Forum Klubu ROVERki.pl :: [R618i] Kontrolka błędu ECU po wymianie wody na płyn
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R618i] Kontrolka błędu ECU po wymianie wody na płyn
Autor Wiadomość
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 15:32   [R618i] Kontrolka błędu ECU po wymianie wody na płyn
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam. Do tej pory jeżdzilem na wodzie w chlodnicy. Ostatnio kupiłem płyn i płukacz do chłodnic. Wlałem płukacz, pojeżdziłem spuściłem zalałem ponownie wodę nagrzałem silnik do wł wentylatorów (tak jak w instrukcji). Spuściłem całość korkiem spustowym w chlodnicy. Dodatkowo zdjąłem przewód wody w parowniku lpg (mam go na dole zamontowanego pod podstawa akumulatora). Odkreciłem odpowietrznik przy termostacie i zdjąłem przewód wody z silniczka krokowego. Wszystko po to aby cała woda z układu wyleciała. Dodatkowo tam gdzie sie dało poszło w ruch sprężone powietrze. Cała woda wyleciała. Wszystko założyłem, skręciłem, zalałem płyn ok 4litry weszło. Odpalam silnik a tu kontrolka silnika CHECK ENGINE. Co się mogło stać? Układ jest zapowietrzony? TU gdzie silniczek krokowy bo jest wyżej od reszty? Dziwna sprawa.

[ Dodano: Sro Paź 30, 2013 13:05 ]
Zrobiłem samodiagnostyke ECU i wyskoczył błąd 1 - sonda lambda. Blisko kostki od sondy wkładałem ręce aby zdjąc przewód wodny z parownika lpg. Dodam że od wiązki kabli sondy idzie kabel wlutowany pewnie do instalacji lpg. Możliwe że puścił lut jak tam grzebałem? Ale na Pb powinno nie wyświetlac błędu po resecie ECU. Tak mi się wydaje. A moze zbieg okoliczności że lambda akurat w tym czasie uszkodziła się?

[ Dodano: Wto Lis 05, 2013 15:32 ]
A więc zrobiłem wg instrukcji tak że podpiąłem sonde bezposrednio pod akumulator + i -. Silnik sie rozgrzał i sprawdziłem miernikiem napięcie na sondzie i na 4tys.obr było 0,6-1V a na wolnych 0-0,24V. Czyli sonda ma zakres pracy. Natomiast wg instrukcji powinno wskazywać na 4tys.obr 0,6V i na jałowych 0,4V. Pytanie jest czy to nie za mały zakres pracy sondy 4żyłowej????
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 05, 2013 15:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomii620si 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 23:39   

Może to śmiesznie zabrzmi ale czasami banalne rozwiązania są najlepsze.

Kumpel tak kiedyś miał w Escorcie. Coś grzebał i ruszył kostką. Okazało się, że coś się stało przy kostce .. Nie pamietam teraz dokładnie co.

Może po prostu coś wzruszyłeś w kostce lub jakiś kabel przy kostce uległy uszkodzeniu ? Rozepnij kostkę, spróbuj podociskać kable w kostce i sprawdź ich stan tak +/- i kostkę zapnij ale tak porządnie abyś miał pewność, że wszystko styka.

Potem skasuj check'a i zobacz czy się powtórzy ..
(Tylko błąd skasuj tak jak jest w manualu a nie, że się nie świeci :) )

Też kiedyś mi się pokazał błąd w innym aucie bo aku miałem słaby i komputer odupiał więc to może i to..



Jeśli faktycznie coś z sondą itd to np. u mnie jak miałem problem to w momencie włączenia się checka automatycznie samochód się zamulał i musiałem gasić i odpalać.
_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 20:32   

Chyba jednak sonda a wlaściwie grzałka sondy bo mierzyłem opór na 2białych kablach i nic na mierniku nie wyskoczyło tak jakby kabel był przerwany
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R618i] Problemy po wymianie przewodów zapłonowych
iambasta Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Maj 12, 2013 02:40
Gość
Brak nowych postów [R618i] ciężko wchodzą biegi po zimie. płyn wymieniony
iambasta Rover serii 600, Honda Accord 16 Sob Mar 26, 2011 14:53
iambasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R618i] Klimatyzacja - jak sprawdzić?
Mariusz27 Rover serii 600, Honda Accord 11 Sob Kwi 13, 2013 16:17
kruszan
Brak nowych postów [R618i] Drgania przy 2000obr/min
Mariusz27 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sob Mar 15, 2014 19:34
Mariusz27
Brak nowych postów [r618i] nieodpowiedni korek chłodnicy
rafalgdyk Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Maj 28, 2020 13:00
rafalgdyk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink