodzi glosniej niz stary.Na zewnatrz ma sie wrazenie jakby byla nadal nieszczelnosc.Mam nadzieje ze po jakims czasie zabije sie sadza i bedzie ciszej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tłumik końcowy
roxton Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Gru 01, 2011 21:37
Gość
Brak nowych postów [R75] 1.8 T tłumik końcowy
kosaaro Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Maj 27, 2017 10:57
feldbahn75
Brak nowych postów [MG ZT] Tłumik końcowy
a.h.g Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Lip 28, 2011 16:30
Globens
Brak nowych postów [R75] Tłumik końcowy
solkim Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Kwi 09, 2010 21:04
przemek199
Brak nowych postów [R75] Końcowy tłumik
HdM Rover serii 75, MG ZT 17 Wto Cze 05, 2007 12:37
HdM



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink